پایگاه خبری خانه فوتبال:

بخشنامه مهم گروه صنعتی ایران خودرواعلام شد. در این طرح زمان گارانتی محصولات ایران خودرو تغییر کرد. تغییر شرایط گارانتی اولیه ایران خودرو .طرح جدید ایران خودرو مشکل دارندگان محصولات ایران خودرو را حل می کند.

تغییر در محدودیت ثبت نام محصولات ایران خودرو

ایران خودرو

طبق مصوبه کمیته خودرو، در صورت مراجعه مشتریان محصولات ایران خودرو برای سرویس اولیه خودرو حداکثر تا پنج ماه و دست کم پیمایش هزار کیلومتری، امکان بهره‌مندی از شرایط گارانتی محصول فراهم خواهد بود.
بر همین اساس در صورت مراجعه مشتریان برای ثبت سرویس اولیه به یکی از نمایندگی های مجاز ایران خودرو در بازه زمانی پنج ماهه و پیمایش دست کم هزار کیلومتر شرایط گارانتی خودرو فعال خواهد شد و در غیر این‌صورت گارانتی خودرو باطل شده و امکان استفاده از آن وجود ندارد.

آنچه دیگران می خوانند:

بدیهی است در صورت عدم مراجعه در بازه زمانی یاد شده و کیلومتر تعیین شده، خودروی مورد نظر فاقد گارانتی بوده و هزینه خدمات بر عهده مالک خودرو خواهد بود.
لازم به ذکر است در مصوبه قبلی کمیته خودرو محدودیت زمانی سه ماهه و پیمایش دست کم هزار کیلومتر برای الزام انجام سرویس اولیه در نظر گرفته شده بود که با تغییرات در نظر گرفته شده، تمامی خودروهایی که گارانتی آنها به دلیل گذشت محدودیت زمانی و یا عدم پیمایش دست کم هزار کیلومتر باطل شده بود، می‌توانند با رعایت شرط جدید زمانی، از خدمات گارانتی بهره‌مند شوند.

 خداحافظی با پژو ۲۰۶ تیپ ۵ +جزئیات

فوری؛ خداحافظی با پژو ۲۰۶ تیپ ۵ +جزئیات

با پژو ۲۰۶ خداحافظی کنید!
 علاقه مندان به پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز یا باید توقع خود را کاهش دهند و به سراغ تیپ ۲ بروند و یا با هزینه‌ای بیشتر، پژو ۲۰۷i دنده‌ای را با سطح امکانات بالاتری تهیه کنند.

آن طور که منابع آگاه می‌گویند، در سال ۱۴۰۰ دو خودرو از سبد محصولات ایران خودرو خارج می‌شوند و خانواده پژو ۲۰۶ با برخی از اعضای خود خداحافظی خواهد کرد.
با توجه به سیاست‌های فروش گروه صنعتی ایران خودرو، قرار است تا در سال ۱۴۰۰ تولید پژو ۲۰۶ تیپ ۵ و پژو ۲۰۶ صندوق دار V۸ به شکل محسوسی کاهش پیدا کند. همچنین گفته می‌شود که به مرور زمان، تا پایان سال ۱۴۰۰ رانا پلاس جایگزین پژو ۲۰۶ صندوق دار خواهد شد و از سویی با افزایش تولید پژو ۲۰۷i دنده ای، مونتاژ ۲۰۶ تیپ ۵ هم متوقف می‌شود. با این اتفاق عملاً در ماه‌های آتی تنها یک عضور از خانواده پژو ۲۰۶ در ایران خودرو باقی می‌ماند که آن هم نسخه هاچ بک تیپ ۲ است.

 آنچه دیگران میخوانند:

باید توجه داشت که در سال‌های قبل هم، ایران خودرو برای حفظ مدیریت تولید و ایجاد ساختار منظم در عرضه محصول، به صورت دوره‌ای و موقت تولید برخی خودروها را به شدت کاهش داده و یا متوقف کرده است. به عنوان مثال در برخی سال‌ها پژو ۲۰۶ تیپ ۵، ۲۰۶ تیپ ۲، رانا LX و افت تولید شدیدی را تجربه کرده بودند و این اتفاق به خاطر کاهش تقاضا از سوی بازار نبوده است. بلکه ایران خودرو برای جهت دهی به بازار، با کاهش شدید عرضه برخی خودروهای مشابه، مشتریان را به سمت خودروی مورد نظر هدایت کرده است.
در سال‌های گذشته شاهد بودیم که به مرور زمان تولید تیپ‌های V۱، V۲، V۹، V۱۰، V۱۹، V۲۰ و… پژو ۲۰۶ صندوق دار در ایران خودرو متوقف شد و در نهایت تنها نسخه فول آپشن دنده‌ای این سدان کلاس B ( تیپ V۸ ) در خط تولید این کارخانه باقی ماند. حال با توقف دوره‌ای و یا دائم ۲۰۶ صندوق دار V۸، عملا خانواده پژو ۲۰۶ بدون گزینه سدان در بازار ایران باقی خواهد ماند. همچنین نبود تیپ ۵ در میان ۲۰۶ها، سبک می‌شود که دیگر این هاچ بک پرفروش در نسخه TU۵ به بازار نیاید و تنها نمونه ۱٫۴ لیتری ۸ سوپاپ ( TU۳A ) این خودرو تولید شود.
خودروهای جایگزین پس از توقف تولید اعضای TU۵ خانواده پژو ۲۰۶:
از نگاه مدیران گروه صنعتی ایران خودرو، مشتریان پژو ۲۰۶ صندوق دار می‌توانند تا از این پس به جای خرید این سدان کلاس B، به سراغ رانا پلاس دنده‌ای بروند و با صرف نظر از امکاناتی نظیر تهویه اتوماتیک، نسخه ملی این سدان کوچک را با امکاناتی نظیر کروز کنترل خریداری کنند. همچنین با هزینه‌ای بیشتر می‌توان رانا پلاس را در نسخه‌های TU۵ پلاس با جعبه دنده ۶ سرعته دستی، TU۵ پلاس با جعبه دنده ۶ سرعته AMT و رانا پلاس پانوراما با پیشرانه TU۵ پلاس و جعبه دنده شش سرعته دستی تهیه کرد.
از سویی پژو ۲۰۷i صندوق دار اتوماتیک و ۲۰۷i صندوق دار پانوراما اتوماتیک با تیراژ بالاتری در ایران خودرو تولید خواهند شد و مشتریانی که به دنبال نشان پژو بر روی این خودروی سدان کلاس B هستند، می‌توانند این گزینه‌ها را خریداری نمایند.
از سویی علاقه مندان به پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز یا باید توقع خود را کاهش دهند و به سراغ تیپ ۲ بروند و یا با هزینه‌ای بیشتر، پژو ۲۰۷i دنده‌ای را با سطح امکانات بالاتری تهیه کنند.
اما با وجود اینکه ایران خودرو تعهد قابل توجهی را برای خانواده TU۵ پژو ۲۰۶ در سال ۱۴۰۰ ایجاد نکرده و خبر توقف تولید نمونه هاچ بک و صندوق دار این خودروی محبوب در محافل خودرویی پیچیده است، با تناقض و یا ابهامی مواجه می‌شویم.
چندی پیش معاونت فروش و بازاریابی ایران خودرو اعلام کرد که بزودی پژو ۲۰۶ را با سقف پانوراما به بازار عرضه می‌کنند و در مراسم بازدید وزیر صمت از کارخانه این شرکت هم، تصاویر نه چندان واضحی از نسخه سقف شیشه‌ای ۲۰۶ منتشر شد. حال سوال اینجاست که آیا سقف پانوراما برای ۲۰۶ تیپ ۲ در نظر گرفته شده و یا پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در قالب نسخه‌ای جدید، صرفاً با سقف شیشه‌ای و نرخ بیشتر به بازار عرضه می‌شود؟
شاید برای رسیدن به پاسخ دقیق این سوال‌ها زود باشد و باید کمی صبر کنیم تا مدیران ایران خودرو به صورت رسمی در مورد خداحافظی با دو عضو خانواده پژو ۲۰۶ شفاف‌سازی کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: