به گزارش خانه فوتبال، نشریه انگلیسی «تلگراف» گزارش داد اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در نظر دارد مسابقات یورو ۲۰۲۰ را به خاطر شرایط خاص به وجود آمده در قاره اروپا در نتیجه شیوع گسترده ویروس کرونا، با تعویقی کوتاه مدت به جای برگزاری در تابستان پیش‌رو، در دسامبر (ماه پایانی سال ۲۰۲۰) برگزار کند.

شیوع ویروس کرونا در قاره اروپا باعث به تعویق افتادن بیشتر لیگ‌های معتبر اروپایی یا برگزاری بازی‌ها پشت در‌های بسته شده است. با این شرایط بعید به نظر می‌رسد لیگ‌های باشگاهی در کشور‌های اروپایی در زمان از پیش تعیین‌شده به پایان برسد و طبیعتاً مسابقات یورو ۲۰۲۰ هم نمی‌تواند طبق تاریخ از پیش مشخص شده یعنی ۱۲ ژوئن (۲۳ خرداد ۹۹) در رم آغاز شود.

منطقی‌ترین راهکار ممکن به تعویق انداختن یک ساله مسابقات یورو ۲۰۲۰ و برگزاری آن در تابستان آینده به نظر می‌رسد، اما «تلگراف» مدعی شد این مسابقات ممکن است در ماه پایانی سال جاری میلادی برگزار شود.

شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورتس» هم خبر داد اتحادیه فوتبال اروپا قرار است روز سه‌شنبه در چهار کنفرانس ویدئویی مجزا به ریاست الکساندر چفرین، رئیس یوفا با نمایندگان ۲۵۰ باشگاه اروپایی، نمایندگان ۳۲ لیگ اروپایی، نمایندگان ۵۵ اتحادیه عضو یوفا و اعضای کمیته اجرایی یوفا بحث و تبادل‌نظر و در خصوص شرایط به وجود آمده در نتیجه شیوع ویروس کرونا، تصمیم‌گیری نهایی کنند.

«اسکای اسپورتس»، اما تعویق یک ساله مسابقات یورو ۲۰۲۰ را پیش‌بینی کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: