پایگاه خبری خانه فوتبال:

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: اولین قولی که به هواداران می‌دهیم کسب قهرمانی ششم است.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سید مجید صدری در نشست امروز خود با اهالی رسانه اظهار داشت:  ابتدا ایام شهادت حضرت زهرا را تسلیت می‌گویم و به برکت وجودش و با توسل به ائمه این جلسه را شروع می‌کنیم. یک سال است در خدمت باشگاه پرسپولیس هستیم که با فراز و نشیب های زیادی همراه بود. می‌خواهیم درباره اتفاقات گذشته حرف بزنیم اما برای آینده باشگاه برنامه های خوبی داریم. 

* اولین قول کسب قهرمانی ششم است

وی افزود: اولین قولی که به هواداران می‌دهیم کسب قهرمانی ششم است. یکی از معضلات اصلی باشگاه در سال های گذشته بحث های مالی و اقتصادی بوده و قطعا با کمک هواداران عزیز و همدیگر این مشکل را حل می کنیم تا شاهد عقب و جلو افتادن پول دادن یا پول ندادن نباشیم. برنامه ما برای آینده استفاده از تمام ظرفیت های باشگاه در حوزه درآمدزایی است. تخصص بنده این است که از ظرفیت هایی مثل تبلیغات محیطی پخش مستقیم و ... که باشگاه کمک می‌کند استفاده کنیم تا کادرفنی که از همه آنها تشکر می کنم در تمام رده های سنی بدون دغدغه خاطر کار را جلو ببرند.

* در همه حوزه ها باید نشان دهیم پرطرفدارترین در آسیا هستیم

سرپرست باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: امیدواریم قهرمانی های ما مداوم باشد. وقتی می‌گوییم پرسپولیس پرطرفدارترین تیم آسیا است باید در همه حوزه ها آن را نشان بدهیم. بخشی از این موضوع نتایج است. تیم ما پنج دوره قهرمان لیگ شده و امیدواریم بتوانیم در آسیا هم به موفقیت های برسیم. البته باشگاه ما باید از لحاظ اخلاق و فرهنگ هم یک باشد و در همه حوزه ها جایگاه نخست را داشته باشد. این امر هم با همدلی اتحاد و رفاقت بین هواداران، اعضای تیم و باشگاه محقق می‌شود. برای رسیدن به موفقیت در همه حوزه ها باید از تمام ظرفیت ها استفاده کنیم.

*چیزی برای پنهان کردن از هواداران نداریم

صدری ادامه داد: یکی از مباحثی که در ‌آینده به آن می‌پردازیم بحث های تعاملی است. هیچ وقت دنبال دعوا و بحث های مشاجره ای نیستیم و دنبال تعامل هستیم. اجازه هم نمی دهیم یک اپسیلون از حق باشگاه ضایع و نادیده گرفته بشود. امیدواریم به اهداف مان برسیم و هر ماه روابط عمومی باشگاه گزارشی از عملکرد پرسپولس در همه حوزه ها را ارائه کند. در همه حوزه ها باید شفافیت وجود داشته باشد و چیزی برای پنهان کردن از هواداران نداریم زیرا بزرگ ترین سرمایه ما هواداران هستند و تا جایی که می‌توانیم باید اعتماد تنها را جلب کنیم. هرجا اعتماد جلب شده باشگاه و هوادار سود برده‌اند.

* یکی دو پرونده خارجی دیگر هم داریم

وی در خصوص طولانی شدن مشکل پرداخت بدهی کالدرون گفت: در بحث خارجی ها فقط کالدرون را نداریم. این بحث هم قبل از ما بوده و هم یکی دو پرونده در مسیر است که باید برای آن تدبیر کنیم‌. تاریخ عقد قرارداد کالدرون ۱۰ تیر ۹۸ و در زمان مدیریت ایرج عرب بود. در تاریخ یک ژانویه ۲۰۲۰ و در زمان انصاری فرد اختلاف پیش آمد. تاریخ صدور رأی هم ۱۰ تیر ۹۹ بود اما پرونده روز گذشته مختومه شد. مبلغی که تا روز پرداخت داده شد ۳۰۰ هزار دلار بود و طبق رأی فیفا باید حدود ۵۷۹۵۰۰ دلار با سود و سه هزار فرانک باید به وی می‌دادیم. حدود ۱۰۰ هزار دلار مربوط به قرارداد خواکین بود. هر فصل هم ۸۵۰ هزار دلار قراردادش است. قرار بود ۳۰۰ هزار دلار دو هفته بعد از امضا ۳۰۰ هزار دلار در تیم فصل و ۲۵۰ هزار دلار بعد از پایان فصل به وی پرداخت شود.

* دستگاه های نظارتی باید به قرارداد باشگاه ها نظارت کنند

سرپرست پرسپولیس اضافه کرد: دستگاه های نظارتی باید به قرارداد باشگاه ها نظارت کنند. رسول پناه هم اعلام کرد وی با ۱۰۰ هزار دلار کارش انجام می‌شد اما چرا همه فحش ها را ما خوردیم و تهمت ها را شنیدیم اما چرا کسی جواب نمی داد؟ کاری که می‌توانستیم با ۱۰۰ هزار دلار جمع کنیم با التماس با ۷۵۰ هزار دلار جمع کردیم. این سوالی است که به عنوان یک هوادار در ذهن من است و باید یکی به آن جواب بدهد. من باید پاسخگوی عملکرد خودم باشم حتی اگر ۱۰ سال بعد باشد. بیایند و بگویند به این دلیل که جایی دیگر مشکل داشتیم ۱۰۰ هزار دلار را ندادیم و این کار را نکردیم.

* متاسفانه به سجادی خیلی توهین شد

وی اضافه کرد: توهین و فحاشی هوادار را به دیده منت قبول کردیم و پای کار ایستادیم. اولین بحث کالدرون تهیه پول بود. از زمان سمیعی به هر دری زدیم تا ۲۲ میلیارد تهیه کنیم اما هر چه پول تهیه شد باید حقوق بازیکنان، کادرفنی و حقوق پرسنل را که در اولویت بود پرداخت می‌کردیم. سجادی در این زمینه خیلی به ما کمک کرد اما متاسفانه به وی خیلی توهین کردند. هواداران عزیز برای ما محترم هستید اما اگر سجادی نبود از کجا این پول را می‌ آوردیم. شاید برخی بگویند باشگاه دولتی است و سجادی وظیفه اش را انجام داد اما وی این کار را انجام داد.

* چرا مسببان پرونده کالدرون نباید جواب بدهند؟

صدری تاکید کرد: پولی که با ۱۰۰ هزار دلار جمع می‌شد را چرا جمع نکردند. نمی گوییم مقصر هستند اما مطالبه داریم تا به مردم جواب بدهند. چرا ما باید در فضای مجازی توهین بشنویم اما افرادی که این پرونده را درست کردند جواب ندهند. ما و سجادی پایان این پرونده رسیدیم. پول تهیه شد. ما هم در باشگاه پرسپولیس دنبال پایین آوردن هزینه ها هستیم. یکی از این موارد هم در پرونده کالدرون بود. با کمک سجادی پولی تهیه کرده و نامه ای به بانک مرکزی زدیم تا کاری که قبلا در این باشگاه انجام نشده بود صورت بگیرد.

* با کمک سجادی توانستیم ارز نیمایی بگیریم

صدری ادامه داد: در پرسپولیس دنبال آوردن پایین هزینه‌ها هستیم. با کمک سجادی و نامه او از بانک مرکزی ارز نیمایی گرفتیم. این کار برای اولین بار در پرسپولیس انجام شد و سه میلیارد و دویست میلیون به سود باشگاه شد.

قبلا هر زمان دلار می‌گرفتیم در باشگاه ارز آزاد می‌گرفتیم اما زرنگی کرده و توانستیم برای این‌کار ارز نیمایی بگیریم. به جای دلار ۲۹ هزار  تومانی دلار ۲۳ هزار تومانی گرفتیم. برخی  قوانین کشور باید رعایت شود. از بانک مرکزی مجوز گرفته و کار انتقال پول را از صرافی آغاز کردیم. از‌ کالدرون و پسرش خواهش کردیم که به ترکیه بیایند و در چند قسط این پول را پرداخت کنیم. خواستیم به احترام هواداران بیایید این پول را در پنج قسط با هر ضمانتی بگیرید.

* خواکین پولش را از کالدرون گرفته بود

وی عنوان کرد: کالدرون به ترکیه نیامد. صراف به من گفت اگر در ترکیه، امارات یا قطر شماره حساب بگیرید در ۲۴ ساعت این پول پرداخت می‌شود. دوباره خواستیم کالدرون در این سه کشور شماره حساب بدهد تا پول پرداخت شود اما گفت فقط با وکیلم صحبت کنید. بخشی از این پول هم برای خواکین بود. از گرشاسبی مدیرعامل فولاد خواهش کردم از خواکین که در آنجا کار می‌کرد بخواهد پولش را اینجا بدهیم اما وی هم اعلام کرد پولش را کامل از کالدرون گرفته است.

* پیدا کردن وکیل کالدرون سخت بود

سرپرست پرسپولیس توضیح داد: ارتباط گرفتن با شرر‌ وکیل کالدرون که کاربلد و دارای ارتباط است سخت بود. روزهای ابتدایی که تماس ها را جواب نمی‌داد و از هر چندین پیام یک تماس را جواب می‌داد. به ما گفت  فقط در سوییس حساب دارم و جای دیگری حساب ندارم. این پول را حواله‌ کردیم. به عنوان باشگاه دولتی با توجه به تحریم‌ها باید در چارچوب قانونی پیش می‌رفتیم. پول را حواله‌ کردیم و ۱۰ روز طول کشید که حواله‌ها برسد. ابتدا ۳۰۰ هزار دلار را پرداخت کردیم و در ادامه یک ۳۰۰ هزار دلار، یک ۱۵۰ هزار دلار و یک پنجاه هزار دلار واریز کردیم. ۱۵۰ هزار دلار به حسابش نشست اما برای پول باقی مانده  بانک سوال هایی داشت. جواب سوالات را برای بانک ارسال کردیم. وکیل یک روز گفت که بانک اعلام کرده رابطه کاری ما مشخص نیست و پول را باید برگردانیم.

* اسمی از تحریم می آوردیم کل پول بلوکه می شد

صدری افزود: اگر اسمی از ایران و تحریم آورده می‌شد کل پول بلوکه می‌شد. حدود سه هفته طول کشید تا دوباره پول به حساب خارج از ایران‌ ما بازگردد. نمی‌توانستیم حساسیت به خرج دهیم. با بدبختی این پول را تهیه کرده بودیم. پس از آن دیگر ریسک نکردیم و یک واحد پولی دیگری را زدیم و خرد‌خرد هم زدیم که مشکلی به وجود نیاید. روز جمعه به ما گفت همه پول به غیر از یک قسمت ۴۵ هزار دلاری نیامده است.

* شرمم می شود صدای کالدرون را پخش کنم

وی عنوان کرد: برای کالدرون نوشته و التماس کردم تایدیه بدهند اما شرمم می‌شود صدای کالدرون را پخش کنم. او به ما توهین می‌کرد.  به سمت خانم وکیل رفتیم و گفتیم که این ۴۵۰۰۰ هزار دلار ارسال شده است کاری کنید. وکیلش گفت موکلش پادشاهش است و بدون اجازه اش نمی‌تواند کار را انجام دهد. از هر دری وارد شدیم. جنانی و کاظمی هم نتوانستند کاری انجام بدهند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: