یارانه نقدی تغییر می کند. بر اساس اخبار جدید یارانه نقدی چند برابر خواهد شد. افزایش یارانه نقدی یکی از وعده های نماینده های مجلس جدید بود که گویا در حال محقق شدن است. تاکنون افزایش چهار برابری یارانه نقدی مورد اجماع اکثر نمایندگان بوده است. جدیدترین خبر درباره یارانه نقدی را یک عضو کمیسیون برنامه داده است.   

مبلغ یارانه نقدی باید تغییر کند

یارانه نقدی

حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، حمایت از معیشت مردم با درآمد‌های متوسط و پایین جامعه مانند کارگران و بازنشستگان و ترمیم حقوق آن‌ها را جزو حقوق همه دستگاه‌ها، به‌خصوص مجلس و دولت دانست و اظهار داشت: باید در بخش‌هایی که با کمبود بودجه و منابع اعتباری مواجه هستیم، با حمایت دولت، یارانه نقدی بسته‌های معیشتی و به در مقاطعی در نظر گرفته شود. 

 

تغییر یارانه نقدی در دستور کار مجلس

یارانه نقدی

وی با تأکید بر اینکه یارانه‌های نقدی که به سرپرستان خانوار پرداخت می‌شود، متناسب با افزایش قیمت‌ها و درآمد‌های سازمان هدفمندی یارانه‌ها نیست، گفت: بازنگری در روش پرداخت یارانه‌های نقدی و معیشتی در دستورکار نمایندگان مجلس در دوره یازدهم قرار گرفته است. 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: مبلغ یارانه‌ها برخلاف قیمت حامل‌های انرژی و تورم که همه ساله با افزایشی روبه‌رو است، ثابت مانده است، بنابراین مجلس باید بازنگری جدی در میزان یارانه‌ها، اعم از نقدی و معیشتی را در دستورکار قرار دهد.  حجت‌الاسلام میرتاج‌الدینی اضافه کرد: در برنامه‌های زودبازده برای جهت حمایت از اقشار ضعیف و کم‌درآمد، پیشنهاد بنده این است که برای یک سال راه‌حل‌هایی را در جهت تأمین معیشت اقشار ضعیف جامعه در مدنظر قرار گیرد. 

یارانه نقدی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان با اشاره به برنامه‌های بلندمدت برای حمایت از اقشار کم‌درآمد جامعه، خاطرنشان کرد: افزایش فرصت‌های شغلی، به‌ویژه در حوزه شرکت‌های دانش بنیان و همین طور، ارائه طرح‌هایی برای ساماندهی بازار مسکن و اجاره‌بها از جمله این برنامه‌های بلندمدت است.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: