پایگاه خبری خانه فوتبال:

رئیس شورای شهر تهران نسبت به انتشار فیلمی در خصوص باز بودن درب قطار مترو در حین حرکت واکنش نشان داد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مهدی چمران در حاشیه برگزاری یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جلسه امروز آقای علوی نطق پیش از دستوری را در ارتباط با هفته میراث ارائه خواهد کرد.
وی تصریح کرد: در ادامه جلسه شورای شهر تهران بررسی طرح اصلاحیه مصوبه بهای خدمات کارشناسی و فنی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری در سال 1402 نیز در دستور کار اعضا قرار خواهد گرفت.
رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: بررسی گزارش حسابرسی رسمی شورای شهر تهران در خصوص حسابرسی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی، سازمان مدیریت حمل و نقل و پایانه‌های مسافری، شرکت مترو، شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه برای سال‌های مالی 96 تا 99 در دستور کار قرار خواهد گرفت و در ادامه نیز بررسی چند پلاک ثبتی از حیث باغ یا غیرباغ بودن در دستور کار اعضا قرار خواهد گرفت.

چمران در پاسخ به این پرسش که برخی اخبار در شبکه‌های اجتماعی آمده که قرار است مترو به بخش خصوصی واگذار شود، گفت: چنین چیزی غیرممکن است و صحت ندارد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبتنی بر انتشار یک فیلم در شبکه اجتماعی و حرکت یک واگن مترو در یکی از ایستگاه‌ها بدون بسته شدن در گفت: ممکن است مشکلی در آن لحظه برای یکی از درها ایجاد شده باشد و قاعدتا مسیر واگن‌ها باید ادامه داشته باشد تا به نقطه پایانی برسد و شاید این فیلم مربوط به این مسئله باشد چرا که در مترو همانند هواپیما تمامی موضوعات ایمنی رعایت می‌شود و استانداردها شدید و سخت است.

به گزارش تسنیم، مهدی چمران در آغاز جلسه امروز نیز ضمن اشاره به برخی از مناسبت‌ها از جمله 24 اردیبهشت‌ماه سالروز لغو امتیاز تنباکو در زمان ناصرالدین‌شاه، به بیست و پنجم اردیبهشت‌ماه روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی اشاره کرد و گفت: بیست و پنجم اردیبهشت‌ماه به نام این شاعر بزرگ فارسی‌زبان نام‌گذاری شده است.

وی همچنین تجاوز آشکار رژیم اشغالگر قدس و تجاوز آشکار و کشته شدن فلسطینی‌ها را محکوم کرد و گفت: متاسفانه در روزهای اخیر شاهد بمباران تعدادی از رهبران و مردم فلسطین بوده‌ایم.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب در بازه زمانی بیستم تا سی‌ام اردیبهشت‌ماه اشاره کرد و افزود: اگر چه ما نسبت به برگزاری این نمایشگاه در محل اشاره شده انتقاد داشتیم و داریم اما به هر حال برگزاری نمایشگاه کتاب یک حرکت فرهنگی قابل قبول و قابل تقدیر است.

چمران ادامه داد: علیرغم اینکه مدیریت شهری به برگزاری این نمایشگاه در محل مصلی را داشته اما نهایت همکاری را در برگزاری نمایشگاه کتاب با دست‌اندرکاران مربوطه داشته بویژه اینکه شهرداری منطقه هفت در برگزاری نمایشگاه کتاب همکاری نزدیکی را در این زمینه انجام داده است.

وی گفت: قطعا برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی موجب آزار و اذیت مردم خواهد شد و امیدواریم در سال‌های آتی نمایشگاه در شهر آفتاب برگزار شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: