هفته گذشته بحث بدهی فدراسیون فوتبال به شستا بابت پرداخت مطالبات ویلموتس بسیار خبر ساز شد تا جایی که رییس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال اعلام کرد شستا از طریق اجرای احکام مجتمع قضایی ساختمان فدراسیون را توقیف کرد و ساختمان فدراسیون فوتبال توسط کارشناسان حدود ۶۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. 

ساعاتی قبل احسان قاضی زاده نماینده مجلس اعلام کرد به غیر از ساختمان فدراسیون فوتبال، ساختمان باشگاه پرسپولیس نیز به دلیل اینکه سند آن به نام فدراسیون است از سوی شرکت شستا توقیف شده است.

در همین راستا صفی‌الله فغان‌پور در خصوص توقیف ساختمان باشگاه پرسپولیس به دلیل بدهی فدراسیون فوتبال به شستا، گفت: در خصوص مشکل به وجود آمده بین فدراسیون فوتبال و شرکت شستا باید بگویم که این شرکت یک فقره چک به مبلغ ۲ میلیون یورو از فدراسیون فوتبال دارد که صرف‌نظر از درستی یا نادرستی چک که به علت نقص امضا گواهش عدم پرداخت از بانک برای چک صادر شده است.

پرسپولیس

وی ادامه داد: با پیگیری شرکت شستا در نهایت اقدامات حقوقی انجام و حکم به محکومیت فدراسیون و پرداخت مبلغ ۲ میلیون یورو صادرشده است که شرکت شستا برای مطالبات خود از طریق توقیف اموال فدراسیون که شامل ساختمان فدراسیون و ساختمان پرسپولیس می باشد اقدام کرده و این اموال کارشناسی شده و در حال حاضر مراحل این شکایت در حال طی شدن است.

رییس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به اعلام وزیر صمت تا پایان امسال به فدراسیون فوتبال برای پرداخت بدهی به شرکت شستا فرصت داده شده است. تا کنون ۱۶ میلیارد از بدهی پرداخت شده که امیدوارم تا پایان سال مابقی بدهی را هم پرداخت کنیم. با توجه به کمک وزیر صمت به نظر می رسد که بحث مزایده و مراحل قانونی فعلا منتفی خواهد شد تا بتوانیم بدهی شرکت شستا را پرداخت کنیم.

وی افزود: در زمان دریافت مبلغ ۲ میلیون یورو، توافق شد که بدهی خود را  به مبلغ روز یورو پرداخت کنیم و براساس همان توافق ۱۶ میلیارد را پرداخت کردیم و بنا داشتیم مابقی را هم به همین شکل پرداخت کنیم و همین حالا هم در تلاش هستیم مابقی مبلغ را به صورت اقساط به شرکت شستا پرداخت کنیم.

فغان‌پور در پاسخ به این سئوال که آیا با توجه به اینکه ساختمان باشگاه استقلال هم به نام فدراسیون است احتمال توقیف این ساختمان وجود دارد، گفت: این ساختمان هم به نام فدراسیون است اما با توجه به اینکه توقیف ساختمان فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس بدهی شستا را پرداخت خواهد کرد دیگر ساختمان استقلال توقیف نشد.

منبع: ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: