پایگاه خبری خانه فوتبال:

وزارت ورزش و جوانان 51 درصد از سهام پرسپولیس را به بانک ملی واگذار کرد.
به گزارش "ورزش سه"، در اطلاعیه رسمی که دقایقی پیش فرابورس ایران روی خروجی وبسایت خود منتشر کرد، وزارت ورزش و جوانان به صورت رسمی مالکیت باشگاه پرسپولیس را به بانک ملی ایران واگذار خواهد کرد.

در این اطلاعیه آمده که 51 درصد از سهام باشگاه پرسپولیس که متعلق به وزارت ورزش و جوانان است، به صورت عمده و نقد از طریق بازار پایه فرابورس به فروش خواهد رسید.

نکته جالب اینکه تاریخ این عرضه روز 11 فروردین ماه اعلام شده که آخرین مهلت باشگاه‌ها برای تعیین تکلیف مجوز حرفه‌ای حضور در مسابقات آسیایی لیگ نخبگان و قهرمانان برای فصل جدید است.

این در شرایطی است که قیمت سهام پرسپولیس باشگاه پرسپولیس در همان روز مشخص خواهد شد، اما کمتر از 211 میلیارد تومان برای 51 درصد نیز نخواهد شد.

این در حالی است که کارگزاری بانک ملی ایران به عنوان خریدار پرسپولیس معرفی شده تا به این ترتیب سهام باشگاه سرخپوش پایتخت در اختیار این بانک مشهور قرار بگیرد.

البته مشخص نیست که 49 درصد سهام باقی‌مانده به چه شکلی عرضه می‌شود، چرا که باشگاه پرسپولیس عملا 10 درصد سهام را در ابتدا به خریداران خرد مردمی انتقال داده بود.

ng2dirqx

با این وجود، حالا بانک ملی به عنوان سهامدار اصلی پرسپولیس تصمیم‌گیر اصلی سرخپوشان نیز خواهد شد و اکثریت هیئت مدیره را در اختیار خواهد داشت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: