پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت خودرو دوباره عجیب و صعودی شد.قیمت خودرو سوال برانگیز است.قیمت خودرو مصرف گنندگان را گیج کرده است. قیمت خودرو با یک تنش منفجر می شود.قیمت خودرو مردم را به خودرو دارشدن ناامید کرده بود.

افزایش قیمت خودرو امروز هم ادامه داشت و نمودار قیمت همه خودروهای پرفروش داخلی صعودی شد. سمند سورن پلاس، پژو پارس و دنا از جمله محصولات ایران خودرو هستند که افزایش قیمت چشمگیری را طی یک روز ثبت کردند. همچنین در میان محصولات سایپا شاهین و کوییک پیشتاز هستند.

جدیدترین قیمت خودروهای پرفروش داخلی و تغییرات آن نسبت به روز گذشته (چهاردهم مردادماه) را می‌خوانید.

قیمت خودرو:نرخ روز محصولات ایران خودرو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ به ۴۵۵ میلیون رسیده است و نسبت به روز گذشته  ۱۰ میلیون بالا رفت. مدل ۱۴۰۱ این خودرو ۴۸۵ میلیون تومان است که ۵ میلیون طی یک روز گران شده است. مدل ۱۴۰۰ این خودرو طی چهار روز گذشته ۲۰ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز به ۵۳۵  میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون گران شده است و چهار روز گذشته ۱۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ هم ۶۳۰ میلیون تومان است که طی روز گذشته ۱۰ میلیون تومان گران شده است و طی چهار روز گذشته ۲۰ میلیون گران شده است. این خودرو از تیر تا به امروز ۱۶۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۶۶۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۱۰ و چهار روز گذشته ۲۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۷۶۰ میلیون تومان است که طی روز گذشته ۱۰ میلیون گران شده است. این خودرو تقریبا دو ماه گذشته ۱۵۵ میلیون ارزان شده است.  مدل ۱۴۰۲ این خودرو ۷۸۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته  ۱۰ میلیون تومان گران شده است. این  مدل طی یک ماه گذشته ۱۳۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا اتوماتیک ۱۴۰۱ ، ۷۶۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته  ۱۰ میلیون گران شده است. تارا اتوماتیک صفر ۱۴۰۲ هم ۷۸۵ تومان قیمت خورده است که ۱۰ میلیون افزایش طی دو روز داشته است. 

قیمت تارا دنده ای۱۴۰۲ هم به ۶۷۰میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون گران شده است و  طی دوماه گذشته ۱۵۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی ۸۰۰میلیون تومان رسیده است که به معنای افزایش ۱۰ میلیونی طی روز گذشته است. این خودرو طی ۲۰روز گذشته ۵۰ رمیلیون ارزان شده است و نسبت به خرداد ۱۸۰ میلیون تومان ریزش داشته است.

قیمت خودرو

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۵۷۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است و طی دو ماه گذشته ۲۴۰میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۵۱۰ میلیون تومان رسیده است که طی روز گذشته ثابت مانده است.  رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۵۳۵ میلیون تومان که ۵ میلیون گران شده است.

قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۱ هم ۴70 میلیونی شده است که طی روز گذشته 5 میلیون گران شده است.

قیمت سمند EF۷ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۵۶۵میلیون تومان است که روز گذشته ۱۰ میلیون و ۴ روز گذشته ۳۵ میلیون گران شده است. 

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۵۷۵ میلیونی شده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون تومان گران شده است. قیمت سمند سورن مدل ۱۴۰۲ پلاس بنزینی نیز ۵۹۰ میلیون تومان است که طی روز گذشته ۱۰ میلیون و چهار روز گذشته ۳۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو پارس LX  مدل ۱۴۰۲ نیز ۶۲۰ میلیون اعلام شده است که طی روز گذشته۵ میلیون و در ۵ روز گذشته ۳۵ میلیون گران شده است. این خودرو هشتم خردادماه ۶۶۵ میلیون تومان بود و نسبت به امروز ۵۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۲ نیز ۵۱۵ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون و چهار روز گذشته ۲۰ گران شده است.

قیمت پژو پارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۱ نیز به ۷۱۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز  گذشته ۱۰ میلیون و ۴ روز گذشته ۲۰ میلیون گران شده است. این مدل گرانترین پژو پارس است.

قیمت پژو ۴۰۵ SLX مدل ۱۴۰۰ نیز  ۵۳۵ میلیون تومان است. این خودرو طی روز گذشته ۵ و چهار روز گذشته ۲۵ میلیون گران شده است.

قیمت خودرو:نرخ محصولات سایپا

قیمت پراید وانت مدل ۱۵۱ پلاس مدل ۱۴۰۰ به ۲۶۰ میلیون تومان رسیده است و نسبت به  روز گذشته تغییر نکرده است.

قیمت پراید ۱۱۱ صفر مدل ۹۹ نیز امروز ۳۳۵ میلیون تومان است و طی دو روز گذشته ۵ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ هم با افزایش ۵ میلیونی طی دو روز حوالی ۲۶۰ میلیون تومان به روزرسانی شد.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ امروز با افزایش ۱۰ میلیونی طی چهار روز گذشته حوالی ۳۳۰میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۰  نیز با ثبات حوالی ۳۳۵ میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۵۰ میلیون تومان خریدوفروش می شود  که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون افزایش داشته است. 

قیمت ساینا EX دنده ای مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۳۵ میلیون تومان است که نسبت به  روز گذشته ۵ میلیون بالا رفته است.

قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۴۰ میلیون رسیده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۳۴۵ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون و چهار روز گذشته ۱۵ میلیون بالا رفته است و  مدل ۱۴۰۲ این خودرو هم ۳۵۰ میلیون است که قیمت آن ۵ میلیون طی یک روز گران شده است. 

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ نیز ۴۱۰ میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون بالا رفته است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ امروز به ۵۶۰میلیون تومان رسیده است و نسبت به روز گذشته ۱۰ گران شده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۵۴۵ میلیون تومان فروخته می‌شود که به معنای افزایش ۱۰ میلیونی طی روز گذشته است.

دلیل افزایش قیمت خودرو

قیمت خودرو

تیرماه وعده تحقق واردات خودرو و کاهش قیمت دلار تا حدی بازار خودرو را ثابت نگه داشت اگرچه در پایان این ماه قیمت برخی از خودروها نیز صعودی شد. قیمت جدید خودروهای مونتاژی نیز برخلاف انتظارها آبی دیگر بر آتش بود و قیمت بسیاری از خودروهای چینی مونتاژ و حتی ایرانی را کاهشی کرد.

روند کاهشی و ثبات قیمت خودرو تا اواخر هفته گذشته نیز هنوز ادامه داشت تا اینکه برخلاف ترخیص خودروهای وارداتی بازار وارد فاز افزایشی شد. کارشناسان بازار خودرو افزایش دوباره قیمت دلار را دلیل این صعود می‌دانند و طبق گفته آنها افزایشی شدن نمودار ارز می‌تواند تمام معاملات را بهم بریزد و موج افزایش قیمت را آغاز کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: