پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت طلا در سال 1400 متغیر بوده است.قیمت طلانوسان عجیبی دارد. قیمت طلا بر خلاف دلار حرکت می کند. قیمت طلا عجیب شده است. آخرین قیمت طلای دست دوم را اینجا بخوانید .

قیمت طلای دسته‌دوم امروز ۲۷ فروردین 1401

قیمت طلای دسته‌دوم، امروز شنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ کاهش یافته. روند قیمتی این نوع طلا در یک هفته گذشته نزولی و در یک ماهه اخیر افزایشی بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلای دسته‌دوم، امروز شنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ نزولی است.

به گزارش شبکه طلا، سکه و ارز این نوع طلا نسبت به آخرین روز کاری گذشته، ۰،۴۱ درصد کاهش یافته و به یک میلیون و ۲۸۱ هزار و ۹۸۹ تومان رسیده است.

روند قیمتی طلای دسته‌دوم

روند قیمتی طلای دسته‌دوم در یک هفته گذشته نزولی بوده و ۰،۲۸ درصد کاهش یافته است. اما عملکرد آن، در یک ماهه اخیر افزایشی بوده و ۶،۸ درصد رشد داشته است.

امروز اتحادیه طلا و جواهر تهران قیمت طلا را یک میلیون و ۳۰۰ و ۱۴۶ میلیون تومان اعلام کرده است.

سیگنال آمریکایی برای طلا

تورم آمریکا به بالاترین حد ۴۰ سال اخیر رسیده است. رسانه‌ها گزارش داده‌اند که تورم این کشور در ماه مارچ ۲۰۲۲ به ۸،۵ درصد رسیده که بالاترین رقم از سال ۱۹۸۱ تا کنون است. این موضوع چه تبعات و پیامی برای بازار اونس و خریداران طلا دارد؟

این موضوع می‌تواند دولت آمریکا را برای افزایش نرخ بهره مجاب کند. افزایش نرخ بهره، احتمالا قیمت جهانی طلا را موقتا نزولی می‌کند.

آمریکا نرخ بهره را افزایش می‌دهد؟

پیش از این، برزو حق‌شناس، کارشناس بازارهای مالی به تجارت‌نیوز گفته بود: در آمریکا پس از بحث‌های فراوان در مورد تورم، نرخ بهره ۲۵ صدم درصد افزایش یافت و به پنح دهم درصد رسید. بر اساس نقشه راه بانک مرکزی این کشور، ممکن است در صورت فراهم شدن همه شرایط، تا پایان سال میلادی نرخ بهره به ۱ و ۷۵ صدم درصد برسد.

به گفته او، دستکاری نرخ بهره بسیار خطرناک است و می‌تواند بر بازار کار و اشتغال کشورها اثر منفی بگذارد. تنها شاید بتوان به عنوان سیاستی مقطعی برای کنترل تورم از آن استفاده کرد.

حق‌شناس افزود: اما در ایران روی موضوع نرخ بهره تمرکز زیادی وجود دارد و گاهی چالش‌های جدی نیز ایجاد می‌کند. مهم‌ترین آسیب نرخ بهره بالا این است که کمر تولید می‌شکند و در واقع این رویکرد، اشتغال را تهدید می‌کند. در حالی که افزایش نرخ بهره در دنیا سیاستی موقت و محتاطانه برای کنترل تورم است. اگر مانند کشورهایی چون ایران و ترکیه، مشکل خلق نقدینگی ادامه‌دار باشد، به نتیجه خاصی نیز منجر نمی‌شود.

اما چرا تورم بر قیمت طلا اثر دارد؟

«افزایش شدید تورم، فشارها بر فدرال رزرو برای اعمال سریع تر سیاست‌های انقباضی را بیشتر می‌کند. این موضوع سبب می‌شود که هزینه‌های نگهداری طلا که دارایی بدون بهره است بالا رود (فارس)». در نتیجه تقاضا برای خرید اونس کاهش می‌یابد و قیمت طلا نزولی می‌شود.

طلای جهانی یکی از عوامل تعیین‌کننده قیمت طلا و سکه در بازار داخلی است. نرخ اونس جهانی نیز در لحظه تنظیم این خبر افزایشی است و با قیمت ۱,۹۷۸٫۵۳ دلار معامله می‌شود.

قیمت طلا و قیمت طلای دسته دوم تحت تاثیر اخبار مختلف نوساناتی دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: