پایگاه خبری خانه فوتبال:

دور برگشت لیگ قهرمانان آسیا از فردا آغاز می‌شود و دو تیم نساجی و سپاهان ایران به مصاف تیم های ازبکستانی می‌روند.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، دور برگشت مسابقات لیگ قهرمانان آسیا از دوشنبه برای باشگاه‌های فوتبال کشورمان در شرایط خاص آغاز می‌شود و نساجی مازندران و سپاهان اصفهان مجبورند در یک ورزشگاه! و یک روز به میدان بروند. با حکم عجیب کنفدراسیون فوتبال آسیا علیه سپاهان ایران حتی از میزبانی در اصفهان هم محروم شده است. به این ترتیب دوشنبه بعد از شاید چهار دهه دوباره در ورزشگاه آزادی دو مسابقه در یک روز برگزار می‌شود. در دهه 60 مسابقات باشگاهی اینگونه بود و در ورزشگاه آزادی در یک روز دو مسابقه انجام می‌شد.

نساجی ایران – نوبهار ازبکستان؛ بازگشت به لیگ قهرمانان آسیا

بازی رفت دو تیم را نساجی در حالی واگذار کرد که دقایق زیادی 10 نفره بازی کرد و از سویی دیگر در لحظه‌های آخر با یک گل به خودی سه امتیاز را در ازبکستان جا گذاشت. نساجی اگر بخواهد همچنان به صعود امیدوار بماند باید دومین برد خود را در لیگ قهرمانان مقابل نوبهار کسب کند هرچند با وجود برد هم از رده سوم جدول تکان نخواهد خورد ولی اگر در ورزشگاه آزادی امتیاز از دست بدهد در آنصورت شاید بتوان گفت وداعی زودهنگام با لیگ قهرمانان خواهد داشت. بنابراین دیدار برگشت با حریف ازبکستانی حکم مرگ و زندگی برای نساجی دارد.

امیرحسین هوشمند و صابر حردانی دو محروم نساجی در این دیدار هستند. وضعیت احسان حسینی هم برای حضور در میدان به دلیل مصدومیت همچنان نامشخص است. نساجی خشن ترین تیم آسیا شده به دلیل اینکه در دو بازی آخرش دو اخراجی داشته که آمار منفی و بدی برای این نماینده کشورمان است و نساجی در کنار هانوی ویتنام این عنوان را کسب کرده است. نساجی با شکست سنگین مقابل تراکتور تبریز به لیگ قهرمانان آسیا برمی  گردد و حالا باید دید رحمتی توانسته تیمش را برای حضور در این دیدار بین المللی جمع و جور کند یا نه.

برنامه مسابقات:

نساجی مازندران – نوبهار ازبکستان ساعت 17:30 

بمئی سیتی هند – الهلال عربستان ساعت 21:30 

جدول گروهD

1-الهلال عربستان 7 امتیاز

2- نوبهار ازبکستان 7 امتیاز

3-نساجی مازندران 3 امتیاز

4- بمبئی سیتی هند بدون امتیاز

سپاهان ایران – آلمالیق ازبکستان؛ در انتظار برد پرگل زردپوشان

سپاهان اصفهان شوک زده فردا مجبور است در ورزشگاه آزادی تهران میزبان حریف ازبکستانی باشد، تیمی بدون امتیاز و قعرنشین گروه که بدون امتیاز است و تقریبا هیچ شانسی برای صعود ندارد. آلمالیق بیشتر از حضور در لیگ قهرمانان لذت می‌برد اما سپاهان از تیم های قدیمی فوتبال آسیاست که حضور در فینال لیگ قهرمانان را هم در کارنامه دارد ولی با رای عجیب کنفدراسیون فوتبال آسیا بدون بازی سه امتیاز حساس را به حریف عربستانی واگذار کرده است. فردا بهترین فرصت برای زردپوشان اصفهانی است که با یک برد پرگل بتوانند به رده دوم جدول گروه C صعود کنند. بخصوص اینکه نیرو هوایی عراق هم با تیم الاتحاد عربستان بازی دارد.

سپاهان قبل از این مسابقه در لیگ برتر در کمال ناباوری 3 بر 2 مقابل ملوان انزلی شکست خورد تا این تیم خوب کشورمان هم با شکست  وارد آسیا شود.

میزبانی در ورزشگاه آزادی اتفاقی عجیب برای سپاهان است. زردپوشان اصفهانی به دلیل حکم عجیب کنفدراسیون فوتبال  آسیا حتی حق ندارد در ورزشگاه نقش جهان اصفهان میزبان آلمالیق ازبکستان باشد و این خودش ضربه روحی سنگینی برای سپاهانی‌ها محسوب شود بخصوص اینکه این تیم در تهران تمرین هم نمی‌کند و بعد از تمرین در اصفهان امروز به تهران می آید درست مانند تیم میهمان! داوران کره ای این مسابقه را قضاوت می کنند. دیداری که تا پاسی از شب ادامه خواهد داشت. شهریار مغانلو، رضا شکاری، سیاوش یزدانی و کاوه رضایی 4 بازیکن مصدوم سپاهان در بازی فردا هستند.

برنامه مسابقات:

نیروی هوایی عراق- الاتحاد عربستان ساعت 19:30

سپاهان ایران – آلمالیق ازبکستان ساعت 21:30

جدول گروه C

1- الاتحاد عربستان 9 امتیاز

2- نیروی هوایی عراق 4 امتیاز

3- سپاهان ایران 4 امتیاز

4- آلمالیق ازبکستان بدون امتیاز

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: