پایگاه خبری خانه فوتبال:

علی دایی پیشکسوت و اسطوره جهانی فوتبال ایران و رفیق صمیمی محمد رضا گلزار در اولین روز از اولین ماه فصل بهار و سال 1348 بدنیا آمد. علی دایی در محله جیرال و خانواده ای پرجمعیت به دنیا آمد. علی دایی دارای چهار برادر است و از نعمت خواهر محروم می باشد.علی دایی همانگونه که در فوتبال به عنوان یک اسطوره شناخته می شود در زندگی شخصی و تحصیلات نیز همپای ورزش به موفقیت هایی دست یافته است.علی دایی سال 1366 در دانشگاه شریف پذیرفته شد علی دایی سفری به آمریکا داشته است

علی دایی در لباس دیدنی آتش نشانی

تصویر وایرال شده علی دایی و دخترش در لندن

علی دایی

تصاویر خاص از نذری پزون علی دایی و محمد رضا گلزار

علی دایی

علی دایی

علی دایی

برابری رکورد علی دایی با کریستیانو رونالدو

آس نوشت: زمانی که جنگ هشت ساله ایران با عراق شروع شد دایی تنها یازده سال داشت. کاپیتان سابق تیم ملی ایران در مورد فوتبالیست شدنش در این دوران سخت گفت: در دوران کودکی تنها دو انتخاب داشتم که آن فوتبال و درس بود. جنگ ها تنها یاد آور خاطرات بد هستند و دیگر مهم نیست کجا هستید و چند سال دارید. همیشه خواهان صلح برای دنیا هستم و امیدوارم یک روز جهان را بدون درگیری و جنگ ببینیم.

در فوتبال اروپا دیدن بازیکنی با تحصیلات دانشگاهی معمول نیست. دایی که مهندسی متالوژی دارد درباره این موضوع اظهار کرد: در حقیقت اولویت اول من در زندگی درس خواندن بود و به پایان رساندن تحصیلات آکادمیک چون به پدرم قول داده بودم این کار را انجام دهم.

بازیکن سابق بایرن مونیخ در مورد بهترین خاطره گلزنی اش گفت: همه گل های من یادآور خاطرات فوق العاده ای هستند. البته برخی از آن ها خاص هستند مانند گلزنی دوباره ام برابر چلسی و میلان یا کم و بیش تمام گل های ملی ام.

دایی در ادامه به بدترین خاطره دوران ورزشی اش اشاره کرد و گفت: آسیب دیدگی در دیدار ایران برابر بحرین بدترین بود. مجبور شدم ۶۰ دقیقه با مصدومیت بازی کنم.

علی دایی

مهاجم سابق تیم ملی ایران گفت: منتظر بودم که رونالدو رکوردم را بشکند (با خنده). در واقع من ۱۱۱ گل به ثمر رسانده ام اما این موضوع دیگر اهمیت ندارد. با توجه به نحوه بازی رونالدو و سطحی که دارد مطمئن هستم گل های بیشتری خواهد زد. 

دایی افزود: کریستیانو شایسته رسیدن به این رکورد بود. چنین بازیکنی به رکورد من برسد مانند این است که یک رکورد دیگر به نام من ثبت شده است. این برای من یک افتخار است. 

رونالدو پیش از این از دایی به عنوان یک اسطوره یاد کرده بود. مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران در این رابطه اظهار کرد: از تواضع بالای کریستیانو است که این چنین من را خطاب می کند. من خیلی از او سپاسگزارم. 

علی دایی

مهاجم پیشین بایرن مونیخ زمانی که برابر بارسلونا بازی کرد ژاوی ارناندس جوان، لوییس فیگو و لوییس انریکه در آبی انارهای حضور داشتند. او درباره آن دیدار اظهار کرد: بازی کردن مقابل بهترین های جهان همیشه یادآور خاطرات خیلی خوبی است. شانس این را داشتم که در دوران ورزشی ام برابر چنین ستارگانی بازی کنم.

دایی که پیوستنش به آرمینیا بیلفد را معجزه نمی داند، گفت: تلاش کردم و سخت تمرین کردم تا بتوانم به برجسته ترین اهدافم در زندگی برسم.

سرمربی ایرانی در رابطه با انتخاب یازده بازیکن برتر یورو ۲۰۲۰ گفت: همانطور که می دانید من سرمربی هستم به همین خاطر باید بدانم برابر چه تیمی بازی می کنم تا بتوانم بهترین برنامه ریزی را داشته باشم (با خنده).

مهاجم پیشین پرسپولیس درباره این که کدام بازیکن در حال حاضر به او شباهت دارد اظهار کرد: هر بازیکنی که سخت کار کند و در تمرینات متعهد باشد شبیه به من است.

خبرنگار آس معتقد است بازیکنانی که سبیل دارند همیشه کلاس بالاتری دارند. دایی با خنده در این رابطه گفت: نه این طور نیست. به کار دیگری می آید.

بایرن مونیخ در سال ۱۹۹۹ برای امضای قرارداد با مهاجم ایرانی ۲.۵ میلیون یورو هزینه کرد. دایی درباره ارزش کنونی اش اظهار کرد: باید از مدیر ورزشی بایرن بپرسید که حاضر است چقدر برای من بپردازد. دوران حضورم در آلمان بهترین دوران ورزشی ام بود. از آن دوران خاطرات خیلی خوبی دارم و همیشه قدردان آلمانی ها هستم.

کاپیتان سابق تیم ملی ایران در ادامه درباره فوتبال اسپانیا صحبت کرد و گفت: تاکتیک و تکنیک فوتبال این کشور را دوست دارم و از همه مهم‌تر شور و هیجانی که دارند. در دورانی که فوتبالیست بودم تقریبا از تمام کشورهای اروپایی پیشنهاد داشتم.

علی دایی

دایی از بین رئال مادرید و بارسا، آبی اناری ها را انتخاب کرد و گفت: همیشه طرفدار بایرن و بارسلونا بودم اما در آخرین فصلی که گذشت از نحوه بازی تیم کاتالانی لذت نبردم.

او درباره تیکی تاکا اظهار کرد: تیکی تاکا برای فوتبال مانند سمفونی پنجم بتهوون برای موسیقی است.

ستاره پیشین تیم ملی درباره مادرید و بارسای ایران گفت: در ایران دو تیم خیلی محبوب داریم که پرسپولیس و استقلال هستند.

دایی به تمجید از انریکه پرداخت و گفت: او بازیکن فوق العاده ای بود و معتقدم که می تواند بهترین سرمربی هم شود.

علی دایی

مهاجم پیشین بایرن درباره حضور بازیکنان ایرانی در اروپا یا اسپانیا اظهار کرد: بازیکنان با استعداد زیادی در ایران داریم که می توانند در اروپا هم بازی کنند اما نیاز دارند تا به آن ها فرصت داده شود. ما بازیکنانی همچون سردار آزمون و مهدی طارمی داریم.

علی دایی

منبع: جی پلاس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: