پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت گوشی ممکن است دچار انفجار شود. قیمت گوشی پس از گرانی ارز افزایشی شد. قیمت گوشی به دلیل افزایش تقاضا گران تر شد. قیمت گوشی به دلیل ممنوعیت واردات گران تر شد. قیمت گوشی امروز در بازار را می خوانیم.

 بررسی قیمت گوشی‌های سامسونگ

گلکسی A۱۳ پرفروش‌ترین گوشی سامسونگ در بازار موبایل ایران است. رتبه دوم به گلکسی A۳۲ تعلق دارد. این گوشی را با حافظه حداکثر ۱۲۸ گیگابایتی و حافظه موقت شش گیگابایتی در بازار بیشتر می‌پسندند.

گلکسی A۵۳ نسخه سازگار با نسل پنجم موبایل جانشین A۵۲s شده، اما تقریبا دو برابر گوشی‌های قبلی نرخ دارد. گلکسی A۲۳، گلکسی M۳۲ و گلکسی M۱۲ را دیگر گوشی‌های پرفروش برند سامسونگ می‌شناسیم. گلکسی A۷۳ نسخه سازگار با ۵G با وجود نرخ حدود ۱۲ میلیون تومانی شانس زیادی در بازار دارد. نسخه‌های سازگار با ۵G گلکسی M۳۳ و A۳۳ هم جزو گوشی‌های پرفروش سامسونگ هستند.

گلکسی S۲۲ FE ۵G با حافظه‌موقت هشت گیگابایت و فضای ذخیره‌سازی ۲۵۶ گیگابایت جزو گوشی‌هایی است که خریداران باید بهای بیشتر برایش بپردازند. این گوشی ذاتا یک قاتل پرچمدار است. به‌این معنی که امکانات گوشی‌های پرچمدار مثل دوربین باکیفیت را با قیمتی کمتر در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. گلکسی S۲۲ نسخه اولترا شاید نرخ ترسناکی داشته باشد، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد جزو گوشی‌های پرفروش سامسونگ قرار دارد. برای خرید نسخه ارزان‌تر از آن می‌توانید گلکسی S۲۲ ۵G را بررسی کنید.\

قیمت روز گوشی‌های سامسونگ

مدل

قیمت

Galaxy A13 64+4

چهار میلیون و 540 هزار تومان

Galaxy A32 128+6

شش میلیون و 600 هزار تومان

Galaxy A53 5G 256+6

11 میلیون و 700 هزار تومان

Galaxy A23 128+6

شش میلیون و 350 هزار تومان

Galaxy M32 128+6

پنج میلیون و 780 هزار تومان

Galaxy M12 64+6

چهار میلیون و 600 هزار تومان

Galaxy A73 5G 128+8

12 میلیون و 300 هزار تومان

Galaxy S22 Ultra 5G 256+12

41 میلیون و 850 هزار تومان

Galaxy S21 FE 5G 256+8

21 میلیون و 200 هزار تومان

Galaxy S22 5G 256+8

29 میلیون و 500 هزار تومان

قیمت گوشی

خودرو و موبایل چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟

دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی در ادامه گفت: سال گذشته حدود ۱ میلیون گوشی وارد کشور شده استن  اما امروزه عدم امنیت روانی جامعه به حدی رسیده است که کسی جرات نمی کند در معابر عمومی گوشی آیفون خود را در دست بگیرد. چرا دولت بدون کارشناسی دقیق چنین تصمیمی را اخذ کرده است؟ عنوان شده که قرار است یک میلیارد دلار ارزی که برای واردات گوشی آیفون به کشور صرف می شود صرفه جویی شده و به سمت واردات خودرو سوق داده شود. حوزه خودرو چه ارتباطی به حوزه گوشی های همراه دارد؟

اسحاقی در ادامه با اشاره به معضل قاچاق مسافری،‌ عنوان کرد: بنابر آخرین اطلاعات، سالانه حدود ۳۰ هزار گوشی قاچاق از این طریق وارد کشور می شود و کد رجیستری دریافت می کند. به طور حتم ارز موبایلی که به صورت قاچاق وارد کشور شده به صورت آزاد و غیر قانونی از کشور خارج شده است. متاسفانه این نکات از چشم دولت پنهان مانده است. ما نباید فراموش کنیم که بدون شک آیفون از طرق مختلف وارد کشور خواهد شد و حتی اگر مصرف کننده بدون سیمکارت و با استفاده از مودم های جیبی اقدام به استفاده از این گوشی ها کند، این اتفاق رخ خواهد داد.

وی همچنین گفت: ما قبلا در حوزه خودرو شاهد تبعات چنین تصمیمی بوده ایم. اما همان طور که عنوان شد حوزه خودرو تفاوت بسیار چشمگیری با حوزه تلفن های همراه دارد.  گوشی موبایل نیاز تمام اقشار جامعه است. امروزه بسیاری از دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و حتی مسئولان حکومتی و نمایندگان مجلس از گوشی های آیفون استفاده می کنند. چرا باید در چنین شرایطی این تصمیم گرفته شود؟

 دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی تصریح کرد: ای کاش این تصمیم بعد از ورود آیفون ۱۴ گرفته می شد و به این کالا شناسه تعلق نمی گرفت تا این موج گریبانگیر شرکت ها و واحدهای صنفی فعال در این حوزه نمی شد تا آنها به فعالیت خود ادامه دهند. سابق بر این تعرفه واردات کالاهای آیفون از ۵ به ۱۲ تغییر کرد؛ ارز تخصیصی از نیمایی به آزاد تغییر پیدا کرد؛ درآمد فروش این کالا به صندوق حمایت از تولید داخل سرریز شد و این تصمیم غیر کارشناسی اخیر هم ماجرای جدید دولت برای این برند است.

جهش قیمت در راه است

اسحاقی با تاکید بر اینکه به طور قطع بعد از این تصمیم، قیمت ها در بازار موبایل به صورت تصاعدی افزایش خواهد یافت، گفت: نه تنها گوشی های IOS بلکه گوشی های ANDROID نیز با جهش قیمت مواجه خواهند شد. از طرفی با توجه به اینکه بخش عمده ای از مخاطبان برند آیفون به سمت بازار گوشی های آیفون کشیده خواهند شد شاهد بروز جنگ قیمتی در این حوزه نیز خواهیم بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما قبلا نتایج چنین تصمیماتی را در حوزه لوازم خانگی نیز تجربه کرده ایم. اگر آقای وزیر صمت تاکنون تبعات این تصمیمات را تجربه نکرده اند از تجربه گذشتگان عبرت بگیرند. چرا کارگروه تخصصی موبایل در دوره فعالیت ایشان تعطیل شده است؟ وزیر صمت باید پاسخگوی شرایط فعلی باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: