به گزارش خانه فوتبال، فصل هنوز تموم نشده و لیگ قهرمانان اروپا در پیش است اما برخی بازیکنان بارسلونا از همین حالا می‌دانند شاید چند هفته دیگر آبی‌واناری‌پوش نباشند. در حالی که باشگاه بارسلونا روی خرید بازیکنی مثل لائوتارو مارتینس کار می‌کند، چندین بازیکن را هم در لیست فروش قرار داده و منتظر است پیشنهاد خوبی برای آنها برسد تا در صورت امکان لیست خودش را خلوت‌تر کند.

فعلاً کیکه ستین در بارسلونا ماندگار است و نشریه «مارکا» هم طبق تفکرات او برخی نام‌ها را لیست کرده و به‌عنوان فهرست فروش منتشر کرده است. فهرستی که تعداد نفراتش به ۱۲ نفر می‌رسد و از یک تیم کامل فوتبال هم بیشتر است. براساس ادعای نشریه اسپانیایی، نتو، نلسون سمدو، ساموئل اومتیتی، جونیور فیرپو، ایوان راکیتیچ، آرتورو ویدال، عثمان دمبله و مارتین بریت‌ویت از بازیکنان فعلی و کارلس آلنیا، رافینیا آلکانتارا، ژان کلر تودیبو و فیلیپه کوتینیو از بازیکنانی که قرض داده شده‌اند، لیست فروش را تشکیل می‌دهند. در شرایط عادی بارسایی‌ها با دریافت پول نقد هرکدام از این بازیکن‌ها را که می‌خواستند می‌فروختند و مشکلات‌شان را برطرف می‌کردند اما مشکلات اقتصادی فعلی باعث شده بسیاری از این بازیکن‌ها گزینه تعویض با بازیکنان مد نظر باشگاه بارسلونا باشند. برای مثال چند نام وارد پروژه خرید لائوتارو مارتینس شده‌اند. البته به‌طور قطع فروش ۱۲ بازیکن در پنجره نقل‌وانتقالات امکان‌پذیر نخواهد بود و شاید برخی از این بازیکن‌ها ماندگار شوند اما فعلاً برچسب «غیرقابل فروش» روی آنها نخورده و وارد معاملات خواهند شد. شرایط این ۱۲ بازیکن را بررسی می‌کنیم.

نتو

از ابتدا این سنگربان برزیلی برای نفر دوم بودن به بارسلونا آمد و با یسپر سیلسن که از نیمکت‌نشینی خسته شده بود، تعویض شد. با این حال سنگربان پیشین والنسیا هم خسته شده و خودش هم بعد از انجام تنها ۵ بازی در همین یک فصل حضورش در جمع کاتالان‌ها دوست دارد جدا شود.

نلسون سمدو

مدافع راست پرتغالی که ۳ فصل است در بارسلونا توپ می‌زند، با وجود اینکه بازیکن ثابت تیم در فصل جاری در بسیاری مسابقات بوده، گزینه اول جابه‌جایی با لائوتارو مارتینس به شمار می‌رود. البته خبرهایی مبنی بر تمدید قرارداد بازیکن پیشین بنفیکا با بارسایی‌ها هم منتشر شده است.

ساموئل اومتیتی

مدافع قهرمان جام جهانی‌ ۲۰۱۸ پس از مصدومیت‌های فراوان در لیست فروش قرار گرفت. اومتیتی ۲ فصل است که بسیاری از بازی‌ها را از دست داده و احتمالاً بارسلونا بازیکن دیگری را جانشینش خواهد کرد. ساموئل شاید بماند اما باید نیمکت‌نشینی را تحمل کند.

جونیور فیرپو

این چپ‌پای اصالتاً دومینیکنی هم یکی در میان برای بارسلونا بازی کرده. فیرپو خیلی نتوانست در رقابت با آلبا موفق باشد و هنوز بازیکن باسابقه برای پست دفاع چپ اولویت دارد. اگر پیشنهاد چشمگیری برای جونیور برسد، او هم نوکمپ را ترک خواهد کرد.

ایوان راکیتیچ

مدت‌هاست که هافبک ۳۲ ساله کروات بارسلونا تصمیمش برای جدایی را گرفته و به نظر می‌رسد سرانجام تابستان ۲۰۲۰ وقت ترک نوکمپ است. با خرید میرالم پیانیچ جای او در میانه میدان تنگ‌تر هم شده. راکیتیچ شاید به سویا برگردد و شاید هم راهی انگلیس یا ایتالیا شود.

آرتورو ویدال

بازیکن شیلیایی پیشین بایرن‌مونیخ و یونتوس، گزینه جدی کونته برای خط میانی اینتر است. احتمال اینکه اینتری‌ها پیشنهاد خوبی بدهند و بارسلونا برای فروش هافبک جنگنده‌اش سرانجام وسوسه شود، زیاد است. البته ویدال همیشه بازیکن تأثیرگذاری برای بارسلونا بوده و احتمال ماندگار شدنش هم کم نیست.

عثمان دمبله

یکی از بدترین خریدهای بارسلونا دمبله بوده. برای جذب او ۱۰۵ میلیون یورو به‌علاوه آپشن ۴۰ میلیون یورویی هزینه شد اما آنقدر مصدوم و بی‌نظم بود که اصلاً ارزش چنین مبلغی را نداشت. حالا بارسایی‌ها با نیمی از مبلغ خریدشان حاضر به فروش دمبله ۲۳ ساله هستند.

مارتین بریت‌ویت

مهاجم دانمارکی از عجیب‌ترین خریدهای بارسلونا بود. وقتی سوارس مصدوم شد باید بارسلونا مهاجم می‌خرید و گزینه بهتری روی میز نبود. تعلیق مسابقات به ضرر بریت‌ویت تمام شد و با بازگشت سوارس او به نیمکت میخکوب شده. در مجموع فقط یک گل برای بارسلونا زده و احتمالاً به فروش خواهد رسید، چون لائوتارو هم به احتمال زیاد به نوکمپ می‌آید.

کارلس آلنیا

قرار بود جای ژاوی را در میانه میدان بارسلونا بگیرد اما این روزها در میانه میدان رئال‌بتیس بازی می‌کند. آلنیا زیاد فرصت خودنمایی پیدا نکرد و بعید است به بارسا برگردد و نیمکت‌نشین شود. این بازیکن ۲۲ ساله پیشنهاد خوبی داشته باشد به طور قطعی جدا خواهد شد.

رافینیا آلکانتارا

رافینیا مدت‌هاست که در تفکرات مربیان بارسلونا جایی ندارد. این هافبک ۲۷ ساله برزیلی در سلتاویگو عملکرد خوبی داشته و بعید نیست انتقال قرضی‌اش به این تیم دائمی شود. البته شاید رافینیا پیشنهادهای بزرگ‌تر و بهتری هم داشته باشد.

ژان کلر تودیبو

باشگاه بارسلونا هافبک جوان فرانسوی را به آلمان فرستاد تا پیشرفت کند و برگردد اما تودیبو خیلی نتوانست در ترکیب شالکه به میدان برود. او هم یکی از گزینه‌های تعویض بازیکن با باشگاه‌های دیگر به شمار می‌رود. البته شاید گزینه انتقال قرضی برای یک فصل دیگر هم با توجه به اینکه تنها ۲۰ سال سن دارد، بعید نباشد.

فیلیپه کوتینیو

داستان دوران حرفه‌ای کوتینیو پیچیده شده. هافبکی توانا و تکنیکی که هم مشتری دارد و هم ندارد! در لیورپول اوج گرفت، به بارسلونا رفت و افت کرد و در بایرن‌مونیخ با وجود عملکرد خوب به دلیل هزینه بالای ۱۲۰ میلیون یورویی قراردادش دائمی نشد. کوتینیو حدود ۸۰ میلیون یورو قیمت دارد و انگلیسی‌ها خواهانش هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: