پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت دلار در چندین ماه گذشته به شدت بالا رفته بود. قیمت دلار دچار نوسان شدید شده بود. قیمت دلار بعد از انتخابات آمریکا نزولی شد. قیمت دلار دیروز بالا رفت. پیش بینی قیمت دلار و آینده دلار را با توجه به روی کار آمدن جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا با هم می خوانیم.

​روی کار آمدن دولت بایدن در امریکا که یکی از شعارهای کمپین انتخاباتی‌اش بازگشت به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با ایران بوده است، باعث شد تا ارزش ریال در بازار ارز ایران به بالاترین سطح خود طی پنج ماه اخیر برسد. در معاملات روز چهارشنبه نرخ برابر هر دلار به ۲۲ هزار و ۸۰۰ تومان در بازار آزاد رسید که نسبت به نرخ دو هفته قبل ۱۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

بلومبرگ در ادامه با اشاره به ریزش ۸۰ درصدی ارزش ریال مقابل دلار از می‌سال ۲۰۱۸ نوشت: خروج دولت ترامپ از برجام و اعمال تحریم‌های شدید علیه اقتصاد ایران باعث شد تا ارزش ریال کاهش را تجربه کند. بایدن که معاون اول دوره ریاست جمهوری اوباما بود از بازگشت به توافق هسته‌ای و رفع تحریم‌های مرتبط با برجام به شرطی که ایران به تعهداتش بازگردد، دفاع کرده است. دوره ریاست جمهوری وی احتمال آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده ایران در خارج از این کشور را نیز بالا برده است که می‌تواند باعث کاهش مشکل عرضه ارز در ایران شود.

قیمت دلار

ماسیج وویتال- بنیان‌گذار و کارشناس ارشد سرمایه‌گذاری در موسسه امتلون کپیتال آمستردام- گفت: دورنمای آزادسازی میلیاردها دلار از وجوه بلوکه شده ایران در کره جنوبی و دیگر کشورها در کنار احتمال معافیت تحریمی خرید نفت از ایران باعث افزایش تقاضا برای در اختیار داشتن ریال شده است.

از بازار بورس چه خبر؟

قیمت دلار

بلومبرگ همچنین با اشاره به رشد بورس پس از چندین روز ریزش متوالی نیز نوشت: پس از استعفای رئیس سازمان بورس، شاخص بورس تهران کار خود را با صعودی حدود سه درصد به پایان رساند. در مقایسه با رکورد ثبت شده در تابستان امسال، شاخص بورس تهران ۴۲ درصد کاهش یافته است که بخشی از آن مرتبط با کاهش ارزش ریال و جذاب شدن گزینه‌های دیگر برای سرمایه‌گذاری بوده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: