پایگاه خبری خانه فوتبال:

افزایش سقف وام فوری بانکی . وام فوری در مواقع خاص به متقاضیان پرداخت می شود. وام فوری در برخی از بانکها پرداخت می شود. وام فوری بنا به اعتبار بانک ها به متقاضیان پرداخت می شود. سود و اقساط وام فوری بسیار مناسب است.

جزئیات راه‌اندازی «صندوق ضمانت» وام فوری مددجویان

رئیس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور از پیگیری راه‌اندازی صندوق ضمانت جهت تسهیلگری ضمانتِ وام مددجویان خبر داد.

سید محمد حسن صافی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص شرایط دریافت وام از سازمان بهزیستی، دارا بودن ضمانت مددجویان تحت پوشش را از شروط دریافت وام دانست و اظهار کرد: بحث ضمانت برای دریافت وام موضوع اصلی است. البته برای اولین‌بار در این دولت شیوه‌نامه‌ای درخصوص تسهیل ضمانت نوشته شده است، به طوریکه طبق بخشنامه بانک مرکزی شرایط دریافت وام برای مددجویان تا ۱۵۰ میلیون تومان دارا بودن یک ضامن است، اما متاسفانه بانک‌ها نسبت به این موضوع متفاوت و متناسب با شرایط خود به صورت سلیقه‌ای عمل می‌کنند.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی به دنبال ایجاد صندوق ضمانت است، گفت: بهزیستی به دو طریق به دنبال استفاده از این قانون است که در صورت کسب اعتبارات لازم از سازمان برنامه با کارسازی اعتبارات مذکور در یکی از صندوق‌های ضمانت موجود در سطح کشور برای این موضوع اقدام خواهد کرد یا می‌توان صندوق جدید دیگری در سازمان راه اندازی کرد.

به گفته صافی، این صندوق بین مددجو و بانک‌ها جهت تسهیلگری ضمانت واسطه خواهد شد و در صورت عدم بازپرداخت مددجو، صندوق ضمانت موضوع را از مددجو پیگیری خواهد کرد.

ایسنا

وام فوری ۳۰ میلیونی برای خدمات سلامت و زیبایی

اگرچه رشد و توسعه پلتفرم‌های سلامت دیجیتال در کشور، به‌‌ سرعت حوزه‌های دیگری مانند تجارت الکترونیک و حمل‌ونقل نبوده، اما این روند پیوسته ادامه یافته و مشاهده می‌شود که کسب‌وکارهای این حوزه روز به روز بالغ‌تر می‌شوند. در تمام این سال‌ها هر استارت‌آپ، بخشی از بار تکامل حوزه سلامت دیجیتال را به دوش کشیده و تلاش کرده است با خلاقیت، امکان جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهد. برخی استارت‌آپ‌ها تمرکز خود را بر تسهیل نسخه‌نویسی آنلاین قرار دادند و برخی دیگر بر بخش نوبت‌دهی آنلاین تمرکز کردند.

اما تحول در این حوزه مرزی ندارد و تجربه درمان به کمک پلتفرم‌های آنلاین روز‌به‌روز پیشرفته‌تر می‌شود. در جدیدترین پرده از این تحول، استارت‌آپ «دکتر نکست» تلاش کرده است از طریق بهبود زیرساخت‌های هوش مصنوعی پلتفرم خود، فرآیند معاینه، تکمیل پرونده و نسخه‌نویسی را تسهیل کند تا پزشکان بتوانند با دشواری کمتری انتقال فرآیندهای فیزیکی بر بستر آنلاین را پیش برده و از تمرکز بر تشخیص بیماری و اتخاذ روند درمانی مناسب غافل نشوند. این استارت‌آپ همچنین قصد دارد تجربه خدمات‌دهی مارکت‌پلیسی (بازارگاهی) را که پیشتر دیجی‌کالا در حوزه تجارت الکترونیک اجرا کرده بود، در بحث خدمات بهداشتی درمانی پیاده‌سازی کند. به کمک این قابلیت، بیماران می‌توانند برای هر خدمت بهداشتی‌درمانی، همزمان گزینه‌های مختلف را مشاهده و مقایسه کنند. در کنار این‌ها، هفته گذشته در مراسمی با مشارکت بانک آینده، جهاد کالا و انجمن گردشگری سلامت استان تهران، دکتر نکست از طرح جدیدی با نام «طراوت سلامت» رونمایی کرد که به موجب آن قرار است برای آن دسته از خدمات بهداشتی درمانی که تحت پوشش بیمه‌ها قرار نمی‌گیرند، اعتباری تا سقف ۳۰میلیون تومان در اختیار متقاضیان قرار بگیرد و تا سه سال برای بازپرداخت اعتبار دریافتی، به آنها مهلت داده می‌شود.

تخصیص ۲هزار میلیارد تومان برای پرداخت وام فوری

روز سه‌شنبه هفته گذشته، خانه تشکل‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی میزبان مراسم رونمایی از طرحی بود که قرار است باری هر چند کوچک را از دوش متقاضیان خدمات سلامت بردارد. طرح «طراوت سلامت» که به ابتکار دکتر نکست و با همراهی جهاد کالا، انجمن گردشگری سلامت استان تهران و بانک آینده به‌زودی اجرایی خواهد شد، قرار است متقاضیان خدمات سلامت را در تامین مالی مواردی که عموما تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند، اما به‌نوعی برای افراد ضروری هستند، یاری کند. در این طرح تا سقف ۳۰میلیون تومان و با بازپرداخت بین یک تا ۳‌ساله، اعتبار بهره‌مندی از خدمات سلامت کلینیک‌ها و مراکز درمانی مختلف در اختیار افراد قرار می‌گیرد. دریافت تسهیلات این طرح در کوتاه‌ترین زمان ممکن، به‌ دو صورت آنلاین و با ضمانت سفته الکترونیک و همچنین حضوری، صورت می‌گیرد. طبق توضیحاتی که مجریان این طرح ارائه کردند، افراد بعد از گذراندن این مراحل، کارت اعتباری دریافت کرده و می‌توانند اعتبار دریافتی را برای بهره‌مندی از خدمات سلامتی هزینه کنند. خدمات سلامت ارائه‌شده در این طرح را می‌توان به ۱۴ دسته پوست و مو، جراحی پلاستیک و زیبایی، تغذیه، خدمات درمانی و زیبایی دندان، طب ‌سنتی، تندرستی و سبک زندگی، طب فیزیکی و فیزیوتراپی، روان‌پزشکی و خدمات مشاوره روان، گوش و حلق و بینی و شنوایی‌سنجی، کاردرمانی و گفتاردرمانی، چشم‌پزشکی، درمان ناباروری و ترک اعتیاد تقسیم‌بندی کرد.

آرمین شهریاری‌زاد، بازرس اصلی انجمن گردشگری سلامت استان تهران، در نشست معرفی این طرح، با اشاره به اینکه تمرکز طرح «طراوت سلامت» بر ارائه و معرفی خدماتی است که مردم به آن نیاز دارند، اما شامل پوشش بیمه نمی‌شوند، گفت: «عموما چنین خدماتی گران هستند؛ با مکانیزم‌هایی که تعریف شده، مردم با استفاده از این طرح می‌توانند خدمات موردنظر خود را با کیفیت بالا دریافت کنند؛ سپس به صورت اقساطی و در یک بازه یک تا ۳‌ساله هزینه آن را بازپرداخت کنند.»

وی با بیان اینکه اجرای چنین طرحی تنها بیماران را منتفع نمی‌کند گفت: «ذی‌نفعان اصلی این طرح تمام افراد جامعه هستند. مراکز ارائه‌دهنده خدمات، بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها و پزشکان به صورت انفرادی می‌توانند در این طرح عضو شوند و خدمات ارائه کنند.» شهریاری‌زاد ادامه داد: «این طرح در فاز اول به مدت سه ماه در استان تهران و بعد در سایر استان‌های کشور اجرا خواهد شد. طبق اعلام متولیان این طرح، در حال حاضر مبلغ۲هزار میلیارد تومان برای فاز اول اجرای این طرح در نظر گرفته شده و پیش‌بینی می‌شود در کمتر از ۳ ماه تمام این اعتبار مصرف شود. بر اساس آمارهای ارائه‌شده، در حال حاضر حدود ۱۸هزار نفر آماده دریافت این تسهیلات هستند.» به گفته شهریاری‌زاد، فعلا بانک آینده به صورت عملیاتی در این طرح مشارکت دارد و پیش‌بینی می‌شود به‌تدریج بانک‌های بیشتری نیز در بحث تامین مالی این طرح، به این تیم بپیوندند.

سعید طاهری، بنیان‌گذار و مدیرعامل دکتر نکست، درباره مزیت‌های طرح «طراوت سلامت» برای کاربران گفت: «از نظر کیفی خدماتی که در این طرح ارائه می‌شوند از کیفیت بالایی برخوردارند. همچنین مزیت آن برای ارائه‌کنندگان خدمات این است که تمام امکانات لازم برای حضور در این طرح، از سوی دکتر نکست به‌صورت رایگان در اختیار آنها قرار خواهد گرفت. مراکز درمانی، کلینیک‌ها، بیمارستان‌ها و مطب‌های شخصی نیز پس از تکمیل فرم و ارائه مدارک، مورد بازدید و ارزیابی بازرس‌ها قرار می‌گیرند و پس از تایید نهایی  گواهی‌نامه یک‌ساله دریافت می‌کنند. در نهایت یک دستگاه کارت‌خوان مخصوص دریافت کرده و توسط پلتفرم دکتر نکست به جامعه هدف معرفی می‌شوند.» وی تاکید کرد: «مراکز درمانی و پزشکان با مشارکت در این طرح می‌توانند مراجعان بیشتری جلب کنند و هزینه خدمات را به صورت تمام و کمال در همان زمان دریافت کنند.» /دنیای اقتصاد

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: