در چارچوب مسابقه مرحله نیمه نهایی جام حذفی باشگاه‌های کشور تیم‎‌های استقلال و پرسپولیس تهران امروز از ساعت ۱۹ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم خواهند رفت.

پرسپولیس پس از کسب عنوان قهرمانی و استقلال پس از نایب قهرمانی در لیگ نوزدهم پا به این مسابقه می‌‎گذارند. استقلال که در لیگ نوزدهم با تغییر سرمربی همانند پرسپولیس رو به رو بوده به همراه فرهاد مجیدی تلاش می‌کند تا پس از مشخص شدن کسب سهمیه آسیایی به حداقل یک جام در فصل دشوارش دست پیدا کند. استقلال برای رسیدن به این مرحله پیش از پرسپولیس تیم‌های فجرسپاسی شیراز و گل ریحان البرز را شکست داده بود.

آبی‌پوشان تهرانی برای این بازی به طور قطعی محمد دانشگر و روزبه چشمی و سیاوش یزدانی را در اختیار نخواهند داشت. علی کریمی دیگربازیکنی است که به احتمال فراوان به این بازی می‌رسد.

برای بازی به احتمال فراوان همانند اکثر مسابقات این فصل سیدحسین حسینی درون دروازه خواهد ایستاد. حسینی طی سه بازی گذشته جام حذفی دو کلین شیت داشته و تنها مقابل گل ریحان یک گل دریافت کرده بود. در خط دفاعی با غیبت دانشگر و چشمی و یزدانی قابل پیش بینی است که عارف غلامی و شاهین طاهرخانی در قلب خط دفاعی خواهند بود و وریا غفوری و میلاد زکی‌پور هم در گوشه‌های خط دفاعی حضورخواهند داشت. اگر مجیدی از سیستم ۲-۴-۴ استفاده کند به احتمال فراوان علی کریمی، مسعود ریگی، آرش رضاوند و فرشید اسماعیلی ۴ بازیکنی هستند که پشت سر دو مهاجم این تیم بازی می‌کنند. در خط حمله هم به احتمال زیاد زوج شیخ دیاباته و مهدی قایدی از ابتدا در ترکیب اصلی قرار خواهند گرفت. این اولین دربی دیاباته خواهد بود؛ او دو دیدار گذشته این فصل را به دلیل مصدومیت از دست داده بود.

ترکیب احتمالی استقلال برابر پرسپولیس به شرح زیر است:

سیدحسین حسینی، وریا غفوری، میلاد زکی‌پور، شاهین طاهرخانی، عارف غلامی، مسعود ریگی، علی کریمی، آرش رضاوند، فرشید اسماعیلی، شیخ دیاباته و مهدی قایدی

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: