پایگاه خبری خانه فوتبال:

یارانه نان ماه آذر به زودی پرداخت می شود. یارانه نان به همه افراد تعلق نمی گیرد. یارانه نان پس از گرانی سرسام آور آرد پرداخت خواهد شد. یارانه نان به منظور جلوگیری از افزایش قاچاق آرد مطرح شد.

تصمیم مهم دولت درباره سهمیه بندی آرد و نان | آزاد سازی آرد و نان منتفی شد؟

مدیرعامل طرح هوشمندسازی نان گفت: انجام سهمیه بندی و آزاد سازی به صورت کامل منتفی شده و در حال حاضر هوشمند سازی این سهمیه مطرح است.

ابراهیمی مدیرعامل طرح هوشمندسازی نان در آیین  ارائه دستاوردهای طرح  ملی هوشمند سازی یارانه آرد ونان و رونمایی از بزرگترین سامانه اشتراک گذاری تجربه خرید گفت: از اواخر سال ۱۴۰۰ موضوع آزاد سازی قیمت ارز و بهبود هدف مدتی یارانه مطرح شد و با جنگ اوکراین با عث افزایش غلات شد.

به گفته وی در همان دوره موضوع حفظ قدرت خرید نان مطرح شد و در شهریور ۱۴۰۰  ثبات قمیت نان در بودجه مطرح شد که در  نهایت دولت تصمیم گرفت مجموع اقداماتی را برای سامان‌دهی وضعیت آرد و نان انجام دهد.

ابراهیمی اظهار کرد: برخی گفتند آزادسازی قیمت انجام شود و برخی  اعلام کرد  سهمیه بندی آرد شود که در یک اقدام فنی دانش بنیان با همراهی همه سازمان های درگیر به صورت شبانه‌روزی و انجام مطالعات دقیق در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان را آغاز کردیم.

او گفت:  انجام سهمیه بندی و آزاد سازی به صورت کامل منتفی شد همچنین تا قبل از آن فکر می کردیم ۱۵تا ۱۶نوع نان در کشور داریم اما بعدا مشخص شد ۷۲۵ نوع نان در کشور کشف شد.

ابراهیمی  افزود: امروز با اتصالات داشبورد از خروجی آن سیستم های مرتبط  منظومه ای از سامانه مورد نیاز مرکز تماس و کاربران کشف تقلب های اجتماعی از طریق هوش مصنوعی قابل کشف است و به مرور این کنترل ها انجام می شود همچنین  در واحد پشتیانی ۹۱۷ هزار تماس گرفته شده و پاسخ داده شده است.

یارانه نان

او بیان کرد : ۲هزار و ۲۰۰ تماس در روز داریم و پشتیانی این سیستم ها آنلاین در حال انجام است و با مرکز پشتیانی و حدود ۲هزار تراکنش در ثانیه آماده پردازش هستیم و در این مدت از بعد پیچیدگی و تنوع  صرفه جویی قابل توجه انجام شده است.

افزایش یارانه نان به ۴۰ درصد

سخنگوی طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان گفت: کمک هزینه نانوایان از ۳۰ درصد به ۴۰ درصد افزایش یافت.

محمد جلال افزود: بر اساس تصمیمات سال جدید، برای ترمیم اقتصاد و جبران خلأ درآمدی نانوایان تصمیم بر افزایش کمک هزینه نانوایان از 30 درصد به 40 درصد گرفته شد.

 او گفت: بر اساس این تصمیم 40 درصد قیمت نان فروخته شده در پایان هر روز به حساب نانوایان واریز می‌شود.

محمد جلال با بیان اینکه ترمیم‌های غیرقیمتی رویکرد دولت در اجرای این طرح است، افزود: با توجه به وضعیت نابسامان توزیع خمیر مایه‌ها که از اقلام جدی هرینه‌های نانوایان است، در سامانه یکپارچه توزیع آرد و در کنار آرد با نرخ مصوب توزیع می‌شود تا بازار‌های واسطه‌ای حذف و هزینه‌های تولید کم شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: