پایگاه خبری خانه فوتبال:

مهاجم تیم فوتبال کشورمان گفت: دوره قلعه‌نویی تنها دوره بدون حاشیه تیم ملی در 10 سال اخیر است.
به گزارش خبرگزاری فارس، مهدی طارمی درمورد حضور تیم ملی کشورمان در تورنمنت اردن، اظهار داشت: حریفان ما در مراحل ابتدایی جام ملت‌ها و تا پیش از حضور در مرحله یک چهارم، حریفانی مثل اردن هستند و رویارویی با چنین تیمی برای حضور در جام ملتهای آسیا می‌تواند به ما کمک کند. همانطور که سرمربی تیم ملی قبلا اعلام کرده این بازی‌ها می‌تواند برای آماده‌سازی تیم ملی پیش از حضور در جام ملتهای آسیا کافی باشد.

* ایجاد ذهینت برنده در تیم ملی اتفاق بسیار خوبی است

او با اشاره به سوابق رویارویی‌های ایران و اردن گفت: تا جایی که یادم می‌آید همیشه اردن تیم قابل احترام و رقیب سرسختی برای تیم ملی بوده و در بازی روز جمعه هم آنها همین خصوصیات را داشتند. اینکه ذهنیت برنده در تیم ملی به وجود آمده و تیم ملی در هر شرایط به دنبال برد است، اتفاق بسیار خوبی به حساب می‌آید.

* امیدوارم با رفع نقاط ضعف‌مان مقابل قطر عملکرد خوبی داشته باشیم

بازیکن تیم ملی کشورمان درخصوص دیدار نهایی تورنمنت اردن برابر قطر هم گفت: قطر از جمله حریفانی است که همیشه دیدار نزدیکی با آنها داشته‌ایم. به هر حال این تیم مدافع عنوان قهرمانی جام ملتهای آسیا و میزبان این رقابت‌ها است. طبیعی است که به بهترین شکل خودشان را آماده حضور در این تورنمنت کنند. بازی برابر قطر می‌تواند محک خوبی برای تیم ملی باشد. امیدوارم هم بتوانیم نتیجه دلخواه را کسب کنیم و هم بتوانیم نقاط ضعفی که در بازی با اردن داشتیم و قلعه‌نویی در جلسات آنالیز به ما یادآوری کرده، رفع کنیم و عملکرد خوبی در بازی برابر قطر داشته باشیم.

* منافع ملی و موفقیت تیم ملی باید در اولویت باشد

طارمی با بیان اینکه فاصله‌ای تا جام ملتهای آسیا باقی نمانده است، گفت: از امروز تا ۲۲ دی که جام ملتهای آسیا آغاز می‌شود، کمتر از سه ماه باقی مانده و این زمان در تقویم فوتبالی تقریبا هیچ به حساب می‌آید. بنابراین امیدوارم تا شروع مسابقات، یک همدلی و همبستگی ملی برای موفقیت تیم ملی ایجاد شود. نقش رسانه‌ها به ویژه صداوسیما در این میان بسیار حیاتی است و به عنوان یکی از بازیکنان تیم ملی این انتظار را دارم که صداوسیما همانند دیگران با تیم ملی و فدراسیون فوتبال مهربان باشد و مطمئنم این اتفاق خواهد افتاد. منافع ملی و موفقیت تیم ملی باید در اولویت باشد و هر کس در این راه می‌تواند نقشی ایفا کند، باید به این وظیفه عمل کند.

* زمان قلعه‌نویی تنها دوره بدون تنش تیم ملی در 10 سال اخیر بوده است

وی با اشاره به اتحاد تیمی موجود در تیم ملی گفت: بعد از سال‌ها یک خواست عمومی برای حضور مربی ایرانی و اعتماد به مربیان ایرانی محقق شد و تیم ملی هم در حال حاضر بدون هیچ تنشی کارش را پیش می‌برد. ۱۰ سال است در تیم ملی حضور دارم اما به اعتقاد من دوره فعلی تنها دوره‌ای است که هیچ تنشی در تیم ملی وجود نداشته است. بنابراین باید هر کاری انجام شود که این اتحاد و همدلی حفظ شود.

* هرکس با حرف بی‌منطق دنبال حاشیه سازی باشد مقابل منافع فوتبال ملی قرار می‌گیرد

مهاجم تیم ملی افزود: اگر تا الان برخی حاشیه‌ها ایجاد شده، قطعا مردم این حاشیه‌سازی را نادیده می‌گیرند اما تا زمان آغاز جام ملت‌ها اگر کسی بخواهد با حرفهای بی‌منطق علیه تیم ملی، مربیان، بازیکنان و فدراسیون فوتبال حاشیه‌سازی کند، قطعا مقابل منافع فوتبال ملی است چون ما همه یک تیم و گروه هستیم و تلاشمان موفقیت تیم ملی و شاد کردن مردم است. مطمئنا ما اعضای این گروه تمام تلاش‌مان را می‌کنیم در این شرایط مردم کشورمان را خوشحال کنیم.

* اجازه بدهید تیم ملی بدون حاشیه کارش را پیش ببرد

وی در گفت و گو با سایت فدراسیون فوتبال ادامه داد: به عنوان یک بازیکن ملی از همه رسانه‌ها، چه رسانه‌های مکتوب و چه صداوسیما و اشخاص فوتبالی خواهش می‌کنم اجازه بدهید این گروه کارش را انجام دهد. در تمام دوره‌های قبلی حاشیه‌های بیرونی وارد تیم شد و به تیم ملی در جام ملت‌ها و جام جهانی ضربه زد اما اکنون تنها دوره‌ای است که تیم ملی بدون حاشیه کارش را برای رسیدن به هدف و خوشحالی مردم انجام می‌دهد و امیدوارم با حفظ این آرامش و ایجاد یک اتحاد ملی بتوانیم به هدف اصلی دست پیدا کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: