پایگاه خبری خانه فوتبال:

رعنا آزادی ور بازیگر ایرانی است. رعنا آزادی ور سابقه درخشانی در سینما و تلویزیون دارد. رعنا آزادی ور با فیلم دختر به اوج شهرت خود دست یافت. رعنا آزادی ور در سریال زخم کاری بازی متفاوتی از خود به یادگار گذاشت. رعنا آزادی ور به تازگی با مهدی پاکدل ازدواج کرده است.

رعنا آزادی ور

بیوگرافی رعنا آزادی ور

رعنا آزادی ورمتولد 17 فروردین 1362 در تهران است. او بازیگر سینما ، تلویزیون و تئاتر ایران است.وی با بازی در فیلم مارمولک (کمال تبریزی، 1382) فعالیت در سینما را آغاز کرد و با یک سال دوری از سینما با بازی در سه فیلم در سال 1384 موقیعت خود را در سینما تثبیت کرد.رعنا آزادی ور با بازی در فیلم پارک وی (فریدون جیرانی، 1385) برای بار نخست بازی در نقش اول را همراه با نیما شاهرخ شاهی تجربه کرد. او در فیلم درباره الی نقش همسر یکی از زوج های جوان فیلم را بازی می کند که در داستان سه روزه سفر این زوج ها به شمال در گیر است و با بازی در این نقش در سیر داستان هم پای سایر شخصیت های داستان با اتفاقات روبرو می شود.

رعنا آزادی ور

فعالیت هنری رعنا آزادی ور

رعنا آزادی ور بازیگر جوان سینما فعالیت هنری خود را با بازی در فیلم مارمولک کمال تبریزی در سال 82 آغاز کرد او در این فیلم نقش دختری رو داشت که در طی مسیر به همراه مادرش داخل کوپه رضا مارمولک در قطار بود و دیالوگ هایی که در این بین برقرار شد پس از گذشت سال ها هنوز ماندگار است .وی به شدت گزیده کار و محتاط است است و در انتخاب نقش ها دقت کافی را انجام می دهد او در جشنواره فیلم فجر 93 با سه “فیلم خانه دختر”، “داره صبح میشه” و “این سیب هم برای تو “حضور موفقی داشت که در فیلم خانه ی دختر نقش دختری را ایفا می کند که به دلیل سوظن خانواده نامزدش به دوشیزه بودن او مسیر زندگی اش عوض می شود. وی در جشنواره فیلم فجر 94 هم با فیلم خشم و هیاهو چهارمین تجربه کارگردانی هومن سیدی حاضر خواهد شد.

رعنا آزادی ور

فرم لباسهای رعنا آزادی ور

فرم لباس هایی که رعنا آزادی ور در جشنواره فجر 33، به تن داشت، اغلب کژوال بود که می توان از آنها در مجامع عمومی نیز استفاده کرد. او البته به نسبت قد بلندش از لباس های کوتاه تری استفاده کرده بود. در این فستیوال، معمولا در هر یک از لباس های آزادی ور بخشی جذاب وجود داشت؛ یا استفاده از پوتین خاص، یا استفاده از مانتویی که روی آن طراحی شده بود. استفاده از خطوط و طرح عمودی به بلندقدتردیده شدن او در این دوره از جشنواره کمک کرده بود. او در این سال با پوشیدن شنل، علاوه بر این که باز راهی جسته بود به بلندقامت تربه نظررسیدن، راهی هم باز کرده بود برای بازیگران حاضر در سال بعد جشنواره؛ استفاده از این شنل، در بین بازیگران حاضر در سی وچهارمین دوره جشنواره فیلم فجر در سال بعد، بیشتر رواج پیدا کرد تا آزادی ور به نوعی جاده صاف کن شنل پوشی در سینمای ایران باشد. پوشش رعنا آزادی ور در پانزدهیم جشن حافظ در اردیبهشت ماه سال گذشته لباسی بود پیچیده که از بخش های مختلفی شامل شلواری گشاد و دامنی با طراحی خاص و بلوز و کت کوتاه روی آن تشکیل شده و در کنار هم قرار گرفتن این لباس ها به گونه ای بود که لایه لایه بودن آن جلب توجه می کرد و شکل متفاوت شلوار و طرح عجیب دامن که قسمت های پایین آن گره زده شده از قسمتهای متمایز کننده ی لباس او به شمار می رفت.

رعنا آزادی ور

فیلم شناسی رعنا آزادی ور

سینما

خشم و هیاهو (فیلم 1394) (هومن سیدی، 1394)

محمد رسول الله (مجید مجیدی، 1393)

این سیب هم برای تو (سیروس الوند، 1393)

خانه دختر (شهرام شاه حسینی، 1393)

داره صبح میشه (یلدا جبلی، 1393)

نخودی (جلال فاطمی، 1388)

تهران در جستجوی زیبایی (مهدی کرم پور، 1387)

درباره الی (اصغر فرهادی، 1387)

خاک آشنا (بهمن فرمان آرا، 1386)

پارک وی (فریدون جیرانی، 1385)

رعنا آزادی ور

زاگرس (محمدعلی نجفی (فیلم ساز)، 1384)

کارگران مشغول کارند (مانی حقیقی، 1384)

هوو (علیرضا داوودنژاد، 1384)

مارمولک (کمال تبریزی، 1382)

آفتاب پشت برف (رضا سبحانی، 1382)

رعنا آزادی وررعنا آزادی ور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: