پایگاه خبری خانه فوتبال:

مهدی هاشمی نسب در نشست خبری پیش از دربی حساس میان استقلال و پرسپولیس شرکت کرد.
به گزارش "ورزش سه"، جدال حساس و مهم استقلال و پرسپولیس از هفته بیستم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران، فردا در استادیوم آزادی تهران برگزار می‌شود. نشست خبری پیش از این دیدار در سالن روابط عمومی سازمان لیگ برگزار شد که مهدی هاشمی نسب در این کنفرانس حضور یافت.

در زیر، مشروح صحبت‌های مهدی هاشمی نسب را می‌خوانیم:

این دربی سه امتیاز بیشتر ندارد

قبل از هر چیز فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به همه مسلمانان تبریک می‌گویم. جا دارد خدمت مردم عزیز سیستان و بلوچستان بگوییم که در کنارشان هستیم، امیدوارم که با مساعدت مسئولان ذی ربط، مشکلات آنها خیلی زود حل شود. در مورد بازی نیز باید بگویم که سه امتیاز بیشتر ندارد؛ همان جملات کلیشه‌ای همیشگی. فقط حساسیت و سنتی بودن دربی هست که برای تماشاگران از جمله هواداران خودمان خیلی مهم است.

دربی نمی‌تواند بدون تنش و حاشیه باشد

امیدوارم بازی خوبی باشد، نمی‌توانم بگویم دیداری به دور از حاشیه باشد. به هر حال این بازی جذابیتش به این است که همیشه تنش و حاشیه در آن وجود داشته باشد. مطمئن باشید که تیم ما روی بحث فنی خیلی متمرکز است و امیدوارم هر تیمی که بهتر بازی کند و از نقاط ضعف حریفش استفاده کند، مستحق ۳ امتیاز باشد و به پیروزی برسد. امیدوارم که این تیم استقلال باشد. برای موفقیت و خوشحالی هوادارانمان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم، تلاش می‌کنیم و می‌جنگیم تا به سه امتیاز دست پیدا کنیم.

علت غیبت نکونام را از خودش بپرسید

علت عدم حضور نکونام در نشست‌های خبری؟ والله خود من هم نمی‌دانم که دلیل آن چیست. اینگونه نبوده که او همیشه در کنفرانس‌ها غایب باشد و در نشست‌های شهرستان‌ها حضور پیدا کرده است. می‌توانید این را از او بپرسید تا جواب مستقیم را بدون واسطه از زبان خودش بشنوید. من دلیلش را نمی‌دانم، واقعاً نمی‌دانم. با توجه به شناختی که از من دارید، اگر دلیلش را می‌دانستم صراحتا آن را می‌گفتم. من اطلاعی ندارم که دلیلش چیست.

مشکلات ماشاریپوف حل شده است

غیبت ماشاریپوف در تمرین؟ مشکلات همیشه وجود دارد، در تیم‌های بزرگی مانند استقلال این مشکلات بیشتر به چشم می‌آیند. قطعاً با این مشکلات در فوتبالمان آشنا هستیم، به خصوص خارجی‌هایی که وارد تیم می‌شوند. ماشاریپوف هم از این قضیه مستثنا نیست. نمی‌دانم اسم این را ناهماهنگی بگذاریم یا مسائل دیگر. با مدیر برنامه‌های او جلسه‌ای را برگزار کردند و خیلی زود حل شد. او اکنون در کنار ما هست با ما تمرین می‌کند و امیدوارم که به تیم کمک کند.

آمادگی در دربی را به بازیکنان انتقال می‌دهیم

آمادگی جو تیم برای دربی؟ منظور شما از آماده بودن از چه نظر است. از نظر فنی ما آماده هستیم و این را در این ۱۹ هفته نشان داده‌ایم که آماده‌ایم. از لحاظ روحی و روانی هم چون خودمان همیشه در دربی آماده بوده‌ایم، این را به بازیکنان انتقال می‌دهیم. مطمئن باشید که آنها نیز آماده هستند.

بازیکنان اهمیت سه امتیاز را می دانند

قطعاً از رقیب شناخت کافی داریم. هر تیمی نقطه قوت دارد و در کنارش نقطه ضعفی هم دارد. ما روی هر دو نقاط کار کرده‌ایم. این موضوع را به بازیکنان انتقال داده‌ایم و روی آن کار کرده‌ایم؛ خیلی زیاد هم کار کرده‌ایم. بازیکنان شرایط تیم و حساسیت مسابقه و همچنین اهمیت سه امتیاز را می‌دانند. باز هم تکرار می‌کنم که برای خوشحالی هواداران با تمام وجود می‌جنگیم.

شاید حاشیه های ما ساختگی باشد

حواشی کنار تیمی که صدر نشین لیگ برتر است؟ شما خیلی با صراحت و با اطمینان می‌گویید حواشی! شما می دانید این حاشیه‌ها آیا جنگ زرگری است یا خیر؟ شاید یکی از دلایلی که تیم ما صدر جدول است، این است که نیاز دارد این حاشیه‌ها کنارش باشد. شاید هم این حاشیه‌ها ساختگی باشد.

نمی دانم چه کسی مدیررسانه ای است

غیبت مدیر رسانه‌ای؟ من خودم در استقلال نمی‌دانم که مدیر رسانه‌ای ما کیست. باورتان می‌شود؟

مشکلات خود هاشمی نسب با باشگاه و غیبت در تمرینات؟ من هیچ مشکلاتی نداشتم. در فوتبال ایران باید کوچکترین مشکلات خانوادگی را هم با مردم در جریان بگذارید. مردم می‌خواهند بدانند مثلاً پدر من چه مشکلی دارد و باید برایشان توضیح بدهم که من به این دلیل در تمرینات حضور پیدا نکردم. حتی بازیکنان هم نمی‌دانستند که من چرا در تمرین شرکت نکردم. این مسائل مهم نیست، من قطره‌ای هستم در دریای استقلال و باشم یا نباشم مهم نیست. یک سری مشکلات خانوادگی وجود داشت. خیلی‌ها در میان همکاران مطبوعاتی هستند که ما را دوست دارند و با توجه به پیشینه و سابقه‌ای که داریم، ممکن است خبرهایی را منتشر کند. به هر حال مشکل خانوادگی بود و بحث من با استقلال بحث مالی نیست، نبوده و نخواهد بود.

به داور گفتیم در دربی پنالتی نگیرد

پنالتی زن استقلال پس از یامگا؟ ما با داور صحبت کرده‌ایم چون ما یامگا را نداریم و در سمت مقابل گولسیانی هم غایب است. به داور گفتیم پنالتی نگیرد. ولی قطعاً هر زمانی که پنالتی گرفته شد، آن بازیکنی که اعتماد به نفس کافی را داشته باشد، توپ را برمی‌دارد و پنالتی را می‌زند. هر بازیکنی آرزو دارد در دربی پنالتی بزند. حالا اینکه چرا بازیکنان از این موضوع فرار می‌کنند را نمی‌دانم. اما پنالتی زن ما در بازی قبل برابر مس آقای حردانی بود که متاسفانه ضربه او گل نشد. به صالح گفتیم که اشکالی ندارد و خود من شخصاً به او گفتم اگر در بازی بعد دوست داشت، می‌تواند پنالتی بزند. ولی بازیکنان با تجربه ای هستند که فکر می‌کنم خیلی مایل باشند در دربی پشت ضربه پنالتی بایستند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: