پایگاه خبری خانه فوتبال:

استقلال صدرنشین لیگ بیست‌وسوم است و آبی‌ها توانسته‌اند با حفظ این عنوان در طول هفته‌های گذشته مهیای حضور در دربی پایتخت شوند. البته که لغزش و شکست استقلال در دربی و برد احتمالی سپاهان برابر فولاد می‌تواند باعث پایان دوره صدرنشینی آبی‌ها در لیگ بیست‌وسوم شود و همین مسئله باعث شده تا شاگردان جواد نکونام با انگیزه‌ای مضاعف هم در سودای طلسم‌شکنی و کسب پیروزی برابر پرسپولیس پا به میدان مسابقه بگذارند و هم اینکه رویای‌شان حفظ موقعیت خود در صدر جدول باشد.

جواد نکونام در نشست خبری روز گذشته بدون آنکه از بازیکن خاصی اسم بیاورد، مدعی شد که ۲ بازیکن مصدوم آبی‌ها از میان ۴ بازیکنی که دچار مصدومیت شده بودند، رفته‌رفته مهیای بازگشت به میادین شده‌اند. جالب آنکه رسانه باشگاه استقلال هم با انتشار تصاویر آخرین جلسه تمرینی آبی‌ها نشان داد که ایمان سلیمی حضور فعالی در تمرینات گروهی داشته است؛ بازیکنی که در روزهای گذشته گفته می‌شد شانس حضور در دربی پایتخت را از دست داده است! نه‌تنها سلیمی در اردوی استقلال حضور دارد بلکه محمدحسین مرادمند هم در جمع بازیکنان حاضر در اردوی استقلال است تا حدس و گمان‌ها دربابره چگونگی چینش ترکیب استقلال در مسابقه دربی بیش از پیش افزایش پیدا کند.

آرایش ۴دفاعه با حضور سلیمی؟

حسین حسینی احتمالاً امروز برای یازدهمین شانس حضور در دربی پایتخت را به‌دست خواهد آورد و امیدوار به کسب اولین پیروزی‌اش در این رقابت است. در خط دفاعی، ابهامات پرشماری وجود دارد و مشخص نیست که آیا جواد نکونام به دنبال پیاده‌سازی آرایش ۳دفاعه است یا قصد دارد که سبک بازی تیمش را تغییر بدهد. براساس آخرین خبرها، گفته می‌شود که احتمالاً آبی‌ها با استفاده از زوج آرمین سهرابیان و ایمان سلیمی در قلب خط دفاع وارد میدان مسابقه خواهند شد و صالح حردانی و ابوالفضل جلالی هم گزینه‌های حضور در سمت راست‌وچپ خط دفاعی استقلال هستند.

روزبه، فرمانده خط هافبک آبی‌ها؟

روزبه چشمی احتمال دارد در شرایطی متفاوت نسبت به دیدارهای قبلی در ترکیب استقلال به میدان برود؛ به‌طوری‌که با توجه به توان فنی خط هافبک پرسپولیس، دور از ذهن نیست که چشمی برای نبرد با خط هافبک پرستاره پرسپولیس در قامت هافبک دفاعی کار خود را پیش ببرد و امید حامدی‌فر به نیمکت منتقل شود. در صورت حضور چشمی در خط هافبک آبی‌ها، به نظر می‌رسد که مهدی مهدی‌پور و آرش رضاوند ۲ هافبک تهاجمی آبی‌ها در مسابقه امروز خواهند بود و احتمالاً سعید مهری در فهرست استقلال برای دیدار با پرسپولیس قرار نخواهد گرفت و به دلیل سرماخوردگی از فهرست تیمش کنار می‌رود.

مثلث رویایی با محوریت بلانکو!

کوین یامگا که در سودای ثبت اولین گل در جدال با پرسپولیس است، احتمالاً در مسابقه امروز نزدیک‌تر به دروازه حریف خواهد بود و در نقش وینگر راست در ترکیب استقلال به میدان می‌رود و مهرداد محمدی هم دیگر وینگر آبی‌ها در جدال با سرخ‌پوشان پایتخت خواهد بود. اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، از میان گزینه‌های حضور در خط حمله استقلال، گوستاوو بلانکو در ترکیب اولیه به میدان می‌رود و بازیکنانی مانند آرمان رمضانی، امیرارسلان مطهری و پیمان بابایی باید چشم‌انتظار کادرفنی در جریان مسابقه دربی باشند تا بتوانند به ترکیب استقلال راه یابند.

ترکیب احتمالی استقلال در دربی پایتخت

حسین حسینی، آرمین سهرابیان، ایمان سلیمی، صالح حردانی، ابوالفضل جلالی، روزبه چشمی، مهدی مهدی‌پور، آرش رضاوند، کوین یامگا، مهرداد محمدی و گوستاوو بلانکو

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: