پایگاه خبری خانه فوتبال:

علیرضا جهانبخش در بازی پلی‌آف لیگ اروپا پنالتی حساسی را از دست داد که به قیمت حذف تیمش مقابل رم تمام شد.
به گزارش "ورزش سه"، در شب شکست فاینورد مقابل رم، ورزشگاه المپیکو شاهد چهره پر از حسرت و ماتم علیرضا جهانبخش، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران، بود.

نماینده هلند شب گذشته در بازی برگشت دور پلی‌آف لیگ اروپا مقابل رم قرار گرفت. دیدار دو تیم در بازی رفت با تساوی 1-1 به پایان رسید و این نتیجه در بازی برگشت هم تکرار شد.

با گلزنی سانتیاگو خیمنز در دقیقه 5 برای فاینورد و لورنزو پلگرینی در دقیقه 15 برای رم، این بازی تا پایان 90 دقیقه با تساوی به پایان رسید. بازی در وقت‌های اضافه هم با همین نتیجه دنبال شد تا تکلیف تیم صعود کننده در ضربات پنالتی مشخص شود.

پیش از اینکه بازی به پنالتی برود، علیرضا جهانبخش با نظر آرنه اسلات به نیمکت‌نشینی در این بازی پایان داد و به جای متس ویه‌فر وارد بازی شد. جهانبخش نمی‌دانست، ولی قرار بود در یکی از سخت‌ترین شب‌های دوران فوتبالی‌اش به چالش کشیده شود.

هافبک ایرانی فاینورد برای نزدیک به 2 دقیقه در زمین حضور داشت تا اینکه با سوت پایان نیمه دوم وقت‌های اضافه، نوبت ضربات سرنوشت‌ساز پنالتی رسید. جهانبخش سومین پنالتی‌زن فاینورد در این بازی بود. 

پس از اینکه لئاندرو پاردس و آئسه یوئدا موفق به گلزنی شدند، به ترتیب روملو لوکاکو و دیوید هانکو این ضربات را از دست دادند. در سومین ضربه پنالتی برای رم برایان کریستانته موفق به گلزنی شد تا بالاخره نوبت به پنالتی حساس جهانبخش برسد.

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران مانند سبک همیشگی خود توپ را روی نقطه پنالتی محوطه جریمه کاشت و سه قدم به عقب رفت. پس از چند ثانیه مکث او با ضربه پای راست که ارتفاع خیلی زیادی هم نداشت به سمت راست دروازه‌بان ضربه زد که میله اسویلار دست او را خواند و با تشخیص درست جهت ضربه، موفق به مهار آن شد. 

جهانبخش به تقلید از سبک پنالتی دیدنی خود در بازی مقابل ژاپن، سعی کرد این ضربه را مقابل رم هم تکرار کند، اما تلاش او بدون ثمر بود. در واقع قدرت کمتر ضربه علیرضا در بازی دیشب موجب شد تا شوت سنگین او مقابل ژاپن تکرار نشود و دروازه‌بان رم راحت‌تر بتواند ضربه او را مهار کند.

جهانبخش با خشم زیاد به سمت همبازیانش در میانه میدان برمی‌گشت که تصاویر تلویزیونی خشم او را نشان دادند که برای بروز عصبانیتش فریاد کشید. بعد از این ضربه حسام عوار از رم و کوییلیندشی هارتمن از فاینورد موفق به گلزنی شدند تا نوبت ضربه تعیین کننده نیکولا زالفسکی برسد.

بازیکن 22 ساله رم کاملا مشابه پنالتی پرقدرتی که جهانبخش در بازی ایران در یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا وارد دروازه ژاپن کرده بود، موفق شد دروازه فاینورد را باز کند تا حکم سقوط تیم هلندی را امضا کند. 

این ضربه موجب خوشحالی یاران سردار آزمون در ورزشگاه خانگی شد و سکوها را به وجد آورد که به همان اندازه موجب افسوس و ناراحتی دیگر بازیکن ایرانی حاضر در ورزشگاه شد. جهانبخش که به تازگی ناکامی تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا را تجربه کرده بود، شب سختی را در رم سپری کرد. 

لحظاتی از جشن و پایکوبی بازیکنان رم با طرفداران آن‌ها می‌گذشت که تصاویر تلویزیونی ناراحتی جهانبخش را به تصویر کشیدند. آنطور که در تصاویر مشخص است کاپیتان ایران دستان خود را روی صورتش گذاشته تا اشک‌‌هایش را پنهان کند که در آن شلوغی سردار آزمون را کنار خود می‌بیند.

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران که در این بازی نیمکت نشین بود و فرصت بازی پیدا نکرد، جهانبخش را در آغوش کشیده و او را تا تونل همراهی می‌کند تا به رختکن برود. آزمون چند مرتبه با دستانش به شماره 7 تیم ملی اشاره می‌کند که به ناراحتی خود پایان بدهد اما علیرضا که ناکامی در جام ملت‌ها را همچنان در ذهن داشت، بدون اینکه سرش را بلند کند زمین را ترک کرد.

جهانبخش در آستانه یک صعود دیگر با اشک زمین مسابقه را ترک کرد. همین دو هفته پیش بود که او با به ثمر رساندن یک ضربه پنالتی حساس در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا ایران را مقابل قطر به بازی برگرداند و برای صعود امیدوار بود اما تلاش او تا لحظات آخر، مانند ضربه‌ای که به تیرک عمودی زد، راه به جایی نداشت و او در نهایت با تلخی حذف از رقابت‌ها مواجه شد.

او و همبازیانش در فاینورد اکنون با پشت سر گذاشتن این ناکامی باید برای بازی روز یکشنبه هفته آینده مقابل آلمره آماده شوند. فاینورد با کسب 52 امتیاز جدی‌ترین رقیب آیندهوون 62 امتیازی در مسیر قهرمانی فصل جاری اردیویسه است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: