پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت دلار در سال 1400 با نوسانات زیادی روبه رو شد. قیمت دلار تا قبل از انتخابات به 32 هزارتومان هم رسید. قیمت دلار با پیش رفتن مذاکرات وین روند کاهشی به خود گرفت. قیمت دلار در هفته گذشته افزایشی شد. در هفته‌های اخیر انتظارات تورمی در حال بازی با قیمت دلار بوده است

قیمت دلار امروز چهارشنبه 26 مرداد 1401

دلار در بازار آزاد در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۳۰۰ تومان کاهش، ۲۹,۸۸۰ تومان نرخ گذاری شد.دلار در صرافی ملی در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۲ تومان افزایش، ۲۸,۰۷۲ تومان نرخ گذاری شد.دلار در بازار متشکل با افزایش ۰.۱۶ درصدی نسبت به روز قبل ، ۲۷,۹۷۸ تومان معامله شد.دلار در سامانه سنا با کاهش ۰.۱ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۲۸,۰۷۰ تومان معامله شد.دلار کانادا با افزایش ۰.۸۵ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۲۳,۳۶۲ تومان معامله شد.

جدول قیمت دلار در بازارهای مختلف
  قیمت بروزرسانی
دلار در بازار آزاد 29,880.00 تومان 11:27
دلار در صرافی ملی 28,072.00 تومان 11:23
دلار در بازار متشکل 27,978.00 تومان 11:27
دلار در سامانه سنا 28,070.00 تومان روز قبل
دلار کانادا 23,362.00 تومان روز قبل

قیمت دلار در بازار آزاد

امروز دلار در بازار آزاد برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، بطوری که دلار در بازار آزاد که روز قبل تا ۳۰,۱۸۰ (سی هزار و یکصد و هشتاد ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ مصادف با ۱۷ آگوست ۲۰۲۲ - با کاهش ۱ درصدی به ۲۹,۸۸۰ (بیست و نه هزار و هشتصد و هشتاد ) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار در بازار آزاد
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۲۹,۸۸۰ -۳۰۰.۰۰ -۱.۰۱ 11:27
۳۰,۱۸۰ ۲۸۰ ۰.۹۲ روز قبل
۲۹,۹۰۰ -۲۷۰.۰۰ -۰.۹۱ ۲ روز پیش

قیمت دلار در صرافی ملی

امروز دلار در صرافی ملی برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که دلار در صرافی ملی که روز قبل تا ۲۸,۰۷۰ (بیست و هشت هزار و هفتاد ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ مصادف با ۱۷ آگوست ۲۰۲۲ - با رشد ۰ درصدی به ۲۸,۰۷۲ (بیست و هشت هزار و هفتاد و دو ) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار در صرافی ملی
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۲۸,۰۷۲ ۲.۰۰ ۰ 11:23
۲۸,۰۷۰ -۳۰.۰۰ -۰.۱۱ روز قبل
۲۸,۱۰۰ ۲۹ ۰.۱ ۲ روز پیش

قیمت دلار در بازار متشکل

امروز دلار در بازار متشکل برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که دلار در بازار متشکل که روز قبل تا ۲۷,۹۳۱ (بیست و هفت هزار و نهصد و سی و یک ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ مصادف با ۱۷ آگوست ۲۰۲۲ - با رشد ۰.۱۶ درصدی به ۲۷,۹۷۸ (بیست و هفت هزار و نهصد و هفتاد و هشت ) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار در بازار متشکل
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۲۷,۹۷۸ ۴۷ ۰.۱۶ 11:27
۲۷,۹۳۱ -۲۹.۰۰ -۰.۱۱ روز قبل
۲۷,۹۶۰ ۲۲ ۰.۰۷ ۲ روز پیش

قیمت دلار در سامانه سنا

روز قبل دلار در سامانه سنا برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، بطوری که دلار در سامانه سنا که ۲ روز پیش تا ۲۸,۱۰۰ (بیست و هشت هزار و یکصد ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ مصادف با ۱۷ آگوست ۲۰۲۲ - با کاهش ۰.۱ درصدی به ۲۸,۰۷۰ (بیست و هشت هزار و هفتاد ) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار در سامانه سنا
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۲۸,۰۷۰ -۳۰.۰۰ -۰.۱۱ روز قبل
۲۸,۱۰۰ ۲۹ ۰.۱ ۲ روز پیش
۲۸,۰۷۱ ۲۰ ۰.۰۷ ۳ روز پیش

قیمت دلار کانادا

روز قبل دلار کانادا برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که دلار کانادا که ۲ روز پیش تا ۲۳,۱۶۳ (بیست و سه هزار و یکصد و شصت و سه ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ مصادف با ۱۷ آگوست ۲۰۲۲ - با رشد ۰.۸۵ درصدی به ۲۳,۳۶۲ (بیست و سه هزار و سیصد و شصت و دو ) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار کانادا
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۲۳,۳۶۲ ۱۹۹ ۰.۸۵ روز قبل
۲۳,۱۶۳ -۴۵۷.۰۰ -۱.۹۸ ۲ روز پیش
۲۳,۶۲۰ -۵۴۸.۰۰ -۲.۳۳ ۳ روز پیش

قیمت دلار

فنر قیمت دلار در می رود؟ 

به نظر می رسد در شرایط فعلی که گمانه زنی ها در مورد پاسخ ایران در مورد برجام داغ شده معامله گران ارزی ترجیج می دهند از تاکتیک صبراستفاده کنند. دیشب در معاملات پشت خطی قیمت دلار افت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار روز گذشته رشد کرد اما نتوانست از مرز مقاومتی عبور کند.

تاکتیک صبر در بازار دلار

 به نظر می رسد در شرایط فعلی که گمانه زنی ها در مورد پاسخ  ایران در مورد برجام داغ شده معامله گران ارزی ترجیج می دهند از تاکتیک صبر استفاده کنند. دیشب در معاملات پشت خطی قیمت دلار افت کرد.

ند پرایس ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در تازه ترین اظهارات خود درباره برجام گفته موضوعات بزرگ درباره برجام تا حد زیادی حل شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی ایران هم گفته طبق مباحث مطرح شده، در مذاکرات هسته‌ای، طرف مقابل بر اساس منطق جمهوری اسلامی، اصل دو موضوع راستی آزمایی رفع تحریم ها و ارائه تضمین را پذیرفته است. همچنین حل و فصل مسائل باقیمانده پادمان بین ایران و آژانس از مطالبات جدی ایران در مذاکرات است و طرف اروپایی برای آن پیشنهادهایی را ارائه داده است.

با این حال عده ای از معامله گران معتقد هستند که موضوع برجام به این زودی ها حل نخواهد شد و فنر قیمت دلار در صورت به نتیجه نرسیدن پاسخ های برجامی در خواهد رفت و اسکناس  آمریکایی بار دیگر بر مدار صعود قرار خواهد  گرفت.

سیگنال خبرهای برجامی بر بازار دلار / شرط ادامه ریزش قیمت سکه و طلا

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به ریزش قیمت طلا و سکه در بازار طی روزهای اخیر، گفت: در صورت انتشار اخبار مثبت از مذاکرات و کاهش نرخ دلار، قیمت طلا و سکه نیز کاهش می یابد.

محمد کشتی آرای در مورد علل ریزش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه، اظهار کرد: قیمت اونس جهانی روز جمعه با توجه به فعل و انفعالات سیاسی و اقتصادی جهان بالا رفت اما در ادامه و از روز شنبه به این سو، با کاهش مواجه شد؛ به گونه‌ای که ۲۲ دلار در هر اونس کاهش قیمت را شاهد بودیم.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: از این طرف نیز با توجه به اخباری که از مذاکرات رفع تحریم‌ها منتشر می‌شود، قیمت‌ها در بازار ارز کاهشی شده و روند در این بازار مثبت تلقی می‌شود. در حال حاضر قیمت دلار در بازار به حدود ۳۰ هزار تومان رسیده است.

وی ادامه داد: با کاهش قیمت ارز، بازار طلا و سکه نیز تحت تأثیر قرار گرفت و قیمت‌ها با کاهش همراه شد. البته با توجه به ریزش قیمت‌ها، تقاضا افت کرد و بازار با رکود مواجه شده است.

کشتی آرای گفت: از سویی دیگر نیز به دلیل کاهشی شدن قیمت‌ها، حباب سکه نیز کاهش یافته و به یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسیده است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: از ابتدای هفته تاکنون قیمت سکه حدود ۸۰۰ هزار تومان و قیمت هر گرم طلا ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان کاهش یافته است.

وی در مورد وضعیت قیمت‌ها در روزهای آینده، اظهار کرد: اگر به همین روال، اخبار مثبتی از مذاکرات رفع تحریم‌ها برسد و قیمت ارز کاهش یابد، قیمت طلا و سکه نیز به ریزش ادامه می‌دهد اما اگر اخبار مثبتی از این حوزه نرسد، قیمت‌ها در همین محدوده‌ها می‌ماند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: