پایگاه خبری خانه فوتبال:

کارشناس داوری فوتبال گفت: مسئولان تیم امید ایران باید خیلی سریع به کمیته اجرایی مسابقات مقدماتی المپیک شکایت کنند زیرا بازیکن ازبکستان به صورت غیرمجاز در میدان حضور داشته است.

نوذر رودنیل در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد اینکه «هنا هتاب» داور سوریه‌ای در مسابقه امیدهای ایران و ازبکستان دوبار به بازیکن شماره سه ازبکستان کارت زرد نشان داد ولی این بازیکن را اخراج نکرده اظهار داشت: اگر به یک بازیکن دو کارت زرد نشان داده ولی او را اخراج نکرده، داور مرتکب اشتباه بزرگی شده است و مسئولان تیم امید ایران باید خیلی سریع به کمیته اجرایی مسابقات شکایت کنند. زیرا بازیکن ازبکستان به صورت غیرمجاز در میدان حضور داشته و طبق قوانین با شکایت به موقع ایران، ممکن است نتیجه مسابقه 3 بر صفر به سود تیم ایران خواهد شد.

وی تصریح کرد: از زمانی که بازیکن ازبکستان کارت زرد دوم را دریافت کرده به صورت غیرمجاز در میدان حضور داشته و قوانین در این خصوص کاملا روشن و واضح است اما مسئولان تیم امید خیلی سریع باید به این اتفاق اعتراض رسمی کنند.

رودنیل در پاسخ به این سوال که داور مرتکب اشتباه شده، چرا ازبکستان باید تاوان بدهد، خاطرنشان کرد: کمیته انضباطی باید در این خصوص رای بدهد، داور به صورت قطعی محروم می شود اما در خصوص نتیجه بازی در نهایت کمیته انضباطی ای اف سی باید تصمیم گیری و رای بدهد.

لازم به ذکر است، برخی دیگر از کارشناس داوری معتقد هستند، کمیته انضباطی باید در این خصوص رای بدهد، داور به صورت قطعی محروم می شود اما نتیجه بازی را در نهایت کمیته انضباطی ای اف سی باید رای بدهد.

تیم ازبکستان مرتکب تخلفی نشده و این مقام رسمی مسابقه بوده که مرتکب خلاف شده بنابراین داور به طور قطع محروم خواهد شد.

از سویی دیگر اگر قبل از گل تیم ازبکستان باید 10 نفره می شده ممکن است کمیته انضباطی گل را مردود اعلام کرده و رای بر تکرار بازی بدهد.

به گزارش فارس، تیم ملی امید هم در این باره شکایت رسمی خود را به AFC اعلام کرده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: