پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت طلا امسال متغیر شده است به صورتی که در اوایل سال بشدا نجومی و در ماه بعد روند نزولی به خود گرفت.قیمت طلا امروز در بازار نوسان بدی دارد. قیمت طلا در روزهای اخیر بعد از جنگ غزه عجیب شده است. قیمت طلا در  2 روز گذشته سیر صعودی داشت. آخرین قیمت طلا را اینجا بخوانید.

قیمت طلا امروز

قیمت طلا

قیمت طلا و سکه امروز سه‌شنبه پنجم دی به تبع افزایش ۱۰ دلاری طلا جهانی بالا رفت.

قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار با رشد ۳۸ هزار تومانی در مقایسه با دیروز به دو میلیون و ۴۹۳ هزار تومان رسید و اگر سیگنال صعودی جدیدی به بازار برسد آنوقت نرخ طلا ۱۸ عیار در روز‌های آینده پتانسیل صعود تا محدوده دو میلیون و ۵۲۱ هزارتومان را پیدا می‌کند. سکه امامی که امروز با رشد قیمت تقریبا نیم‌میلیونی موفق به عبور از نیمه کانال ۲۹ میلیون شد، فعلا جایگاه ۲۹ میلیون و ۷۴۵ هزار تومان را هدف گرفته، اما اگر روند بازار عوض شود، سکه امامی احتمالا وادار به عقب‌نشینی تا نیمه کانال ۲۹ میلیون می‌شود.

طلا ۱۸ عیار امروز پنجم دی تا بعدازظهر به‌ازای هر گرم دو میلیون و ۴۹۳ هزار تومان معامله شد. قیمت طلا ۱۸ عیار به‌این ترتیب نسبت به دیروز گرمی ۳۸ هزار تومان رشد داشته و اگر روند صعودی قیمت‌ها در بازار ادامه داشته باشد، آنوقت باید محدوده دو میلیون و ۴۹۷ هزار تومان را جایگاه بعدی بدانیم.

قیمت طلا ۱۸ عیار در قدم بعدی می‌تواند تا دو میلیون و ۵۰۲ هزار تومان بالا برود و محدوده دو میلیون و ۵۲۱ هزار تومان، محدوده مقاومتی سوم طلا در این برهه محسوب می‌شود. حالا اگر سناریو برعکس باشد و طلا در مسیر نزولی قدم بردارد، آنوقت باید منتظر کاهش قیمت نرخ طلا ۱۸ عیار تا دو میلیون و ۴۸۲ هزار تومان باشیم و افزایش حجم فروش در آن موقعیت، می‌تواند قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار را تا دو میلیون و ۴۷۰ و حتی دو میلیون و ۴۶۲ هزار تومان تنزل کاهش دهد. فراموش نکنیم که طلا ۱۸ عیار امسال تا دو میلیون و ۲۳۹ هزار تومان پایین آمده و آنطرف مرز دو میلیون و ۷۴۸ هزار تومان را سقف قیمت طلا می‌دانیم.

قیمت سکه امامی امروز با رشد قیمت ۵۴۷ هزار تومانی از نیمه کانال ۲۹ میلیون عبور کرد و تا ۲۹ میلیون و ۶۵۲ هزار تومان پیش رفت. فعلا محدوده ۲۹ میلیون و ۶۷۶ هزار تومان اولین سد مقابل سکه امامی است و با فتح این سنگر ممکن است قیمت سکه امامی تا ۲۹ میلیون و ۷۰۵ و بعد از آن تا ۲۹ میلیون و ۷۴۵ هزار تومان رشد داشته باشد. حالت دوم هم به شکلی است که اگر سکه امامی در مسیر معکوس حرکت کند، قیمت آن در روز‌های آینده پتانسیل عقب‌نشینی تا ۲۹ میلیون و ۵۳۸ هزار تومان را دارد. سکه امامی از ابتدای سال تا امروز یکبار تا قله تاریخی ۳۴ میلیون و ۹۸۱ هزار تومان بالا رفته و آنطرف کمترین قیمت سکه امامی ۲۷ میلیون و ۲۰۱ هزار تومان بوده است.

نیم‌سکه بهار آزادی امروز به‌شکل تکفروشی ۲۰۰ هزار تومان بیشتر از دیروز به‌فروش رسید و به‌شکل میانگین ۱۵ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان قیمت خورد. بررسی‌ها نشان می‌دهد اگر نیم‌سکه بهار آزادی روند ماه‌ها و هفته‌های قبلی خودش را داشته باشد، توانایی رسیدن به جایگاه ۱۵ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان را دارد، اما اگر ریزش جدیدی در بازار کلید بخورد، قیمت نیم‌سکه احتمالا در قدم اول به ۱۵ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان بر‌می‌گردد و حتی می‌توانیم منتظر عقب‌نشینی نیم‌سکه از مرز ۱۵ میلیون و ۳۰۰ باشیم. نمودار نیم‌سکه کف قیمت آن در ۹ ماه قبلی را ۱۴ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان نشان می‌دهد و بالاترین قیمت نیم‌سکه در امسال ۱۹ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان به ثبت رسیده است.

ربع‌سکه بهار آزادی که امروز معادل ۱۰ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان فروخته شد، رشد قیمت ۱۵۰ هزار تومانی را تجربه کرد. با ادامه این روند ربع‌سکه بهار آزادی دل‌وجرات عبور از نیمه کانال ۱۰ میلیون را پیدا می‌کند و می‌تواند تا ۱۰ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان جلو برود. آنطرف ماجرا ربع‌سکه بهار آزادی از سمت معامله‌گران در ناحیه ۱۰ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان حمایت می‌شود و با سقوط این سنگر ممکن است قیمت ربع‌سکه بهار آزادی به ۱۰ میلیون و ۹۰ هزار تومان برسد. ربع‌سکه امسال کمتر از ۹ میلیون و ۹۳۳ هزار تومان قیمت نداشته و بیشترین قیمت ربع‌سکه ۱۲ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان بوده است.

سکه گرمی که ارزان‌ترین قطعه بین سکه‌هاست، امروز پنج میلیون و ۸۲۰ هزار تومان به‌فروش رسید و درمقایسه با دیروز حدود ۵۰ هزار تومان گران شد. با تداوم وضعیتی که امروز در بازار حاکم بوده، قیمت سکه گرمی قابلیت رشد تا پنج میلیون و ۸۷۰ و بعد از آن پنج میلیون و ۹۷۰ هزار تومان را دارد. حالا اگر سکه گرمی به‌جای مسیر صعودی در مسیر نزولی قدم بردارد، ارزش آن اول به پنج میلیون و ۷۲۰ هزار تومان می‌رسد و آنوقت ممکن است به عقب‌نشینی تا پنج میلیون و ۶۷۰ هزار تومان رضایت دهد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: