پایگاه خبری خانه فوتبال:

 

 

به گزارش ساناپرس، سهراب انتظاری می‌گوید جو فضای مجازی باعث ایجاد فشار روی مهاجمان پرسپولیس شده و آنها روحیه لازم را ندارد.

 

 

پرسپولیس روز گذشته علی‌رغم ده نفره شدن ذوب آهن، موفق به باز کردن دروازه حریف خود نشد تا تنها یک امتیاز از هفته اول لیگ برتر کسب کند. سهراب انتظار درباره عملکرد سرخپوشان در بازی دیروز به خبرنگار ما گفت: با وجود اینکه اولین بازی فصل بود و بیرون از خانه هم بود و بازی در فولادشهر هم همیشه به خاطر ارتفاع از سطح دریا سخت است اما با این حال بازی را می‌توان به دو بخش تقسیم کرد؛ نیمه اول بازی متعادل و محتاطانه بود اما در نیمه دوم پرسپولیس بهتر و روان تر بازی کرد و موقعیت های خوبی هم ایجاد کرد. می‌توانستیم سه امتیاز بازی را بگیریم اما متاسفانه توپ ها تبدیل به گل نشد؛ در مجموع عملکرد دیروز پرسپولیس عالی نبود اما برای شروع فصل بد هم نبود‌.

 

 

وی با اشاره به اخراج بازیکن ذوب آهن افزود: درست است که ذوب آهن ده نفره شد اما باید این مسئله را هم در نظر بگیریم که این تیم با توجه به مهره هایی که در اختیار داشت از ابتدای بازی تدافعی بازی کرد و با ۱۱ نفر دفاع می‌کردند و قصد استفاده از ضدحملات را داشتند و پس از اینکه بازیکن‌شان هم اخراج شد، کاملا وارد محوطه جریمه شدند و یک فوتبال بسیار تدافعی ارائه دادند ولی با این حال ما موقعیت های خوبی داشتیم و می‌توانستیم به گل برسیم که این اتفاق نیفتاد. از طرفی نبود تماشاچی هم کیفیت بازی را پایین می‌آورد؛ اگر دیروز تماشاگران در استادیوم حضور داشتند بعد از ده نفره شدن، یک نیروی خاصی به بازیکنان تزریق می‌شد.

 

 

انتظاری در خصوص عملکرد خرید های جدید پرسپولیس در ترکیب این تیم گفت: خیلی زود است که درباره عملکرد بازیکنان قضاوت کنیم و بعد از ۵-۶ بازی می‌توانیم نظر بدهیم اما در مجموع برای شروع خوب کار کردند و عملکرد بدی نداشتند. همه بازیکنانی که جذب شده‌اند بسیار باکیفیت و بزرگ هستند اما مثل همه جای دنیا، بازیکن برای هماهنگی نیاز به زمان دارد‌؛ این بازیکنان هم قطعا به مرور با جو پرسپولیس آشنا می‌شوند و توانایی های خودشان را بیشتر نشان می‌دهند و موثرتر خواهند بود.

 

 

پیشکسوت پرسپولیس با تمجید از علیرضا بیرانوند گفت: همیشه می‌گویند یک دروازه‌بان خوب از نان شب هم واجب تر است؛ در حال حاضر خیال مدافعان ما از دروازه راحت است. با احترام به دروازه‌بان های فصل گذشته، ما سال قبل در این خط دچار چالش بودیم اما دیروز نشان دادیم که نقطه قوت تیم، بیرانوند است. این بازیکن باتجربه شده و یک تکیه‌گاه بزرگ برای تیم است و حضورش در دروازه، به بازیکنان اعتماد به نفس می‌دهد.

سرنوشت استقلال با ساپینتو چه می شود؟

علی لطیفی پیشکسوت فوتبال و بازیکن اسبق استقلال به تحلیل بازی روز گذشته استقلال و سپاهان پرداخت. او در ابتدا گفت: ما دو نیمه‌ی متفاوت را دیدیم. نیمه اول، هر دو تیم روی به پرسینگ قوی آورده بودند، نه از یک سوم دفاعی حریف بلکه در زمین خودی این کار را انجام دادند. اگر دقت کرده باشید در نیمه اول به دلیل پرسینگ شدید در زمین خودی که هر دو تیم انجام می‌دادند، تعداد پاس‌ها به ۳ یا ۴ نمی‌رسید و بلافاصله لو می‌رفت و هر دو تیم در نیمه اول به دفعات توپ را در ۲ یا ۳ ضرب لو دادند که این دو دلیل داشت؛ بخش اول، به پرسینگ و بازی فیزیکی برمی‌گشت چون درگیرانه بازی می‌کردند و اجازه نمی‌دادند چرخشی صورت بگیرد، بازیکن صاحب توپ شود و فضاها کاملا محدود شده بود. موضوع دوم که در لو دادن توپ تاثیر به سزایی داشت این بود که چون ابتدای فصل است هر دو تیم به وحدت تاکتیکی و هماهنگی نرسیدند و بازیکنان هماهنگی لازم با هم در زمین و خطوط سه گانه را ندارند و به همین جهت ما دیدیم که بارها در نیمه اول توپ لو رفت.

 

 

لطیفی ادامه داد: اما در نیمه دوم شکل بازی مقداری تغییر کرد که آن هم دلیل داشت چون سپاهان به گل رسید و در زمین خودی رفت و روی به ضد حمله آورد؛ به عبارتی استقلالی‌ها خیمه زدند و روی به بازی مالکانه آوردند. مالکیت توپ در نیمه دوم کاملا در اختیار استقلال بود و سپاهان بسیار هوشمندانه بازی کرد. با توجه به اینکه مورایس کمک آقای مورینیو بوده، بازی‌ که دیروز از سپاهان دیدیم دقیقا من را به یاد تیم‌های آقای مورینیو انداخت، آقای مورینیو استاد این کار است؛ جمع شدن در زمین خودی و بعد ضد حمله که در این کار سپاهان نیمه دوم موفق بود. البته گل اول روی اشتباه مدافع خارجی استقلال بود که توپ را لو داد و سپاهانی‌ها به خوبی توانستند از این اشتباه استفاده کنند و گل اول را به ثمر رساندند. گل دوم روی بدشانسی محض استقلالی‌ها اتفاق افتاد، ضربه‌ای که رامین رضائیان زد به اعتقاد من خارج از چهار چوب بود اما به پای روزبه چشمی خورد و وارد دروازه شد. اعتقاد من این است که بعد از گل دوم سپاهان بازی کاملا در اختیار استقلال قرار گرفت و اگر خطای پنالتی محرزی که روی آرمان رمضانی انجام شد، گرفته می‌شد بازی می‌توانست بسیار هیجانی‌تر پیش برود. حال اشتباه سهوی داور باعث شد این پنالتی گرفته نشود.

 

 

این پیشکسوت در خصوص درخشش سلمانی اضافه کرد: در مجموع در هفته اول و بازی دو تیم مدعی قهرمانی از لحاظ بازی بصری چنگی به دل نزد و من حقیقتا بازی قشنگی ندیدم به جز هوشمندی سپاهانی‌ها که بازیکنان بسیار باهوشی دارند و توانستند نهایت استفاده را ببرند. سلمانی در بازی دیروز نشان داد که می‌تواند بازیکن بسیار بزرگی باشد و بسیار با اعتماد به نفس بازی می‌کرد و بازی فوق‌العاده‌ای را در تیم سپاهان انجام داد. علی‌رغم اینکه بازی فشرده بود اما او به راحتی و سربالا توپ را می‌گرفت و کار می‌کرد و قدرت تکنیکی بالایی داشت. یاسین سلمانی بسیار بازی خوبی را انجام داد و فارغ از بازی دیروز، فوتبالی که او بازی کرد و فرم بازی کردنش یک کلاس بالاتر از فوتبال ما بود. اگر مقداری با‌تجربه‌تر و باهوش‌تر بازی کند، با توجه به اینکه خلاقیت و قدرت مانور دارد و بازی یک به یک را به راحتی هر چه تمام‌تر انجام می‌دهد به نظر من آینده بسیار درخشانی دارد.

برای خواندن اخبار ورزشی بیشتر به ساناپرس مراجعه کنید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: