پایگاه خبری خانه فوتبال:

جدیدترین قیمت روغن اعلام شد. قیمت روغن افزایش سنگینی پیدا کرده است. قیمت روغن بعد از چند روز تاخیر در توزیع به ثبات رسیده است. قیمت انواع روغن متغیر است. عرضه روغن در بازار افزایش پیدا کرده است.

ماجرای سهمیه بندی روغن

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی اظهار داشت: توصیه ما این است که افراد از خرید غیر ضروری بپرهیزند. این اطمینان را به مردم می‌دهیم که با رعایت این مسائل هیچ کمبودی در بازار نیست.
در اواخر ماه مبارک رمضان شاهد کمبود قفسه های خالی از کالاهایی مثل روغن و ماکارونی در فروشگاه های کشور بودیم. اما پس از گرانی ۴ کالا اساسی (مرغ، تخم مرع، لبنیات و روغن) که توسط دولت اعلام شد، صف های طولانی و غارت فروشگاه ها خبر ساز شد. حال مدتی گذشته است و شوک بازار از قیمت های جدید دیگر تمام شده است.

گسترش نیوز در خصوص میزان توزیع کالاهای اساسی در فروشگاه ها به گفت و گو با قاسمعلی حسنی، دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی پرداخت.

حسنی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی روغن و ماکارونی با قیمت‌های جدید توزیع می‌شود و روند عادی خود را طی می‌کند، اظهارکرد: پس از اعلام قیمت‌های جدید از سوی دولت ۴ کالای اساسی با نرخ جدید و به فراوانی در فروشگاه‌ها توزیع شد. در بخش ماکارونی اکنون فروشگاه‌ها اشباع شده‌اند و کمبودی وجود ندارد. در بخش روغن نیز کمبودی در بازار نداریم و در فروشگاه‌های زنجیره‌ای روغن به اندازه کافی وجود دارد

وی در خصوص سهمیه بندی روغن نیز گفت: سهمیه بندی در فروشگاه‌ها برای فروش روغن وجود ندارد. هر فرد به هر تعدادی که لازم داشته باشد میتواند روغن تهیه کند.

خرید بی رویه ممنوع!

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی در پایان با توجه به ایجاد صف‌های طولانی و غارت فروشگاه‌ها قبل از اعمال افزایش نرخ یک کالا، بیان کرد: خرید بی‌رویه در زمان اعلام افزایش نرخ یک کالا کمبود ایجاد می‌کند. مردم با خرید به اندازه ومراعات بازار را به سمت بهتری حرکت می‌دهند. توصیه ما این است که افراد از خرید غیر ضروری بپرهیزند. این اطمینان را به مردم می‌دهیم که با رعایت این مسائل هیچ کمبودی در بازار نیست.

جدیدترین قیمت انواع روغن خوراکی در بازار

قیمت روغن  پس از واریز یارانه جدید به قله رسیده است. قیمت روغن سرخ‌کردنی و آفتابگردان در بطری‌های ۸۰۰ گرمی پیش از این ۱۴، ۱۵ هزار تومان بود و حالا با چهار برابر رشد به ۶۰ هزار تومان رسیده است. یارانه جدید که برای هر نفر ۱۵۰ هزار تومان در نظر گرفته‌اند، تقریبا کفاف خرید دوتا بطری ۹۰۰ گرمی روغن سرخ‌کردنی یا یک بطری ۹۰۰ گرمی روغن فرابکر آفتابگردان را می‌دهد.

قیمت روغن آفتابگردان؛ حداقل ۶۰ هزار

به گزارش فرارو، قیمت روغن آفتابگردان در نیمه دوم اردیبهشت امسال بیشتر از چهار برابر افزایش پیدا کرده است. طوری که قیمت روغن آفتابگردان ویسپو در بطری ۸۱۰ گرمی از ۱۴ هزار تومان در ۱۵ اردیهشت به ۶۰ هزار تومان در روز‌های پایانی این ماه رسید. این حداقل قیمت روغن آفتابگردان در بازار است و برخی برند‌ها روغن ۸۰۰ تا ۹۰۰ گرمی را با قیمت‌های بیشتری عرضه می‌کنند. قیمت روغن ۹۰۰ گرمی آفتابگردان غنچه ۷۰ هزار تومان است و روغن آفتابگردان فرابکر ورژن با همین وزن ۱۶۳ هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت روغن آفتابگردان یک لیتری هلسید ۱۲۰ هزار تومان است و در فروشگاه‌ها روغن یک و نیم کیلویی آفتابگردان بهار را ۱۰۵ هزار تومان می‌فروشند. این درحالی است که قبل افزایش قیمت روغن، بطری‌های یک و نیم لیتری روغن آفتابگردان بین ۲۰ تا ۲۳ هزار تومان ارزش داشتند.

قیمت روغن آفتابگردان چقدر است؟

ویسپو

۸۱۰ گرم

قیمتی قبلی ۱۴ هزار تومان

قیمت جدید ۶۰ هزار تومان

غنچه

۹۰۰ گرم

قیمت قبلی۲۳ هزار تومان

قیمت جدید۷۰ هزار تومان

ورژن (فرابکر)

قیمت قبلی۵۵ هزار تومان

قیمت جدید۱۶۳ هزار تومان

هلسید

یک لیتر

قیمت قبلی ۴۵ هزار تومان

قیمت جدید ۱۲۰ هزار تومان

بهار

یک و نیم لیتر

-

۱۰۵ هزار تومان

قیمت روغن سرخ‌کردنی؛ حداقل ۶۰ هزار

قیمت روغن سرخ‌کردنی و آفتابگردان تقریبا به یک اندازه افزایش پیدا کرده است. قبل افزایش قیمت روغن بطری‌های ۸۰۰ تا گرمی حدود ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان فروخته می‌شدند و حالا ارزش آْ‌ن‌ها حداقل ۶۰ هزار تومان است. قیمت روغن سرخ‌کردنی رعنا غنچه در بطری ۹۰۰ گرمی ۶۲ هزار تومان است. فروشگاه‌ها قیمت روغن ۹۰۰ گرمی غنچه را ۷۰ هزار تومان اعلام کرده‌اند. روغن زیتون سرخ‌کردنی کارمیسن در بطری ۲۵۰ گرمی ۷۵ هزار تومان فروخته می‌شود و قیمت مصرف کننده برای روغن ۲۵۰ گرمی اویلا به ۶۳ هزار تومان افزایش پیدا کرده است. قیمت روغن سرخ‌کردنی در بطری‌های یک لیتری می‌تواند نزدیک ۳۲۰ هزار تومان باشد. روغن سرخ‌کردنی زیتون فرابکر شرکت مزرعه با این قیمت فروخته می‌شود.

قیمت روغن سرخ‌کردنی چقدر است؟

رعنا

۹۰۰ گرم

قیمت قبلی ۱۵ هزار تومان

قیمت جدید ۶۲ هزار تومان

غنچه

۹۰۰ گرم

قیمت قبلی۱۵ هزار تومان

قیمت جدید ۷۰ هزار تومان

کارمیسن (روغن زیتون سرخ‌کردنی)

۲۵۰ گرم

-۷۵ هزار تومان

اویلا (روغن زیتون سرخ‌کردنی)

۲۵۰ گرم

قیمت قبلی ۲۳ هزار تومان

قیمت جدید ۶۳هزار تومان

مزرعه (روغن زیتون فرابکر سرخ‌کردنی)

یک لیتر

-۳۲۰ هزار تومان

قیمت روغن جامد و نیمه‌جامد؛ حلب ۹۰۰ گرمی ۷۵ هزار تومان

قیمت روغن جامد و نیمه جامد بیشتر از سه برابر افزایش پیدا کرده است. قبل افزایش قیمت روغن حلب ۲.۷ کیلویی لادن ۶۷ هزار تومان ارزش داشت و حالا ۲۲۰ هزار تومان فروخته می‌شود. بابت حلب ۹۰۰ گرمی روغن جامد لادن درحالی باید ۷۵ هزار تومان پرداخت کرد که یک ماه پیش این حلب ۲۵ هزار تومان قیمت داشت. قیمت روغن حیوانی یک ماه قبل کیلویی حداقل ۲۰۰ هزار تومان بود، اما رصد بازار در این روز‌ها نشان می‌دهد برای ارزان‌ترین روغن‌های حیوانی باید دست‌کم ۳۲۰ هزار تومان پرداخت کرد. در بازار روغن حیوانی در حلب‌های ۴۰۰ تا ۶۰۰ گرم بین ۱۱۰ تا ۱۷۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

لادن

۹۰۰ گرم

قیمت قبلی۲۵ هزار تومان

قیمت جدید۷۵ هزار تومان

لادن

۲.۷ کیلوگرم

قیمت قبلی۶۷ هزار تومان

قیمت جدید۲۲۰ هزار تومان

روغن کرمانشاهی

یک کیلوگرم

قیمت قبلی۲۰۰ هزار تومان

قیمت جدید۳۲۰ هزار تومان

قیمت سایر روغن‌ها

قیمت روغن بعد دور جدید واریز یارانه‌ها افزایش پیدا کرد. حالا همزمان با افزایش قیمت روغن سرخ‌کردنی، آفتابگردان و جامد، قیمت روغن کنجد، روغن ارده، روغن هسته انگور و سایر روغن‌ها نسبت به دو هفته قبل گران شده است. روغن ارده شیررضا در بطری‌های یک کیلویی قبلا نزدیک ۲۵۰ هزار تومان فروخته می‌شدند و الان برای خرید آن باید ۳۶۰ هزار تومان پرداخت کرد. روغن کنجد دو کیلویی تاپ‌گلدن به جای ۲۰۰ هزار تومان، ۳۱۵ هزار تومان عرضه می‌شود. روغن کنجد سی‌سام نیز که در بطری‌های سه کیلویی ۴۵۰ هزار تومان فروخته می‌شد حالا در بطری‌های یک کیلویی به‌تن‌هایی ۲۰۰ هزار تومان ارزش دارد. برای خرید روغن هسته انگور زیرن تالیا باید ۲۵۰ هزار تومان پرداخت کرد درحالی که دو هفته قبل این روغن ۲۰۰ هزار تومان فروخته می‌شد.

قیمت انواع روغن چقدر است؟

روغن ارده شیررضا

یک کیلو

قیمت قبلی۲۵۰ هزار تومان

قیمت جدید۳۶۰ هزار تومان

روغن کنجد تاپ‌گلدن

دو کیلو

قیمت قبلی۲۰۰ هزار تومان

قیمت جدید۳۱۵ هزار تومان

روغن کنجد سی‌سام

یک کیلو

قیمت قبلی۱۵۰ هزار تومان

قیمت جدید۲۰۰ هزار تومان

روغن هسته انگور زیرن تالیا

یک کیلو

قیمت قبلی۲۰۰ هزار تومان

قیمت جدید۲۵۰ هزار تومان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: