پایگاه خبری خانه فوتبال:

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: بازی ساده ای مقابل استقلال نداشتیم و با پیروزی در این بازی به هدفمان رسیدیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از اصفهان، ژوزه مورایس بعد از پیروزی یک بر صفر مقابل استقلال در نشست خبری اظهار داشت: ناراحت شدم برای اتفاقی که برای یک عکاس افتاد. امیدوارم سلامتی اش را هرچه سریع تر به دست بیاورد و اتفاق خاصی برایش رخ نداده باشد. دیدید که بازی ساده ای نبود.  بخصوص که استقلال تیم خوبی بود و بازی ساده‌ای نبود. نتیجه بازی نشان داد که تیم ما غیرت دارد و اگر زمین کیفیت بهتری داشت از هر دو تیم بازی بهتری را شاهد بودیم. سختی که استقلال کشید اگر هر تیم دیگری بود سختی بیشتری می‌کشید. 

وی افزود: همانطور که دیدید همه بازیکنان این برد را به پیام نیازمند اهدا کردند به خاطر از دست دادن پدر عزیزش.

مورایس در مورد اینکه با  توجه به بازی‌های سنگینی که داشتید پیش‌بینی می‌کردید که سه برد متوالی داشته باشید، گفت: اگر از من شناخت داشته باشید آدمی هستم که می‌خواهم همیشه خوشحال باشیم. هدف من این است که در آخر روز خوشحال باشم. به چیز دیگری هم به غیر از این فکر نمی‌کنم، به چیزی جز برد فکر نمی‌کنم. اگر پیروز شدم آن را می‌پذیرم و اگر نبردم هم آن را می‌پذیرم. ولی اینکه بخواهم بگویم فکر می‌کردم در سه بازی اول 9 امتیاز بگیریم یا مسائل دیگر به این چیزها فکر نمی‌کنم. هدف ما این است که داخل زمین بیایم و آماده شویم برای هدف‌مان بجنگیم. قبل از بازی هم اشاره کردم که آرزو می‌کنم بازی را ببرم و الان هم که پیروز شدیم و به هدف‌مان رسیدیم.

وی در مورد اینکه برخلاف دو بازی قبلی سپاهان بعد از گل عطشی برای گلزنی نداشت و آیا این دستور شما بود یا فشار تیم استقلال عنوان کرد: نه، فکر می‌کنم در بازی‌های متفاوت ما با تیم‌های متفاوت روبه‌رو می‌شویم. استقلال هم آنطور که دیدید بازی نکرد، مدام به ارسال توپ‌های بلند رو آورد. وقتی هم تیمی حمله می‌کند و توپ‌های بلند می‌زند و به دنبال توپ‌های دوم و سوم باشند در یکسری صحنه‌ها می‌توانست خطا اعلام شود و این نوع بازی هیچ ریسکی هم برای‌شان ندارد چون توپ در زمین ما است و اگر داور خطا بگیرد شاید شانسی داشته باشند تا موقعیت ایجاد کنند. بله ما اینطور مجبور بودیم بیشتر دفاع کنیم. البته این را هم بگویم که می‌توانستیم بیشتر روی زمین بازی کنیم اما کیفیت زمین چمن این اجازه را به ما نداد. استقلال هم تیم خوب و فیزیکی است. استقلال سعی کرد از توپ‌های بلند استفاده کند و توپ‌های دوم و سوم. یامگا و ارسلان مطهری به پشت دفاع‌های ما می‌زدند. در فضا و عمق حرکت می‌کردند که بتوانند از موقعیت استفاده کنند. ما هم باید خودمان را وفق می‌دادیم تا امتیاز بگیریم.

سرمربی سپاهان در مورد اینکه اسدی در حد و اندازه خودش در این مسابقه نبود و پنالتی بعدی تیم را او خواهد زد به فارسی گفت: نمی‌دانم! هر کسی می‌تواند پنالتی را از دست بدهد. ولی فکر نمی‌کنم رضا امروز پنالتی را از دست داده باشد. چون برگشت توپ را به گل تبدیل کرد. من مشکلی بابت اعتماد کردن به بازیکنانم ندارم. شاید یک کم احساسی باشد. اما من همچنان به او اعتماد دارم اگر خودش خواست پنالتی بعدی را بزند و اگر خواست به شهریار بدهد یا هر کسی دیگر من مشکلی ندارم. چون من به همه بازیکنانم اعتماد می‌کنم حتی اگر ضربه او گل نمی‌شد، باز هم به او اعتماد می‌کردم. مثل یک بالش می‌ماند که سرمان را روی یک سمتش بگذاریم.

مورایس در مورد اینکه استقلال را مدعی جدی قهرمانی می‌دانید، گفت: چطور می‌توانم بگویم، مدعی است چون 27 بازی دیگر باقی مانده است. 

وی در پایان گفت: ممنونم بابت هواداران‌مان و خیلی عمیق و از ته دل خیلی ناراحتم بابت اتفاقی برای عکاسی که در جریان بازی رخ داد. از همبستگی هواداران‌مان و کنار هم بودن‌شان خیلی ممنون هستم و خوشحالم همانطور که ما خوشحال به خانه می‌رویم آنها هم خوشحال به خانه بروند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: