پایگاه خبری خانه فوتبال:

ایران خودرو بزرگترین خودروساز ایران و خاورمیانه است.ایران خودرو با نام ایران ناسیونال آغاز به کار کرد.ایران خودرو انواع خودروهای بنزینی و دیزلی سبک و سنگین را تولید می کند.ایران خودرو سعی در بروز رسانی تولیدات دارد. ایران خودرو نبض بازار را کنترل می کند.

آمار عجیب فروش فوق العاده ایران خودرو

اکوایران: اطلاعات آخرین فروش فوق‌العاده ایران خودرو حاوی نکات جالبی است.
به گزارش اکوایران، اطلاعات منتشر شده از آخرین فروش فوق‌العاده ایران خودرو در سال 1401 نشان می‌دهد بالاخره دنا پلاس با گیربکس اتوماتیک و موتور توربو شارژ توانست در صدر جدول تقاضا قرار بگیرد.
آبی‌های جاده مخصوص روز گذشته بعد از دوبار تمدید مهلت ثبت نام در طرح فروش فوق العاده اسفندماهی خود بالاخره برای این طرح فروش قرعه‌کشی برگزار کردند. ایران‌خودرویی‌ها برای این دور از فروش محصولات خود چهار خودروی سمند سورن پلاس بنزینی، دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس اتوماتیک و همچنین دو عضو خانواده هایما یعنی هایما S7 پلاس و هایما S5 با گیربکس اتوماتیک 6 سرعته را در دسترس متقاضیان قرار دادند. این طرح فروش علاوه بر متقاضیان عادی برای مادران دارای دو فرزند و دارندگان خودروهای فرسوده نیز برگزار شد.
خودروساز ساکن کیلومتر 14 جاده مخصوص اعلام کرده بود مادران و دارندگان خودروهای فرسوده نیازی به افتتاح حساب وکالتی ندارند اما متقاضیان عادی باید برای شرکت در قرعه‌کشی سمند سورن پلاس بنزینی و دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس اتوماتیک مبلغ 130 میلیون تومان و برای دو عضو چینی سبد محصولاتی ایران خودرو نیز مبلغ 400 میلیون تومان در حساب‌های وکالتی خود ذخیره می‌کردند.

ایران خودرو

اما این مساله نیز سبب نشد تا طرح فروش ایران خودرو خلوت شود. آخرین دور فورش فوق‌العاده ایران خودرو بیش از دو میلیون و 50 هزار نفر نام‌نویسی کردند که بعد از بررسی‌های مختلف در مجموع نزدیک به یک میلیون و 899 هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند. بررسی اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس اتوماتیک با ثبت بیش از 754 هزار و 700 نفر تقاضا در صدر جدول قرار گرفت که البته این تعداد شامل متقاضیان عادی، مادران دارای دو فرزند و بیشتر و صاحبان خودروهای فرسوده است.

در شرایطی دنا پلاس اتومات توانست این مقام را کسب کند که در طرح‌های فروش فوق‌العاده‌ای که امسال برگزار شد، هرگز گزینه اول مشتریان ایران خودرو نبود و به طور معمول جایگاه سوم یا چهارم را به خود اختصاص می‌داد. بنابراین این محصول با گیربکس اتوماتیک در آخرین فروش فوق‌العاده ایران خودرو در آخرین ماه سال توانست به نوعی دل متقاضیان را ببرد و به تنهایی در صدر جدول تقاضا جا خوش کند.

ایران خودرو

آبی‌های جاده مخصوص در مجموع پنج هزار دستگاه از این خودرو را پشت ویترین خود قرار داده بودند. پشت سر دنا، سمند سورن پلاس بنزینی قرار داشت. این خودروی سدان نیز حدود 727 هزار و 500 نفر تقاضا را در این دور از فروش فوق‌العاده ایران خودرو به خود دید. تیراژ عرضه سمند سورن پلاس بنزینی نیز چهار هزار دستگاه در نظر گرفته شده بود. متقاضیان از میان دو عضو خانواده هایما رای به مدل S7 پلاس دادند حول و حوش 329 هزار نفر برای این خودروی چینی نام نویسی کردند اما در کمال شگفتی ایران‌خودرویی‌ها تنها 500 دستگاه از این محصول خود را در تیررس انتخاب مشتریان خود قرار دادند. هایما S5 با گیربکس اتوماتیک 6 سرعته نیز با جلب تقاضای حدود 87 هزار و 500 نفر در قعر جدول تقاضا قرار داشت. مدیران ایران خودرو در عرضه هایما S5 کمی دست و دلبازی بیشتری به خرج داده و 800 دستگاه از این خودروی کراس اوور را در اختیار متقاضیان قرار دادند.

ایران خودرو

آمار آخرین فروش ایران خودرو در سال 1401 نشان می دهد دنا با موتور توربو شارژ و گیربکس اتوماتیک بالاخره رستگار شد و جای خود را در دل مشتریان باز کرد. البته فراموش نکنیم که فقدان رقبایی مانند انواع پژو پارس و انواع پژو 207 در رکوردشکنی دنا با گیربکس اتوماتیک بی‌تاثیر نبوده است.

هایما S8 ایران خودرو آماده عرضه به بازار

ایران خودرو

شاسی بلند جدید هایما چه مشخصاتی دارد؟

برند هایما با نسل جدیدی از خودروهای خود بار دیگر به بازار کراس اورهای کشور قدم نهاده است. مدل ۸S که در زمینه قدرت، سطح تجهیزات و طراحی نسبت به مدل های موفق پیشین هایما سرآمد است.
موتور این خودرو در رده ۱۰ موتور برتر چین در سال ۲۰۱۹ قرار گرفته و جایزه دریافت کرده است. توان بالا و گشتاور بسیار خوب قوای محرکه این خودرو نشان از بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا دارد. علاوه بر قوای محرکه نیرومند، طراحی زیبا و راحتی فضای داخل ۸S در کنار تجهیزات رفاهی به روز و ایمنی و هوشمندی بالای آن، رانندگی لذت بخش را برای سرنشینان تعبیر خواهد کرد.

ایران خودرومهم ترین ویژگی های خودرو هایما ۸S:

کیسه هوای ایمنی جلو، جانبی و پرده ای (۶ عدد)

سان روف برقی پانورامیک

صندلی ۸ حرکته برقی راننده و ۴ حرکته برقی سرنشین (گرمکن دار)

سیستم تهویه اتوماتیک Dual Zone

دکمه روشن/ خاموش و ورود بدون کلید

صفحه نمایش لمسی همراه با پورت USBو قابلیت پخش mp۵، میرورلینک
گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک

دوربین ۳۶۰ درجه

سنسور جلو

سیستم کمکی حرکت بین خطوط

سیستم ترمز اضطراری هوشمند

کروز کنترل تطبیقی

سیستم کنترل پایداری الکتریکی (ESP) ، سیستم کنترل کشش (TCS)، ترمز دستی برقی (EPB)، سیستم ترمز اتوماتیک (Auto hold)، ترمز کمکی اضطراری (EBA)، سیستم کمکی حرکت در سربالایی(HHC) ، سیستم کمکی حرکت در سراشیبی (HDC)

ایران خودرو

مشخصات فنی:

نوع موتورHMA GA۱۶-YF۱ (GDI)

حجم موتور (cc)۱۵۹۴

حداکثر توان موتور (hp)۱۹۲ اسب بخار در ۵۰۰۰ دور در دقیقه

حداکثر گشتاور (Nm)۲۹۳ نیوتن متر در ۱۵۰۰ تا ۴۵۰۰ دور در دقیقه

تعداد سوپاپ۱۶

نوع سوخت سازگاربنزین

حداکثر سرعت (km/h)۱۸۰

سیستم انتقال قدرت۶دنده اتوماتیک (AT۶)

مصرف سوخت ترکیبی (Lit/۱۰۰ km)۷

طول خودرو (mm)۴۵۶۵

عرض خودرو(mm)۱۸۵۰

ارتفاع خودرو (mm)۱۶۸۲

فاصله بین دو محور چرخهای عقب و جلو (mm)۲۷۰۰

وزن خودرو بدون سرنشین با مخزن سوخت پر و بدون تجهیزات اضافی (kg)۱۵۶۰

گنجایش مخزن سوخت (Lit)۵۸

حجم فضای صندوق عقب (Lit)۳۴۰

ایران خودرو

تجهیزات رفاهی:

ترمز: سیستم ترمز ضد قفل (ABS و EBD)، ترمز جلو دیسکی با سیستم خنک شونده، ترمز عقب دیسکی، سیستم ترمز اتوماتیک Autohold ،سیستم کمک ترمز (BAS) ، سیستم کمکی حرکت در سربالایی(HHC) ،سیستم کمکی حرکت در سراشیبی (HDC)، سیستم کنترل پایداری الکتریکی(ESP)، سیستم کنترل کشش(TCS)، ترمز دستی برقی(EPB)،سیستم ترمز اضطراری هوشمند (AEB) ،ترمز کمکی اضطراری (EBA)

کیسه هوای ایمنیکیسه هوای راننده و سرنشین، جانبی و پرده ای (۶عدد)

فرمانفرمان برقی ، کلید های کنترلی روی فرمان (MFC )

سیستم تهویه: اتوماتیک Dual Zone

سیستم صوتی: صفحه نمایش ۱۰ اینچی لمسی دارای پورت USB، رهیاب، میرورلینک،Car play، بلوتوث، ۴ عدد بلندگو، تنظیم کننده صدا با سرعت، قابلیت پخشMP۵

چراغها: چراغ روز ، مه شکن های جلو و عقب، تنظیم ارتفاع چراغ های جلو از داخل،تشخیص خودکار روشن یا خاموش شدن نور بالا

آینه‌ها: آیینه های جانبی برقی تاشونده دارای راهنما(LED)

شیشه ها: پاور ویندوز، آنتی ترپ، شیشه بالابر برقی جلو وعقب

تزئینات: روکش چرمی تیره،غربیلک فرمان چرمی، دستگیره ها و جلو پنجره کرومی

ایران خودرو

تجهیزات ایمنی: دوربین ۳۶۰ درجه،سنسور دنده عقب ،سنسور پارک جلو، قفل کودک درب های عقب، کمربندهای ایمنی سرنشینان جلو ۳ نقطه ای با قابلیت تنظیم ارتفاع، کمربند سرنشینان عقب ۳ نقطه ای، ایموبلایزر، چراغ ترمز سوم بالا، ایزوفیکس، قفل مرکزی، قطع خودکار سوخت هنگام تصادف، باز شدن خودکار قفل درب ها هنگام تصادف، اخطار سرعت بالا، اخطار باز بودن درب ها، اخطار باز بودن کمربند سرنشینان جلو، (TPMS)نمایش میزان باد لاستیک، DOW اخطار باز کردن درها ، FCW هشدار برخورد از جلو،LKA سیستم کمکی حرکت بین خطوط، LCA سیستم کمکی جابجایی بین خطوط،BSD سیستم تشخیص نقاط کور ،LDW سیستم هشدار عبور از خطوط

رینگ و لاستیکرینگ آلومینیومی ۱۹

صندلی: صندلی راننده ۸ حرکته برقی گرمکن دار و صندلی شاگرد ۴ حرکته برقی گرمکن دار، صندلی عقب تاشو دوتکه

سایر تجهیزات: دکمه روشن و خاموش و ورود بدون کلید، چراغ نقشه خوان جلو وعقب، کامپیوتر سفری، برف پاک کن شیشه عقب، کنسول میانی جلو وعقب،سنسور نور و باران ،دوربین ثبت وقایع ،سان روف برقی پانورامیک، کروز کنترل تطبیقیَACC

تصاویری دیگر از هایما ۸S

ایران خودرو

ایران خودرو

عرضه هایما ۸S با پوشش بدنه نانو سرامیک

مدیرعامل شرکت تولید خودروهای سفارشی ایران خودرو (آپکو) اعلام کرد هایما ۸S با پوشش نانو سرامیک بدنه به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

امیر خلج اسعدی، مدیرعامل شرکت تولید خودروهای سفارشی ایران خودرو (آپکو) عنوان کرد با هدف این که میزان رضایت‌مندی مشتریان افزایش پیدا کند و همچنین از رنگ بدنه خودرو در آسیب‌های احتمالی محافظت شود، تصمیم بر آن شد تا هایما ۸S را با پوشش نانو سرامیک بدنه به‌دست مشتریان برسانیم.

مدیرعامل شرکت آپکو با اعلام این که پوشش نانو سرامیک هایما ۸S از سه سال ضمانت بهره می‌برد، گفت این شاسی بلند به زودی روانه بازار خواهد شد و شرکت آپکو می‌تواند بدنه آن را با پوشش نانو سرامیک به مشتریان تحویل دهد. وی افزود: هایما اس ۸ همانند سایر محصولات ایران خودرو با رنگ‌های متنوعی عرضه می‌شود و پوشش نانو سرامیک نیز روی تمام رنگ‌های این محصول اعمال خواهد شد.

خلج اسعدی در خصوص مزیت‌های پوشش نانو سرامیک در بدنه خودرو بیان کرد: این پوشش باعث درخشش رنگ خودرو می‌شود و به دلیل ویژگی آب‌گریزی خود می‌تواند از نفوذ یا باقی ماندن لکه‌های آبی روی خودرو جلوگیری کند.

مدیرعامل شرکت آپکو به سایر مزایای پوشش نانو سرامیک از جمله جلوگیری از ایجاد خش در اثر برخورد سنگ یا سایر اجسام روی بدنه خودرو، جلوگیری از انجام واکنش اکسیداسیون ناشی از اشعه‌های خورشیدی، جلوگیری از ایجاد لکه‌های ناشی از انواع آلودگی‌های محیطی در رنگ خودرو، جلوگیری از خوردگی شیمیایی بدنه خودرو در اثر باران‌های اسیدی، کاهش دفعات شست‌وشو، خاک‌گریزی، عملکرد بهتر و برتری نسبت به انواع واکس بدنه اشاره کرد.

برند هایما با نسل جدیدی از خودروهای خود بار دیگر به بازار کراس اورهای کشور قدم نهاده است. مدل ۸S که در زمینه قدرت، سطح تجهیزات و طراحی نسبت به مدل های موفق پیشین هایما سرآمد است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: