پایگاه خبری خانه فوتبال:

رسانه پرتغالی پس از قهرمانی پورتو در لیگ پرتغال به تمجید از مهدی طارمی و لوئیز دیاز پرداخت.
به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته در چارچوب هفته سی و سوم لیگ پرتغال، پورتو مقابل بنفیکا به برتری یک بر صفر رسید تا به قهرمانی در لیگ پرتغال دست یابد.
در این قهرمانی مهدی طارمی نقشی پررنگ داشت و بزرگترین سلاح کونسیسائو برای کسب این جام بود.
پورتو به سی‌امین قهرمانی خود در پرتغال رسید و رسانه‌های پرتغالی به تمجید از مهدی طارمی پرداختند و بخش بزرگی از قهرمانی را به پای ستاره ایرانی نوشتند.
سایت sicnoticias در گزارشی نوشت: طارمی چیزی را پایان داد که دیاز در ابتدای فصل آغاز کرده بود. با توجه به انتقال دیاز از پورتو به لیورپول در پنجره زمستانی باید بخش بزرگی از قهرمانی را مدیون دیاز بدانیم. بازیکنی که در 18 بازی برای پورتو 14 گل زد و 4 پاس گل داد.

QEPbiPMvsR89

با رفتن دیاز بسیاری فکر کردند که پورتو به شدت افت کند اما با حضور طارمی این اتفاق رخ نداد. ستاره کشورمان تعادل را در جمع پورتو حفظ کرد و توانست نقشی حیاتی در تیم و قهرمانی ایفا کند.

سایت sicnoticias نوشت: مهاجم ایرانی که دومین فصلش در پورتو را می‌گذراند، نه تنها گلزنی کرد بلکه در گلسازی نیز بسیار موفق بود. او بیشتر پاس‌گل‌هایش را به اوانیلسون داد تا خط تهاجمی پورتو در این فصل بسیار قدرتمند ظاهر شود. طارمی 20 گل در لیگ برای پورتو زد و 13 پاس گل داد تا بیش از 30 درصد گل‌های پورتو متقبل شود.

طارمی برای اولین بار در فوتبال اروپا به جام قهرمانی رسید و این شانس را دارد تا در این فصل دبل کند. پورتو در اول خرداد ماه در فینال جام حذفی پرتغال به مصاف توندلا خواهند رفت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: