پایگاه خبری خانه فوتبال:

باشگاه بارسلونا در پاسخی رسم به اظهار نگرانی فدراسیون فوتبال فلسطین درباره برگزاری بازی دوستانه در سرزمین اشغالی قدس، اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای انجام چنین مسابقه‌ای پیش‌بینی نشده است.

خوان لاپورتا در پاسخ به نامه فدراسیون فوتبال فلسطین که نسبت به دیدار دوستانه بین تیم ستارگان بارسلونا و باشگاه صهیونیستی و نژادپرست بیتار هشدار داده بود، اعلام کرد برنامه بازی‌های دوستانه بارسلونا هنوز اعلام نشده و هیچ توافقی برای انجام مسابقه دوستانه در شهر قدس صورت نگرفته است.

در نامه فدراسیون فوتبال فلسطین به بارسلونا آمده بود: «از تصمیم باشگاه بارسلونا به منظور دیدار با تیم بیتار در سرزمین‌های اشغالی بسیار متأسف هستیم و از این باشگاه درخواست می‌کنیم در این زمینه تجدیدنظر کند. لازم است به اطلاع برسانیم که حضور بارسلونا در چنین مسابقه‌ای، توهین آشکار به حقوق فدراسیون فوتبال فلسطین است، چرا که بخش شرقی قدس به رژیم اشغالگر تعلق ندارد و صهیونیست‌ها بر اساس قانون نمی‌توانند در این منطقه مسابقه فوتبال برگزار کنند.

این در حالی است که باشگاه بیتار نماد نژادپرستی به شمار می‌رود و هواداران متعصب این باشگاه همواره به دلیل مواضع ضد اعراب و ضد مسلمانان، با جذب بازیکن مسلمان و یا عرب مخالفت کرده‌اند. برخی بازیکنان اهل کشورهای بوسنی و چچن که به عضویت این باشگاه درآمده‌اند، با توهین‌های بی‌سابقه هواداران نژادپرست بیتار مواجه شدند و کانون هواداران این باشگاه یکی از مراکز تنظیم و برنامه‌ریزی اقدامات تروریستی و خشن علیه مردم فلسطین است».

باشگاه بارسلونا با امضای لاپورتا در پاسخی رسمی به فدراسیون فوتبال فلسطین اعلام کرد: «نامه شما را دریافت کردیم که در آن، نگرانی‌های خودتان را در خصوص انجام یک بازی دوستانه در قدس ابراز کرده بودید. لازم است به شما اعلام کنیم که باشگاه تاکنون برنامه‌ بازی‌های دوستانه پیش‌فصل خودش را اعلام نکرده است؛ همچنین هیچ اقدام و برنامه‌ای برای انجام مسابقه در قدس پیش‌بینی نشده و در این زمینه توافقی صورت نگرفته است. همانطور که مطلع هستید، بارسلونا یک مؤسسه ورزشی دموکرات و پایبند به الزامات حقوقی و مبانی اساسی است که همواره اعلام کرده از حقوق و آزادی‌های همه ملت‌ها حمایت می‌کند».

منبع: خبرگزاری تسنیم

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: