پایگاه خبری خانه فوتبال:

امیر لاجوردی صبح امروز در حاشیه چهارمین روز برگزاری بیست‌وچهارمین نمایشگاه تلکام درباره افزایش تعرفه اپراتورها به خبرنگاران گفت: «بحث افزایش تعرفه‌ها همیشه مطالبه اپراتورها بوده و در سالیان اخیر این مطالبه بیشتر هم شده است. ما در بازه‌های مختلف داده‌هایشان را دریافت و ارزیابی می‌کنیم و متناسب با شرایط تصمیم می‌گیریم.»

او افزود: «در حال حاضر نیز اپراتورها درخواست دادند و داده‌های آماری را در اختیار ما قرار دادند. ما امکان و اختیارش را برای تغییر تعرفه داریم اما هرگونه تغییر تعرفه‌ای مشروط بر این است که بدانیم اپراتور این افزایش درآمد را چگونه قرار است هزینه کند. بنابراین از اپراتورها برنامه توسعه‌ای خواسته‌ایم و شاخص‌های ارتقای کیفیت شبکه را به آنها اعلام کردیم.»

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همچنین درباره شاخص‌های ارتقای کیفیت شبکه توضیح داد: «شاخص‌ها متفارت است؛ از شاخص افزایش سرعت تا سایر شاخص‌های کیفی شبکه، شاخص‌ها را به اپراتورها اعلام کردیم و گفتیم که تا انتهای سال چقدر باید افزایش پیدا کند و تا شهریور ماه چقدر باید افزایش یابد و تا انتهای سال به چه صورت باید باشد.»

لاجوردی ادامه داد: «همچنین در حوزه توسعه فناوری ۵G برنامه‌ای به اپراتورها اعلام شده که به‌طور مثال در حوزه توسعه ۵G برنامه‌ریزی شده که سال آینده باید به چه هدفی برسیم. نیازمندی‌های دیگری نیز داریم تا زیرساخت‌ها توسعه پیدا کند.»

او در آخر با اشاره به اینکه در حال حاضر در زمین اپراتورهای ارتباطی هستیم که آیا این شاخص‌ها را می‌توانند پاس کنند، افزود: «شاخص‌ها سخت‌گیرانه است و اپراتورها باید آنها را رعایت کنند.»

در روزهای گذشته شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت ثابت و سیار در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی خواستار افزایش دو برابری قیمت اکثر بسته‌های اینترنت شدند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: