ارزش سهام عدالت در این هفته کاهش چشم‌گیری داشت و در پایان معاملات این هفته بازار سهام ارزش سبد سهام عدالت به ۱۳ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان رسید. این پایین‌ترین ارزش سهام عدالت در سه ماه گذشته است.
با شروع معاملات این هفته از بازار سهام ارزش سهام عدالت حدود ۱۵ میلیون تومان بود اما در پایان معاملات این هفته ارزش این سبد با افت حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی به ۱۳ میلیون و ۲۷۹ هزار تومان رسید.
همانطور که در تمام روزهای این هفته شاخص کل بازار سهام روندی نزولی داشت ارزش سهام عدالت نیز مدام کاهش یافت، اما در روز دوشتبه بیشترین ریزش خود یعنی بیش از ۴ درصد را تجربه کرد و حدود ۶۰۰ هزار تومان در یک روز افت کرد.
روزهای یک‌شنبه و سه‌شنبه نیز ارزش سهام عدالت حدود ۳ درصد در هر روز ریزش داشت.
روند نزولی شاخص کل بازار سهام که به نظر می‌رسد به دلیل جو هیجانی باشد اصلی‌ترین دلیل ریزش سبد سهام عدالت بود و از طرفی نیز سهم‌های سبد سهام عدالت در این هفته ریزش شدید داشتند.
ارزش سهام عدالت در حالی به ۱۳ میلیون تومان رسیده است که در دوره قبل از اصلاح بازار سهام ارزش این سبد چیزی حدود ۲۱ میلیون تومان بود و قرار بود پشتوانه‌ای برای مردم باشد، همچنین این ریزش قیمت در حالی است که کسانی که سهام عدالت خود را فروختند نیز از بدحسابی و واریز دیرهنگام پول سهام عدالت خود شاکی هستند و بعضا کسانی نیز تا ۲ ماه هیچ واریزی نداشتند.
به نظر می‌رسد فعلا ارزش سهام عدالت در همین حوالی نوسان داشته باشد زیرا پیش‌بینی می‌شود فعلا شاخص کل بازار سهام در محدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد در نوسان است.منبع: تجارت نیوز

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: