پایگاه خبری خانه فوتبال:

قتل دلخراش همه را شوکه کرد.قتل مقوله ترسناک و عجیبی است.قتل آدمی را نابود و خانواده ایی را عزادار میکند.قتل جنبه های مختلفی دارد.قتل هر روز در عین ناباوری بیشتر می شود

اختلافات خانوادگی در کرمانشاه به قتل داماد خانواده منجر شد .

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از قتل جوانی به دست برادر همسرش در شهر کرمانشاه و در پی اختلافات خانوادگی خبر داد.

 سرهنگ "محمدرضا آمویی" اظهار داشت: به دنبال یک مورد تیراندازی منجر به فوت در شهرک پردیس کرمانشاه، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

هشدار: فیلم حاوی صحنه های دلخراش است

قتل داماد در کرمانشاه / قاتل فرار کرد

وی افزود: ماموران کلانتری با حضور در محل به بررسی صحنه حادثه پرداخته و مشخص شد مقتول با اصابت چند گلوله به قتل رسیده است.

سرهنگ آمویی تصریح کرد: تحقیقات تکمیلی پلیس نشان می داد که این حادثه در نزدیکی محل سکونت پدر همسر مقتول رخ داده و این فرد از چندی قبل با همسرش دچار اختلاف شده است.

معاون اجتماعی پلیس کرمانشاه ادامه داد: با بدست آمدن این اطلاعات، ماموران خانواده همسر مقتول را تحت بازجویی قرار دادند که عنوان کردند این تیراندازی توسط پسر خانواده صورت گرفته و سپس متواری شده است.

وی یادآور شد: با شناسایی متهم به قتل، کارهای اطلاعاتی کاراگاهان پلیس آگاهی برای شناسایی مخفیگاه این فرد آغاز و تلاش برای دستگیری وی ادامه دارد.

منبع: رکنا

قتل پدر عروس به دست مادر عروس در جشن ازدواج دخترشان

به گزارش همشهری آنلاین، سردار دوستعلی جلیلیان فرمانده نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: در پی تماس تلفنی با پلیس ۱۱۰ مبنی بر قتل مردی در مراسم عروسی دخترش در یکی از تالارهای پذیرایی در خیابان اصلی شهرستان زابل، بلافاصله مأموران پلیس آگاهی در صحنه حاضر و اقدامات تخصصی خود را برای شناسایی و دستگیری عامل این جنایت آغاز کردند.

وی افزود: با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد، مردی ۵۵ ساله به علت اصابت ضربه چاقو از پشت کمر دچار جراحت و خونریزی شدید و به مراکز درمانی منتقل شده که به علت شدت جراحات وارده در مسیر بیمارستان فوت کرده است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در همان بررسی‌های اولیه پلیس مشخص شد قاتل که همسرمقتول بوده به‌ دنبال اختلاف خانوادگی در پایان مراسم عروسی دخترش با وی درگیر و با ضربه چاقو از ناحیه پشت کمر، شوهر خود را به قتل می‌رساند. وی ادامه داد: در نهایت کارآگاهان پلیس با انجام اقدامات تخصصی، قاتل را در کمتر از ۳۰ دقیقه شناسایی و دستگیر کردند که انگیزه قتل اختلافات خانوادگی عنوان شد.

قتل

قتل وحشیانه در پارتی شبانه 

مرد جوانی که در پارتی شبانه در خانه‌باغ دست به قتل زده بود، بعد از ماه‌ها داستانسرایی لب به اعتراف گشود.

به گزارش همشهری آنلاین، رسیدگی به این جنایت از ۲۹بهمن ماه ۱۴۰۱ در جریان درگیری دسته جمعی در یک میهمانی شبانه در یکی از باغ ویلاهای وحیدیه شهریار شروع شد. وقتی گشت پلیس به محل درگیری رسید با پیکر خونین مرد ۳۵ساله‌ای روبه‌رو شد که در وسط باغ روی زمین افتاده بود. 

قتل؛ پایان ازدواج عاشقانه مرد آبادانی | ۱۰ سال از روز خواستگاری‌ام از سودابه گذشته بود که ...

خیلی زود فرهاد به بیمارستان منتقل شد اما شدت خونریزی به حدی بود که پس از چند ساعت فرهاد جان باخت و با مرگ وی بود که بازپرس کشیک قتل برای رسیدگی به این پرونده خودش را پای صحنه جنایت رساند.

تحقیقات اولیه توسط کارآگاهان زبده شهریار نشان می‌داد فرهاد در جریان درگیری مستانه در خانه باغ و در اثر ضربات چاقو به قتل رسیده است.

عامل جنایت که بلافاصله از صحنه خونین شبانه پا به فرار گذاشته بود طولی نکشید که توسط مأموران پلیس شناسایی شد. همزمان با دستگیری سالار ۴ نفر دیگر به نام به خاطر شرکت در نزاع دسته جمعی بازداشت شدند.

سالار که در بازجویی‌ها مدعی بود سهیل ضربه کاری را به فرهاد زده است اتهام قتل را قبول نداشت. سهیل آخرین فردی بود که در این پرونده متواری شده بود و رسیدگی به پرونده را با چالش مواجه کرده بود. با تلاش‌های پلیس سرانجام این فرد نیز در عملیات فرااستانی شناسایی و دستگیر شد.

با دستگیری سهیل بود که تحقیقات کارآگاهان دایره جنایی شهریار به ثمر نشست و مشخص شد سالار خودش ضربه کاری را به مقتول زده است.

سالار در بازجویی‌های مجدد مدعی شد به میهمانی شبانه که در یکی از ویلاهای شهریار دعوت بودیم بر سر یک مشت حرف‌های پوچ و کینه قدیمی که بین دوستانم مطرح بود درگیری بین‌مان رخ داد. من چاقو داشتم و دوستان دیگرم هم همینطور. در درگیری برای دفاع از خود ضربه‌ای به فرهاد زدم اما هرگز فکر نمی‌کردم این ضربه من باعث مرگش شود بعد از من نیز یکی دیگر به او چاقو زد.

پس از اعتراف‌های نهایی سالار سرانجام این پرونده نیز از سوی پلیس مختومه اعلام شد و عامل جنایت و ۵ متهم دیگر به خاطر شرکت در نزاع دسته جمعی راهی دادسرا شدند و بزودی درصف محاکمه قرار خواهند گرفت.

رئیس پلیس آگاهی غرب استان تهران در این باره با اظهار اینکه مصرف مشروبات الکلی تأثیری سوء بر عملکرد روانی جوانان دارد، گفت: یکی ازمهمترین آسیب‌های مصرف مشروبات الکلی خشونت طلبی است که متأسفانه در این درگیری‌های خشونت بار شاهد جنایت‌های خونین هستیم.

قتل / نگاه کارشناسی

فتانه ورمزیار کارشناس ارشد روانشناسی

مصرف مواد مخدرو الکل یکی از آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شود که خسارت‌های زیانباری را به جامعه تحمیل می‌کند.مصرف مشروبات الکلی آسیب‌های روانی و جسمانی متعددی را دربر دارد که ازجمله این آسیب‌ها می‌توان به انواع سرطان‌ها و اختلال‌های روانی و رفتاری و بروز رفتارهای خشونت‌بار اشاره کرد. آسیب به بخش‌های ایمنی مغز باعث عدم بازداری هیجانی و تکانشگری و عدم ارزیابی موقعیت باتوجه به محرک می‌شود. به زبان ساده‌تر مغز تحت تأثیر مصرف الکل نمی‌تواند رفتار بازتابی مناسبی را درمقابل محرک انجام شده داشته باشد.

در رفتارهای بازتابی مانند این پرونده متهم به قتل نتوانسته دربرابر محرک محیطی چون جرو بحث پاسخ مناسبی را انتخاب کند وسرانجام به دنبال خشونت طلبی درصدد قتل او بوده است.

عدم مهارت در پاسخگویی به محرک‌های محیطی یکی ازمهم‌ترین عوارض مصرف مشروبات الکلی به شمار می‌رود که متأسفانه خسارات جبران ناپذیری را دربر دارد که از جمله آنها می‌توان به خشونت دربین جمع دوستان و خشونت‌های خانوادگی اشاره کرد.

همچنین مشروبات الکلی قوه شناخت مغز را با چالش جدی روبه‌رو می‌کند طوری که فرد نمی‌تواند در حل مسائل از این قوه به‌ خوبی استفاده کند ودر تصمیم‌گیری‌های مسائل زندگی وحتی روزمره دچار مشکلات خواهد شد.

یکی از تأثیرات اعتیاد به الکل ایجاد روابط خانوادگی آسیب دیده است. افراد خانواده‌ فرد الکلی اغلب برای ایجاد پیوندهای عاطفی قوی در تلاش هستند. یک مطالعه از محققان دانشگاه بوفالو، نوشیدن الکل را با رضایت زناشویی کمتر و نارضایتی در این زمینه، ارتباط داد.این مطالعه همچنین نشان داد که اعتیاد به الکل خطر تعاملات منفی را بویژه در میان زوج‌ها افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، افراد الکلی در مورد وضعیت خود دروغ می‌گویند که این موضوع اعتماد را از بین می‌برد و برقراری ارتباط قوی میان دیگر اعضای خانواده را با وی مشکل می‌کند.

فرزندان والدینی که با اعتیاد به الکل دست و پنجه نرم می‌کنند بیشتر در معرض خطر ابتلا به مشکلات شناختی، رفتاری و عاطفی هستند. متأسفانه، والدینی که با اعتیاد به الکل دست و پنجه نرم می‌کنند، اغلب از نیازهای جسمی و عاطفی فرزندان خود غافل هستند.

این موضوع منجر به بروز مشکلات جدی رشد برای بچه‌ها می‌شود. برخی از مشکلاتی که کودکان در خانه‌هایی که اعتیاد به الکل وجود دارد تجربه می‌کنند عبارتند از مشکلات تحصیلی،اضطراب و افسردگی، رشد عاطفی ضعیف، مشکل در برقراری روابط صمیمانه در بزرگسالی و تمایل به دروغ گفتن است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: