پایگاه خبری خانه فوتبال:

زوج مرکز خط دفاع معادله مجهول ترکیب پرسپولیس در دربی است.
به گزارش "ورزش سه"، نگرانی بزرگ پرسپولیسی‌ها برای دربی مربوط به مرکز خط دفاعی‌شان است؛ جایی که مدافعان اصلی‌شان را در اختیار ندارند. با اتفاقاتی که رخ داده هیچ بعید نیست مثل دربی آخر سال 1400 باز هم پرسپولیس با زوج علی نعمتی – فرشاد فرجی در قلب دفاع به میدان برود. 
درست دو سال قبل پرسپولیس یحیی که در تعقیب استقلال فرهاد مجیدی بود در دربی آخر سال که درست حوالی همین بازه زمانی دربی 103 برگزار شد، سرخ‌ها با گل علی نعمتی در نیمه نخست از حریف پیش افتادند و تا اولین شکست حریف و کم کردن فاصله با رقیب سنتی در کورس قهرمانی فاصله نداشتند که یک ارسال و یک ضربه سر درست از بین فرشاد فرجی و علی نعمتی باعث شد تا رودی ژستد تنها خارجی گلزن تاریخ دربی‌های اردو استقلال بازی را به تساوی کشانده و ورق را برگرداند. 

حالا و در شرایطی که پرسپولیس به شکلی عجیب یکی یکی مدافعان میانی‌اش را از دست می‌دهد احتمال تشکیل دوباره این زوج در مرکز خط دفاع وجود دارد و در حالتی مشابه این نگرانی بزرگ وجود دارد که استقلال با اتکا به نیروی هوایی قدرتمندش و تأکید همه جانبه روی استفاده از ضربات ایستگاهی و ارسال‌ها با بلانکو و دیگر قد بلندهای رقیب دنبال باز کردن دروازه بیرانوند و حفظ فاصله سه امتیازی در جدول باشد. 

پرسپولیس این فصل را با زوج کنعانی – پورعلی گنجی که هر دو ملی‌پوش هستند در قلب دفاع آغاز کرد و بعد از مصدومیت شدید پورعلی گنجی زوج گولسیانی – کنعانی تشکیل شد که در چند بازی مشکلاتی داشت. در چند بازی نیز غیبت‌های کنعانی به دلایل مختلف باعث شد تا فرشاد فرجی کنار گولسیانی بازی کند. حالا و در دو بازی اخیر با مصدومیت گولسیانی زوج کنعانی – فرجی تشکیل شده که البته در نیم فصل دوم لیگ بیستم هم کنار هم بازی می‌کردند. 

بعد از محرومیت کنعانی اما حالا احتمالاً تشکیل پنجمین زوج در مرکز خط دفاع پرسپولیس این فصل وجود دارد و شاید نعمتی و فرجی که در لیگ بیست و یکم کنار هم و مقابل حامد لک بازی می‌کردند در دربی 103 به میدان بروند. این ارنج به‌خاطر حضور علی نعمتی در دفاع چپ طی یک سال و نیم گذشته و دور بودنش از پست اصلی می‌تواند تا حدودی نگران کننده باشد ضمن اینکه فرشاد فرجی هم ماه‌هاست که کنار نعمتی در مرکز خط دفاع به میدان نرفته و از آخرین باری که این زوج در مرکز خط دفاع پرسپولیس مدت‌های زیادی می‌گذرد. 

البته با مخفی‌کاری عجیب پرسپولیسی‌ها درباره روند درمان گولسیانی هیچ بعید نیست این مدافع درست در آخرین لحظات از کادر پزشکی چراغ سبز بگیرد و در این مسابقه بزرگ به میدان برود اما چنانچه این اتفاق نیفتد شرایط پیچیده خواهد شد. باشگاه پرسپولیس همچنان برای بخشیده شدن حسین کنعانی نامه‌نگاری کرده اما بعید است سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال مثل برخی کشورهای اروپایی اشتباه داور خود را پاک کنند به‌خصوص که اگر چنین اتفاقی بیفتد ممکن است به نگاه رنگی محکوم شده و تحت فشار قرار بگیرند حتی اگر کارشان قانونی باشد! 

با این شرایط اوسمار در رأس کادر فنی پرسپولیس چاره‌ای ندارد تا در غیبت سه مدافع مرکزی مهم تیم خود (پورعلی گنجی، کنعانی و گولسیانی) زوج دیگری را در حساس‌ترین منطقه ترکیب تیم خود قرار دهد. برای دفاع میانی، پرسپولیس غیر از فرجی و نعمتی دو بازیکن دیگر هم در اختیار دارد. اوسمار می‌تواند از وحدت هنانوف تاجیک هم به عنوان مدافع میانی استفاده کند. هنانوف در جام ملت‌های آسیا هم برای تیم ملی کشورش در مرکز خط دفاعی چهار نفره بازی کرد و نمایش خوبی داشت و با وجود اینکه قبلاً مدافع استاپر سمت راست در دفاع سه نفره بود، در این فصل یکی، دو بازی یک نیمه‌ای هم برای سرخ‌ها در مرکز خط دفاعی چهار نفره پرسپولیس انجام داده است. 

پرسپولیس همچنین یک مدافع میانی جوان هم دارد که اگر گولسیانی به لیست بازی نرسد حداقل می‌تواند روی نیمکت بنشیند و در موقع اضطرار به میدان برود. این بازیکن کسی نیست جز سهیل صحرایی مدافع جوانی که قد و قامت خوبی هم دارد و در بازی‌های تدارکاتی قبل از نیم فصل دوم به میدان رفت. باید دید تدبیر اوسمار با توجه به دو گل عجیبی که تیمش با ضربات ایستگاهی از فولاد خورد چه خواهد بود و با چه ارنجی در مرکز دفاع به مقابله با نیروی هوایی رقیب سنتی خواهد رفت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: