پایگاه خبری خانه فوتبال:

نساجی مازندران در اولین حضور آسیایی 3 امتیاز خارج از خانه کسب کرد تا شروع فوق العاده ای داشته باشد.

به گزارش ورزش سه، نساجی مازندران در اولین حضور آسیایی خود موفق شد بمبئی سیتی هند را شکست دهد و 3 امتیاز مهم خارج از خانه را کسب کرد.

نساجی در این مسابقه نسبت به مسابقات لیگ برتر تغییر سیسیتم داشت، ، نساجی در لیگ ایران با سیستم 1-4-1-4 به میدان می رفت و در این مسابقه 1-3-2-4 در زمین حاضر شد.

این تغییر سیستم مهدی رحمتی نقش زیادی در پیروزی این تیم داشت و هافبک هایی که مایل به جناحین حضور داشتند موفق به ثبت پاس گل و گلزنی شدند.

حضور محمود قائد رحمتی و همراه اسماعیل بابایی کمربند میانی نساجی را در فاز دفاعی تقویت کرده بود و برتری عددی در میانه میدان دست نساجی بود و اجازه بازیسازی به بازیکنان تیم هندی از مرکز زمین داده نشد.

نساجی در این مسابقه مسلط به توپ و میدان بود و در نهایت با گلهای احسان حسینی و محمدرضا آزادی با نتیجه 2-0 به برتری رسید.

 بمبئی هند–نساجی ایران - 27 شهریور 1402 – ساعت 17:30 

ورزشگاه:شری شیو چاتراپاتی - لیگ قهرمانان آسیا

ترکیب نساجی ایران:

محمدرشید مظاهری | امیرمحمد هوشمند (احمد موسوی ′69) | وحید محمدزاده | صابر حردانی | سید محمداحسان حسینی | اسماعیل بابایی (مهرداد عبدی ′ 69) | محمود قائدرحمتی | حسین زامهران (فرشید اسماعیلی ′ 38) | محمود قائدرحمتی | محمدرضا عباسی (مهجوری '84) | محمدرضا آزادی (داوران '84)

ترکیب مومبای هند:

پوبرا لاچنپا| روستین گریفیتس | تیری | راهول بهیکه | اکاش میشارا (پراتاپ سینگ ′75) | یوئل ون نی‌یف | پویا رالته | گرگ استیوارت | لالیانزولا چانگته | بیپین سینگ | یورگه پریرا دیاز

کارت زرد

 آپویا دقیقه 45+6 - خوزه پریرا بمبئی دقیقه 64 - ون نی یف دقیقه 66

 وحید محمد زاده دقیقه 64

شرح گل:

 دقیقه 34 - احسان حسینی ( بمبئی سیتی 0 - 1 نساجی ) : 

پس از رد و بدل شدن چند توپ پشت محوطه جریمه بمبئی ، زامهران با یک پاس در عمق فوق العاده احسان حسینی را تک به تک کرد و این بازیکن با تمرکز بالا و فریب دروازبان بمبئی تک به تک را به گل تبدیل کرد.

دقیقه 62 - محمدرضا آزادی ( بمبئی سیتی 0 - 2 نساجی ) : 

فرشید اسماعیلی بازیکن تازه وارد نساجی روی سماجتی که داشت توپ را از بازیکن بمبئی گرفت و با ارسال یک پاس فوق العاده کات بک آزادی را در فرصت گلزنی قرار و این بازیکن با یک بغل پا دروازه بمبئی را فرو ریخت.

لحظات حساس:

دقیقه 3 : سانتر کوتاه استوارت با اشتباه رشید مظاهری همراه شد اما این دروازبان اشتباه را جبران کرد و در ادامه دچار مصدومیت از  ناحیه کشاله ران شد.

دقیقه 9: روی غفلت مدافعان نساجی، مهاجمان مومبای سیتی صاحب موقعیت شد ولی ضربه او با بی دقتی به بیرون رفت.

دقیقه 42: حرکت ترکیبی حسینی و زامهران از سمت چپ با ضربه زامهران همراه شد که پس از برخورد به مدافع خطرناک به بیرون رفت.

دقیقه 52: ارسال خطرناک بازیکنان بمبئی با دفع خوب محمدزاده همراه شد و خطر دفع شد.

دقیقه 55: ارسال محمدرضا عباسی با چرخش سر و ضربه فوق العاده وحید محمد زاده همراه شد که به تیر دروازه بمبئی سیتی برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه 56: پاس زیبای فرشید اسماعیلی در گوشه محوطه جریمه بمبئی سیتی به عباسی رسید و ضربه این بازیکن عرض دروازه بمبئی را طی کرد و به بیرون رفت.

دقیقه 58: اشتباه احسان حسینی بازیکن بمبئی را با مظاهری تک به تک کرد که با واکنش رشید همراه شد و توپ را مهار کرد، البته داور در ادامه این صحنه را آفساید اعلام کرد.

دقیقه 73: ضربه استوارت از داخل محوطه جریمه در دو مرحله توسط رشید مظاهری مهار شد.

دقیقه 77: پارتاپ سینگ بازیکن تازه وارد بمبئی به محض ورود به زمین صاحب موقعیت شد و ضربه او خطرناک به بیرون رفت.

شرح نیمه نخست:

نیمه اول نساجی و بمبئی با یک بازی دو طرفه و درگیرانه بود، دو تیم موقعیت های خوبی ایجاد کردند و تیم بمبئی چندین مرتبه از جناحین صاحب موقعیت خوب گلزنی شد اما موقعیت های آنها راه به جایی نبرد، در تیم نساجی زامهران کاپیتان این تیم عملکرد چشم نوازی ارائه کرد و نقش ویژه ای در حملات این تیم داشت، نساجی روی پاس او موفق شد توسط احسان حسینی گل اول را به ثمر برساند و در جریان مسابقه چندین موقعیت خطرناک روی کارهای ترکیبی زامهران و حسینی ایجاد کرد، نیمه اول با برتری 1-0 نساجی به پایان رسید تا شاگردان رحمتی با برتری به رختکن بروند.

شرح نیمه دوم:

در دقایق ابتدایی نیمه دوم نساجی کمی عقب نشینی کرده بود و چشم به ضد حملات داشت اما رفته رفته مجدد توپ و میدان را در اختیار گرفت و بازی برابری را انجام داد تا فشار زیادی روی خط دفاعی وارد نشود، خط دفاعی نساجی به ویژه وحید محمدزاده از تجربه بالای خود استفاده کرد و اجازه موقعیت خطرناکی به بازیکنان تیم هندی ندادند.

فرشید اسماعیلی هافبک باتجربه نساجی در اواسط نیمه دوم به میدان آمد و حملات تیم نساجی توسط او طراحی می شد، او در زمین نقش آزادانه ای داشت و در دو سمت خط حمله و پشت مهاجمان ایفای نقش می کرد.

بمبئی هند سعی داشت از کناره ها حملاتی را ایجاد کند که مهدی رحمتی با حضور احمد موسوی و تقویت خط دفاعی تیم حفره های آسیب پذیر جناحین را تقویت کرد تا خطری دروازه نساجی را تهدید نکند.

حواشی :

علا عباس بازیکن برجسته تیم نساجی در این مسابقه غایب است.

هواداران تیم بمبئی‌سیتی برای حمایت از تیمشان به ورزشگاه آمده‌اند تا در برابر نساجی به موفقیت برسند.

احسان حسینی اولین گل تاریخ باشگاه نساجی در لیگ قهرمانان را به ثمر رساند.

تعدادی از هواداران باشگاه نساجی برای حمایت از این تیم در ورزشگاه حاضر شده اند.

رضا حدادیان مالک باشگاه نساجی در ورزشگاه حضور دارد و بازی را از جایگاه ویژه ورزشگاه دنبال می کند.

نیمه اول مسابقه 6 دقیقه وقت تلف شده اعلام شد، علت این زمان طولانی وقفه هایی بود که به علت مصدومیت بازیکنان ایجاد شد.

 تماشاگران اندک بمبئی سیتی پس از گلی که دریافت کردند همچنان به شدت این تیم هندی را تشویق می کنند.

بمبئی سیتی در نیمه دوم کار را هجومی آغاز کرده است و با تعداد نفرات بیشتری در زمین نساجی حاضر شده است.

نساجی در دقایق ابتدایی نیمه دوم با فضاسازی و عقب نشستن چشم به ضدحملات و سرعت بالای محمدرضا آزادی دارد.

مهدی رحمتی در دقیقه 55 هافبک باتجربه خود فرشید اسماعیلی را جایگزین ستاره نیمه نخست حسین زامهران کرد.

برخورد شدید تیری و حردانی از ناحیه سر باعث مصدومیت مدافع کناری نساجی شد و بازی برای دقایقی متوقف شد.

فرشید اسماعیلی آقای پاس گل ادوار گذشته لیگ قهرمانان در این مسابقه یک پاس گل دیگر به نام خود ثبت کرد.

دقیقه 62 مصاحبه درگیری نسبتا شدیدی بین بازیکنان دو تیم شکل گرفت، ایوانز داور مسابقه بعد از مشورت با کمک های خود به وحید محمد زاده و خوزه بازیکن آرژانتینی بمبئی کارت زرد نشان داد.

لیدر هواداران بمبئی با بلندگو سعی در تهیج هواداران این تیم دارد و حتی پس از دریافت دومین گل هم آنها به تشویق تیمشان ادامه می دهند.

در هر وقفه ای که به علت مصدومیت بازیکنان پیش می آید سرمربی بمبئی بازیکنان خارجی این تیم را جمع می کند و نکات تاکتیکی را به آنها گوشزد می کند.

محمدرضا آزادی بعد از گلزنی در این مسابقه به سبک کریستیانو رونالدو خوشحالی انجام داد.

محمدرضا آزادی پس از استارتی که دقیقه 80 زد لنگان لنگان در زمین مسابقه حضور دارد و به احتمال بسیار دچار مصدومیت  شده است.

 9 دقیقه وقت اضافه برای نیمه دوم گرفته شد که با 6 دقیقه ای که نیمه اول اعلام شده بود مجموعا 15 دقیقه وقت اضافه داشته باشد این مسابقه.

اتفاق ویژه: 

اولین حضور آسیایی نساجی با کسب 3 امتیاز خارج از خانه همراه شد تا شروع خوبی در لیگ قهرمانان داشته باشند.

 بهترین بازیکن زمین:

احسان حسینی هافبک تیم نساجی در این مسابقه در کارهای هجومی و دفاعی نقش مهمی داشت و اولین گل این مسابقه را به ثمر رساند، او برترین بازیکن نساجی بود.

وحید محمدزاده و جان ملکی در کارهای دفاعی عملکرد خیلی خوبی از خود نشان دادند و حسین زامهران،فرشید اسماعیلی، محمدرضاعباسی و آزادی از بازیکنانی بودند که در کارهای هجومی نساجی نقش تاثیرگذاری داشتند و عملکرد آنها قابل تقدیر بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: