پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت گوشت کمی ثابت است.قیمت گوشت آن را از سفره های مردم دور کرده است. قیمت گوشت عجیب است. قیمت گوشت باورنکردنی تر می شود؟ قیمت گوشت قرمز امروز  را در ادامه می خوانیم.

قیمت گوشت قرمز امروز 10 اردیبهشت 1402 ارزان شد؟

قیمت گوشت قرمز به‌طور معمول در شش‌ماه ابتدای سال با توجه به افزایش عرضه و کاهش تقاضا کاهشی می‌شود و امسال نیزآمارهای تولیدکنندگان حاکی از افزایش عرضه و کاهش قیمت دام زنده است

قیمت گوشت قرمز به‌طور معمول در شش‌ماه ابتدای سال با توجه به افزایش عرضه و کاهش تقاضا کاهشی می‌شود و امسال نیزآمارهای تولیدکنندگان حاکی از افزایش عرضه و کاهش قیمت دام زنده است اما روند کاهشی قیمت گوشت قرمز در بازار هنوز آغاز نشده و مصرف‌کنندگان در حالی ناچارند این کالای اساسی را با قیمت‌های گزاف تهیه کنند که قیمت مرغ نیز روند افزایشی گرفته و به کیلویی ۹۰هزار تومان رسیده است. با این حال پیش‌بینی می‌شود با افزایش عرضه و کاهش تقاضا در ماه‌های آینده قیمت گوشت کاهشی شود.

قیمت گوشت / دام زنده ۴۰هزار تومان ارزان شد

در حالی‌که تولیدکنندگان از کاهش قیمت دام زنده خبر می‌دهند، رصد قیمت‌ها در بازار نشان می‌دهد مصرف‌کنندگان هنوز سودی از این کاهش قیمت نبرده‌اند.

افشین صدردادرس، مدیرعامل اتحادیه دام سبک کشور روز گذشته از کاهش ۳۰ تا ۴۰هزار تومانی قیمت دام نسبت به قبل از عید خبر داد و گفت: بنابر آمار قیمت هرکیلو دام در اسفندماه ۱۷۰ تا ۱۸۰هزارتومان بود درحالی‌که اکنون به سبب ازدیاد عرضه به ۱۴۰ تا ۱۵۰هزارتومان رسیده است.

رئیس شورای تامین دام کشور قیمت دام زنده را در همین حدود اعلام کرد و خواستار استفاده دولت از اهرم‌های حمایتی از دامداران شد.

منصور پوریان گفت: با گرم شدن هوا و استمرار افزایش عرضه، قیمت دام سبک با کاهش چشمگیر به ۱۳۵‌ تا۱۴۰ هزار تومان رسیده و با توجه به افزایش عرضه دام داخلی و عرضه گسترده گوشت‌های وارداتی انتظار می‌رود در راستای خرید تضمینی یا صادرات دام تدابیری اندیشیده شود تا دامداران دچار مشکل نشوند.

دادرس افزود: با توجه به قیمت امروز دام زنده، هر کیلو لاشه گوسفندی باید با قیمت ۳۰۰ تا ۳۱۰ هزارتومان در بازار عرضه شود. این در حالی است که قیمت هر کیلو لاشه در خرده‌فروشی‌ها این روزها حدود ۳۹۰هزار تومان و هر کیلو گوشت قطعه‌بندی بالای ۴۰۰هزارتومان است. در شرایطی که تولیدکنندگان از کاهش قیمت دام زنده خبر می‌دهند، مسئولان باید پاسخگو باشند که چرا به‌رغم کاهش قیمت دام، نرخ گوشت تغییری نداشته است.

بررسی‌های میدانی حاکی از آن است که قیمت هرکیلو شقه گوسفندی در قصابی‌های سطح شهر تهران ۳۵۰ تا ۳۸۰هزارتومان، ران گوسفندی ۴۰۰ تا۴۵۰هزارتومان، راسته گوسفندی ۵۰۰هزارتومان، سردست گوسفندی ۴۰۰‌تا۴۳۰هزارتومان است.

قیمت گوشت / تناقض در آمارها

آمار و ارقام اعلام شده از رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی نشان می‌دهد نرخ کنونی گوشت چندان هم غیرقابل انتظار نیست. علی‌اصغر ملکی روز گذشته قیمت دام زنده را ۱۶۰ تا ۱۶۵هزارتومان اعلام کرد که با قیمت اعلامی تولیدکنندگان دست‌کم ۳۰هزار تومان فاصله دارد.

او قیمت هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه را نیز برای مغازه‌دار ۳۵۰ تا ۳۵۵هزارتومان اعلام کرد که با احتساب ۱۰درصد سود خرده‌فروشی کیلویی ۳۸۵تا ۳۹۰هزار تومان به‌دست مصرف‌کننده می‌رسد و این قیمتی است که هم‌اکنون نیز در بازار دیده می‌شود./ همشهری

رصد بازار کالای اساسی در هفته دوم اردیبهشت ۱۴۰۲؛

رصد بازار کالاهای اساسی نشان می دهد؛ هر کیلو شکر به ۳۰ هزار تومان و هر کیلو مرغ به ۸۸.۴۰۰ تومان رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رصد هفتگی بازار کالاهای اساسی انجام شد. به گفته فروشندگان محصولات، قیمت‌های جدید در راه است و برخی اقلام افزایش ۵ تا ۱۰ هزار تومانی داشته‌اند. به عنوان مثال چراغ خاموش هر کیلو شکر از ۲۳ هزار تومان به ۳۰ هزار تومان تغییر کرده است. تنوع محصولات لبنی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نسبت به پیش از سال کمتر شده است. قفسه‌ها خلوت تر هستند. به نظر می‌رسد محصولات جدید تولیدی امسال هنوز به بازار عرضه نشده‌اند.

سخنان زیادی در حوزه تغییر قیمتی مطرح است که تا دو هفته آینده نهایی می‌شود. قیمت گندم، تخم مرغ، مرغ و.... بلاتکلیف بوده و گاهی اخباری مبنی بر افزایش قیمت منتشر می‌شود اما در ادامه نهاد متولی آن را تکذیب می‌کند. وضعیت حاکی از سردرگمی بازار دارد. وزارت جهاد کشاورزی از یک سو با احتمال ریزش تیراژ تولید مواجه است اگر قیمت‌ها را تغییر ندهد و از سوی دیگر سطح درآمد مردم و کوچک شدن سفره‌ها هر تغییری را با شوک مواجه می‌کند. در حالی صحبت از تغییر قیمت گندم پیش از شروع سال زراعی مطرح است که کشاورزان به افزایش قیمت دلار و نهاده‌های کشاورزی اشاره می‌کنند. آنها گلایه مند از وضعیت نرخ گندم بوده و نسبت به افزایش واردات با توقف کشت هشدار داده‌اند.

در حالی که سرپرست وزارت جهاد کشاورزی از عدم تغییر قیمت مرغ می‌گوید و تاکید می‌شود قیمت مصوب هر کیلو مرغ ۶۳ هزار تومان است در بازار بیش از ۸۸ هزار تومان به فروش می‌رسد.

در ادامه قیمت برخی کالاهای اساسی به شرح زیر اعلام می‌شود (تمام قیمت‌ها به تومان است).

قیمت کالاهای اساسی

کالای اساسی قیمت هفته جاری قیمت هفته گذشته
شقه گوسفند ۳۸۰ ۳۷۵-۳۹۵
گوشت ران گوسفند- بدون چربی ۴۶۵ ۴۶۰
گوشت گوساله ۳۶۵ ۳۶۵
گوشت قرمز چرخ کرده ۲۸۹-۳۴۰ ۱۹۹-۳۲۵
گوشت مرغ گرم ۸۸.۴۰۰ ۶۳-۸۲.۴۰۰
گوشت مرغ گرم بدون کمر ۸۵.۴۰۰ ۷۹.۴۰۰
گوشت مرغ گرم با کمر ۷۹.۴۰۰ ۷۶.۴۰۰
گوشت مرغ چرخ کرده (کیلویی) ۱۲۰ ۱۲۰
کله و پاچه ۳۸۹-۴۰۰ ۳۶۰-۴۰۰
ماهی قزل آلا ۱۲۹ ۱۳۴
میگو ۳۲۰-۴۸۵ ۳۲۰-۴۸۵
تن ماهی ۲۷-۵۲.۹۰۰ ۲۷-۵۰
تخم مرغ زرده طلا دولتی-شانه ۳۰ تایی ۹۰ ۹۰
تخم مرغ دولتی-شانه ۳۰ تایی (کوچک) ۸۵ ۸۵
ماکارانی با قیمت دولتی ۱۸.۷۰۰ ۱۸.۷۰۰
ماکارانی ۵۰۰ گرمی غنی شده ۲۸.۵۰۰ ۲۷
ماکارانی ۷۰۰ گرمی ۲۶ ۲۶
روغن مایع ۱.۸ ۱۱۵-۳۶۰ ۱۱۵-۳۶۰
روغن جامد ۵ کیلویی ۳۶۵ ۳۶۰-۳۶۵
رب گوجه فرنگی ۳۵-۴۵ ۳۵-۴۵
ماست دبه ای ۵۰-۸۵ ۵۰-۸۵
پنیر سفید ۵۱۵ گرمی ۶۱ ۶۱
کره ۵۰ گرمی ۱۴ ۱۴
خامه ۳۰۰ گرمی ۲۳-۳۰ ۲۳-۳۰
شیر بطری کم چرب ۱۸-۲۳ ۱۸-۲۳
شیر بطری پر چرب ۱۹-۲۴ ۱۹-۲۴
برنج هندی کیسه ۱۰ کیلویی ۴۲۰-۴۸۵ ۴۲۰-۴۸۵
برنج شمشیری ۵۶-۶۰ ۶۰
برنج طارم عطری ۹۸-۱۱۸ ۹۸-۱۱۸
برنج هاشمی ۱۱۵-۱۳۰ ۱۱۸-۱۳۰
شکر هر کیلو ۳۰ بدون موجودی
قند هر کیلو ۳۳ ۳۲
ماش ۵۷ ۵۷
نخود ۶۹ ۶۹
لپه ۵۳ ۵۳
عدس ۵۴-۵۹ ۵۴-۵۹
لوبیا چشم بلبلی ۵۷ ۵۷
لوبیا قرمز ۶۴ ۶۴
لوبیا سفید ۸۴ ۸۴
لوبیا چیتی ۸۳

۸۲

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: