پایگاه خبری خانه فوتبال:

محسن وطن‌خواهی در نشست خبری امروز با بیان اینکه از ۹۵ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مهر پرند تا حدود بیش از ۷۷ هزار واحد به متقاضیان تحویل شده است، گفت: ۵ هزار واحد مسکن مهر با دستور و موافقت وزیر راه وشهرسازی و براساس دستورالعمل مربوطه با ارتقای استانداردها به مسکن اقدام ملی تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: این ۵ هزار واحد در مرحله جانمایی زمین و فنداسیون بوده‌اند و قرار نیست مسکن مهر ساخته شده را در غالب مسکن ملی به مردم تحویل دهیم.

وطن خواهی با بیان اینکه ۲۷۰۰ واحد مسکن مهر در پرند دارای مشکلات حقوقی است که عمده آن مربوط به تعاونی‌های دو جانبه است، گفت: بخش عمده ۱۰ هزار و ۷۰۰ واحد باقی‌مانده نیز تا پایان آبان‌ماه تکمیل خواهد شد.

وام مسکن

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند افزود: سهمیه پرند از طرح اقدام ملی مسکن ۲۵ هزار واحد است که هزار و ۳۰۰ واحد از این تعداد در روزهای آینده و دو هزار و ۵۰۰ واحد نیز تا قبل از پایان امسال افتتاح خواهد شد همچنین ۷ هزار و ۶۰۰ واحد مسکن ملی در دست ساخت داریم. ۱۲ هزار واحد باقی مانده که از این تعداد ۴ هزار واحد به زودی کلنگ زنی می‌شود.

وی با بیان اینکه ۳۳ هزار نفر در سایت مسکن ملی برای خرید خانه در این منطقه ثبت نام کرده‌اند گفت: این تعداد پالایش خواهند شد و بیشتر از ظرفیت منطقه ثبت نام انجام شده است و تا کنون ۱۶ هزار نفر را تایید و به بانک‌ها معرفی کرده‌ایم. همچنین چیزی حدود ۱۰۰۰ نفر هم آورده اولیه را واریز کرده‌اند.

وطن خواهی با اشاره به حمایت‌های دولتی از مسکن مهر پرند گفت: ۶۰۰ میلیارد تومان از منابع داخلی خود شرکت عمران به مسکن مهر پرند تزریق می‌شود و مردم پس از اسکان در واحدها به‌تدریج این پول را پس می‌دهند. همچنین وام ۳۵۰ میلیارد تومانی به تکمیل مسکن مهر پرند اختصاص می‌یابد که که به زودی ۱۰۰ میلیارد تومان آن در اختیار قرار می‌گیرد و با این تامین اعتبارات، پیمانکاران از دو شیفت کاری به سه شیفت کار می‌رسند.

وام+مسکن

مدیرعامل شرکت عمران شهر پرند با اشاره به نرخ مسکن ملی در پرند گفت: با وجود افزایش قیمت‌ها تمام تلاش ما این است که نرخ این واحدها را بین ۲.۵ تا ۳ میلیون تومان در هر متر نگه داریم این در حالی است که هر متر مربع خانه‌های شخصی ساز در پرند بین ۸ تا ۱۱ میلیون تومان به فروش می‌رسند.

وی ادامه داد: درحال‌حاضر نرخ زمین در پرند متری ۶ میلیون تومان است که ما در مسکن ملی یک ششم آن را حساب می‌کنیم تا نرخ تمام شده را کاهش دهیم.

وطن خواهی درباره تعداد واحدهای خالی در مسکن مهر پرند گفت: از ۷۷ هزار واحد تحویل شده درحال‌حاضر ۱۰ درصد این واحدها خالی از سکنه هستند. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: