پایگاه خبری خانه فوتبال:

تولید پژو پارس ایران خودرو درحال‌حاضر به گره کوری تبدیل شده است که گویی راه‌حلی برای آن وجود ندارد. معلوم نیست که سازمان استاندارد در نهایت با ادامه تولید این سدان ۲۳ ساله محبوب ایران خودرو بازار موافق است یا اینکه قرار است مجوز تولید خودرو تا انتهای امسال متوقف شود.

تصمیم فوری ایران خودرو برای فروش پژو پارس رسید

پژوپارس برای برخی از متقاضیان این خودرو که اولویت واگذاری آنها زمستان 1402 بود در دسترس قرار گرفت.
به گزارش اکو ایران، ایران خودرو به صورت محدود پژو پارس با موتور XU7P را در قالب طرح فروش فوری واگذار می کند. این طرح فروش برای آن دسته از متقاضیانی در دسترس است که پیش تر برای پژو پارس در سامانه یکپارچه نام نویسی کرده و بازه تحویل خودروی مورد نظر آنها زمستان 1402 اعلام شده بود.
آبی های جاده مخصوص به صورت پیامک متقاضیان واجد شرایط ا که امکان دریافت پژو پارس های عرضه شده در این طرح را دارند، مطلع می کند.
متقاضیان فرصت دارند تا ظرف مدت چهار روز نسبت به واریز وجه و تکمیل پروسه نام نویسی خود اقدام کنند.

پژو پارس با موتور XU7P با قیمت حول و حوش 295 میلیون تومان به متقاضیان واجد شرایط واگذار می شود. این خودروهای تنها با رنگ سفید عرضه می شوند.
مدیران فروش ایران خودرو قول دادند ظرف مدت 30 روز پژو پارس های عرضه شده را برای متقاضیان واجد شرایط فاکتور کنند.
نکته قابل توجه در ارتباط با پژو پارس های عرضه شده در این طرح فروش فوری این است که مدل خودروها به رغم اینکه در بهار سال آینده به متقاضیان تحویل داده می شود، 1402 خواهد بود.

به رغم اینکه مدل پژو پارس ها 1402 است با این حال متقاضیانی که به وسیله پیامک امکان واریز وجه را پیدا می کنند را می توان متقاضیان خوش شانسی قلمداد کرد.

بررسی قیمت پژو پارس با موتور XU7P (پژو پارس سال) در بازار نشان می دهد این خودرو با قیمتی حدود 655 میلیون تومان داد و ستد می کنند.
بنابراین سودی بیش از 350 میلیون تومان در انتظار این متقاضیان است.
باید منتظر ماند دید این آخرین دور عرضه پژو پارس خواهد بود یا اینکه ایران خودرو بالاخره تصمیم می گیرد این محصول پُرطرفدار خود را همچنان در سبد محصولاتی خود حفظ می کند.

اقدام عجیب ایران خودرو برای خریداران سدان پارس

ایران خودرو
اخیراً یک فایل ویدئویی منتسب به علیمردان عظیمی، مدیرعامل ایران خودرو ، در سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی خودرویی دست به‌دست می‌شد که او خطاب به یکی از مشتریان پژو پارس می‌گوید: «شما خودرو را برای منافع خود می‌خواهید. پژو پارس را از کارخانه ۳۰۰ میلیون تومان می‌خرید و در بازار ۷۰۰ میلیون تومان می‌فروشید! اگر قصد مصرف آن را دارید می‌توانید سورن پلاس و پژو ۲۰۷ را با وام ۱۰۰ میلیون تومانی خریداری کنید.».
وی در ادامه اظهار می‌کند که هیچ امیدی برای ادامه تولید این خودرو وجود ندارد و تمامی حواله‌داران پژو پارس باید نسبت به تبدیل خودروی ثبت‌نامی اقدام کنند.

این شرکت اخیراً ادعا کرد که قصد تحویل خودروهای ثبت‌نامی را به خریداران دارد؛ اما نهادهای مربوطه مجوز ادامه تولید پژو پارس را صادر نمی‌کنند.

در حالی که این سازمان بارها در مورد تمدید نشدن مجوز تولید خودروی پارس برای سال آینده هشدار داده بود، ایران خودرو با بی‌توجهی به موضوع فوق، فروش پژو پارس را برای سال ۱۴۰۲ و سال آینده آغاز کرد، اما حالا که گویی از تمدید مجوز تولید پشیمان شده، سازمان استاندارد و سامانه یکپارچه را مقصر می‌داند!

این شرکت اعلام می‌کند که به غیر از محصول فوق، سایر خودروهای ایران خودرو هیچ مشکلی برای تحویل ندارند و حواله‌داران پژو پارس می‌توانند با دریافت وام به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان نسبت به تبدیل خودرو به محصولاتی همچون سورن پلاس و پژو ۲۰۷i اقدام کنند.

در حالی که استاندارد و ایمن بودن بدنه این خودروها نیز در هاله‌ای از ابهام بوده و حتی محصول سورن پلاس این شرکت از لحاظ مشخصات فنی و پلتفرم استفاده‌شده، دقیقاً با پژو پارس XUP مشابه است؛ دلیل غیراستاندارد بودن پارس و استاندارد بودن سورن پلاس کمی عجیب به نظر می‌رسد.

از سوی دیگر بسیاری از افرادی که سال گذشته خودروی پژو پارس را ثبت‌نام کردند، به دلیل نرخ پایین این خودرو با دیگر محصولات، تصمیم به خرید آن گرفته بودند. در صورتی که مبلغی اضافی برای پرداخت داشتند، احتمالاً خودروهای رده بالاتر این شرکت را برای خرید انتختاب می‌کردند.

منبع:روزگارخودرو

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: