پایگاه خبری خانه فوتبال:

بارگیری خودروهای وارداتی از گمرک.مرحله اول ثبت نام خودروهای وارداتی به اتمام رسیده است.اولین سری خودروهای وارداتی پس از کش و قوس های فراوان با تصمیم دولت به کشور وارد شد. ثبت نام خودروهای وارداتی با متقاضیان زیادی همراه شد. جزئیات جدید از ورود خودروهای وارداتی را با هم در سایت خانه فوتبال می خوانیم.

ترخیص اولین محموله خودروهای وارداتی از گمرک

به گزارش ایسنا، طبق اعلام گروه خودروسازی سایپا، در راستای تحقق اجرای قوانین و سیاست واردات خودرو، اولین محموله خودروهای وارداتی گروه خودروسازی سایپا که فروش آن از طریق سامانه یکپارچه عرضه خودرو انجام شده، ترخیص شد.
مهدی ضیغمی- مدیر طرح واردات خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت- در حاشیه ترخیص خودروهای وارداتی گروه سایپا، اظهار کرد: پس از وقفه پنج ساله، با همت وزارت صنعت، معدن و تجارت و دستگاه‌های مرتبط، اولین سری از خودروهای وارداتی، از گمرک آپرین (اسلامشهر) ترخیص شد. این نخستین محموله شامل ۱۱۰۸ خودروی چانگان است که توسط سایپا وارد شده است. طی روزهای آینده سری جدید خودروها وارد کشور خواهد شد و عملیات تخلیه آن‌ها در بنادر انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه به دلیل مشکلات ناشی از قوانین واردات خودرو که در شرایط غیرتحریمی نوشته شده بود، ترخیص خودروهای وارداتی چالش های متعددی داشت، افزود: با همکاری و همراهی دستگاه های مرتبط توانستیم اولین سری از خودروها وارداتی را ترخیص کنیم و قطعا این امر باعث خواهد شد که واردات و ترخیص سایر خودروها سرعت بیشتری پیدا کند.

اعلام قیمت نهایی خودروها طی روزهای آتی؛ عرضه هفته آتی

مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت درباره قیمت خودروهای وارداتی گفت: در روزهای آینده قیمت نهایی خودروهای وارداتی از سوی سازمان حمایت نهایی خواهد شد و پس از آن عرضه خودروها انجام می شود.
ضیغمی ضمن تاکید بر اینکه واردات خودرو تا دو ماه آینده سرعت بیشتری خواهد گرفت، گفت: چرا که با مصوبات ارائه شده توسط وزیر صمت، مسیر واردات خودرو تسهیل می‌شود. هفته آتی عرضه خودروهای وارداتی به متقاضیان آغاز می‌شود.
مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمت همچنین از ورود ۱۵۰۰ خودروی خارجی دیگر به کشور خبر داد که در فرآیند دریافت مجوزهای ترخیص از گمرک هستند و پس از دریافت تاییدیه‌های استاندارد و همزمان با عرضه، قیمت این خودروها نیز اعلام خواهد شد، اظهار کرد: این تعداد خودرو از برندهای فیات، زوتی، هیوندایی، کیا و میتسوبیشی هستند که به مرور عرضه خواهند شد.

خودروهای وارداتی چانگان طی یک‌ماه آینده تحویل صاحبان خود خواهد شد

همچنین کوروش کمانکش- معاون خرید گروه خودروسازی سایپا- نیز در حاشیه ترخیص نخستین محموله خودروهای  وارداتی این مجموعه، گفت: با وجود تمام مشکلات و موانعی که بر سر راه ترخیص خودروهای وارداتی وجود داشت، موفق شدیم بخشی از خودروها را از گمرک ترخیص کنیم. با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت توانستیم مشکلات واردات خودرو را حل و خودروها را از گمرک ترخیص کنیم. گروه خودروسازی سایپا ۱۱۰۸ دستگاه خودرو چانگان CS۳۵ پلاس و ۱۲۵ دستگاه CS۵۵ پلاس (تا یک ماه آینده امکان ترخیص این مدل خودرو نیز فراهم خواهد شد) به بازار عرضه خواهد کرد.

وی در رابطه با خودروهای وارداتی چانگان، گفت: بر اساس مذاکرات و گفت‌وگوهای صورت گرفته، قرار است خودروهای چانگان با مدل های CS۱۵ پلاس، CS۳۵ پلاس، CS۵۵ پلاس، CS۷۵ پلاس،  Uni-k، Uni-T و پیکاپ هانتر وارد کشور شود. 
معاون خرید گروه خودروسازی سایپا درباره تحویل خودروها به مشتریان اظهار کرد: طبق قرعه‌کشی صورت گرفته و اولویت‌بندی انجام شده از سوی وزارت صمت، امیدواریم خودروهای وارداتی چانگان طی یک ماه آینده به دست متقاضیان برسد. در راستای کمک به تنظیم بازار و توزیع مناسب خودرو به متقاضیان تا پایان سال جاری ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو چانگان دیگر با مدل‌های CS۳۵ پلاس، CS۵۵ پلاس و Uni-k وارد کشور خواهد شد.

جزئیات مهم درباره خودروهای وارداتی

خودروهای وارداتی

مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت افزود: پس از پالایش‌های انجام شده از ۱۲۰ هزار نفر بین ۳۴ هزار نفر قرعه کشی و اولویتهای تحویل خودرو مشخص شد.

وی ادامه داد: کسانی که اعتراض دارند می‌توانند اعتراض خود را به شماره ۱۲۴ اطلاع دهند و یا به صورت مکتوب تحویل دبیرخانه وزارت صمت یا سازمان حمایت دهند.

ضیغمی گفت: بانک‌ها حساب افرادی که انصراف دادند را رفع مسدودی کرده‌اند و تعدادی از بانک‌ها باقی مانده‌اند که هنوز رفع انسداد نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه خودرو در حال ورود به کشور است، گفت: هزار و ۱۰۸ خودرو از برند چانگان تیپ ۲ و ۳ عرضه می‌شود که این خودروها یا بارگیری شده و یا در حال بارگیری هستند و تمام تلاشمان این است که امشب مجوز عرضه گرفته شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: ۳۰۰ مجوز هم برای خودروی النترا اخذ شده است .

وی با بیان اینکه به جز خودروهای امریکایی و فرانسوی خودروهای سایر برندها امکان ورود به ایران دارند، افزود: خودروهایی از برندهای چینی، دانگ فنگ، چانگان، میتسوبیشی، اپل، داچیا، کیا، هیوندا، سانگ‌یانگ، نیسان، تویوتا، جتا، سئات، فیات یا ثبت سفارش شده‌اند و یا در مرحله ثبت سفارش هستند. بخشی از خودروها خریداری شده و بخشی هگ در حال مذاکره برای تأمین ارز هستند.

ضیغمی گفت: تعدادی از خودروهای برندهای کیا، هیوندایی، میتسوبیشی، چانگان، زوتی و فیات هم اکنون در کشور موجود است.

مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت گفت: پس از اتمام دوره ثبت نام واردات خودرو، با پالایش‌های انجام شده نهایتاً بین بین ۳۴ هزار نفر قرعه کشی انجام شد.

وی تصریح کرد: انبوه واردات خودرو را در اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۲ شاهد خواهیم بود.

مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت ادامه داد: هر نفر در آن واحد می‌تواند دو اولویت خودرو انتخاب کند و از این جهت افراد نگران نباشند.

وی با اشاره به قیمت‌ها خاطرنشان کرد: به طور مثال قیمت علی الحسابی که برای چانگان تیپ دو ۸۵۰ میلیون تومان و برای چانگان تیپ ۳ حدود ۹۰۰ میلیون تومان اعلام شده، قیمت درب خروج گمرک است و قیمت قطعی در زمان ارسال دعوتنامه برای افراد مشخص خواهد شد.

وی اظهار کرد: قیمت علی الحساب، عمده هزینه‌های ارزش خودرو شامل علی الحساب هزینه‌های ترخیص، حمل و بیمه را شامل خواهد شد.

ضیغمی تاکید کرد: وزارت صمت لیست مربوطه را به شرکت‌های واردکننده می‌فرستد، پس از آن افراد باید با آن شرکت‌ها قرارداد بسته، رنگ خودرو را مشخص کرده و مابه التفاوت قیمت را پرداخت کنند که پس از آن تحویل خودرو حداکثر سه ماه انجام خواهد شد.

این مقام مسئول وزارت صمت همچنین تصریح کرد: افراد نگرانی بابت تحویل خود نداشته باشند، زیرا قراردادهای مربوطه منعقد شده است.

وی یادآور شد: وزارت صمت متعهد بود که تا نیمه نخست سال ۱۴۰۲ حدود یکصد هزار دستگاه خودرو وارد کشور کند و این روند ادامه دار خواهد بود.

ضیغمی گفت: پس از انجام تحویل خودروهای وارداتی به متقاضیان، امکان ثبت نام مجدد برای خودروهای وارداتی جدید وجود خواهد داشت.

نحوه عرضه خودروهای وارداتی

با اعلام نوبت متقاضیان برای تخصیص خودرو، بلافاصله عرضه خودروهای وارداتی با ذکر مشخصات کامل خودروها شروع می‌شود و هر کدام از واردکنندگان، تعداد مشخصی از خودروها را با موعد تحویل معین، عرضه می‌کنند.

در هر مرحله از عرضه خودروهای وارداتی، تمام متقاضیان حائز شرایط، طی مدت معینی که اعلام می‌شود می‌توانند در سامانه برای خرید خودروهای عرضه‌شده اقدام به ثبت‌نام کنند اما طبیعتاً افرادی که در نوبت بالاتری دارند شانس بیشتری برای انتخاب این خودروها را خواهند داشت. پس از پایان مهلت مذکور، اسامی خریداران قطعی خودروهای عرضه‌شده (به ترتیب نوبت متقاضیان) اعلام می‌شود.

ضمناً در صورتی که خودروی عرضه‌شده، مورد پسند افراد حائز شرایط و در نوبت‌های بالا نباشد، می‌توانند منتظر بمانند و در عرضه‌های بعدی شرکت کنند و نوبت آنها حفظ می‌شود.

به عنوان مثال اگر در اولین مرحله، ۲ هزار خودروی چانگان CS55 پلاس عرضه شود، همه متقاضیان حائز شرایط امکان ثبت‌نام برای این خودرو را خواهند داشت اما پس از پایان ثبت‌نام، سامانه طبق نوبت اختصاص‌یافته به افراد، ۲ هزار متقاضی که نوبت بالاتری قرار دارند را به عنوان خریداران قطعی معرفی خواهد کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: