پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت طلا در سال 1402 افزایش پیدا کرد.قیمت طلا نوسان بدی دارد. قیمت طلا رو به افزایش است. قیمت طلا در  هفته گذشته صعودی بود. آخرین قیمت طلا را اینجا بخوانید.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۱۹۴۵ دلار و ۵۶ سنت رسید.

به نقل از رویترز، توافق مقامات آمریکا درمورد سقف بدهی و احتمال ادامه روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور که می‌تواند تقاضا برای طلا به عنوان یک سرمایه غیرسودده را پایین بیاورد، قیمت این فلز گرانبها را در روز دوشنبه کاهش داده است.

 قیمت هر اونس طلا امروز با 0.05 درصد کاهش به 1945 دلار و 56 سنت رسید.

 جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در روز یکشنبه اعلام کرد به یک قرارداد بودجه با کوین مک‌کارتی سخنگوی مجلس نمایندگان این کشور رسیده تا سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری دولت را تا اول ژانویه 2025 به حالت تعلیق در بیاورند. این قرارداد آماده ارائه به کنگره برای رأی‌گیری است. اظهارات جو بایدن تقاضا برای طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن را کاهش داده است.

 بعلاوه، اطلاعات اقتصادی آمریکا در روز جمعه نشان می‌داد هزینه‌کرد مصرف‌کنندگان بیش‌ازحد انتظار در آوریل افزایش یافته و تورم شدت گرفته است. این گزارش احتمال افزایش 25 واحدی نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا را در ماه ژوئن تا 65.3 درصد بالا برده است.

 تمایل برای خرید طلا در زمان بالا رفتن نرخ بهره کاهش پیدا می‌کند، چون هزینه نگه‌داری این فلز گرانبها به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده را بالا می‌برد. شاخص دلار هم همچنان در سطح بالایی قرار دارد و خرید طلا برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرد است.

 قیمت نقره امروز با 0.06 درصد افزایش به 23 دلار و 38 سنت رسید و پلاتین با 0.16 درصد افزایش 1028 دلار و 3 سنت معامله می‌شود.

قیمت طلا 8 خرداد 1402

قیمت طلا و سکه روز گذشته بر مدار قیمت دلار چرخید و روند کاهشی داشت. روز شنبه کاهش انس جهانی طلا، معاملات طلا و سکه در بازار داخلی را تحت تاثیر قرار داد. دیروز نیز کاهش محدود قیمت دلار بازار فلز زرد را در مسیر نزولی قرار داد. گفتنی است بازارهای جهانی در تعطیلات پایان هفته هستند و انس جهانی طلا روی رقم ۱۹۴۵ دلار ثابت مانده است.

قیمت سکه و طلای 18 عیار 8 خرداد 1402

در چند روز گذشته خبر ورود سلطان عمان به ایران بر روند قیمت دلار، طلا و سکه تاثیر گذاشت. بازارهای مالی با کاهش قیمت همراه شد و معامله‌گران در لاک احتیاطی فرو رفتند. طی مدت مذکور در بازار فلز زرد فشار فروش بیش از خرید بود و این موضوع، کاهش قیمت‌ها را رقم زد. روز گذشته پادشاه عمان وارد تهران شد و باید دید بازارهای مالی از این رویداد که برای بازارساز مانند برگ برنده‌ای برای مهار قیمت بود، چه تاثیری خواهند پذیرفت.

فعالان بازار طلا و سکه می‌گویند با توجه به رویدادهای سیاسی و ورود سلطان عمان به ایران از ابتدای هفته جاری در بازار طلا و جواهر رکود خاصی حاکم شده که در طول هفته‌های گذشته این رکود بی‌سابقه بوده است.

کاهش نیم میلیونی قیمت سکه

دیروز یکشنبه ۷ خرداد‌ماه قیمت سکه امامی ۴۵۹ هزار تومان ارزان شد. این سکه که ابتدای هفته به کانال ۳۰ میلیون تومانی برگشته بود روز گذشته از نیمه کانال مذبور پایین‌تر آمد و با قیمت ۳۰ میلیون و ۴۹۲ هزار تومان مبادله شد.

دیروز قیمت سکه بهار نزدیک به ۴۰۰ هزار تومان کاهش داشت. این قطعه با قیمت ۲۷ میلیون و ۲۰۱ هزار تومان معامله شد. همچنین نیم سکه و ربع سکه هر کدام ۳۰۰ هزار تومان افت قیمت داشتند. نیم سکه به کف کانال ۱۱ میلیون تومانی رسید و ربع سکه نیز با قیمت ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مبادله شد.

ورود حباب سکه به کانال ۶ میلیونی

دیروز قیمت طلا نیز با کاهش قیمت دلار همراه شد. هر مثقال طلا با کاهش ۱۱۵ هزار تومانی به قیمت ۱۰ میلیون و ۸۱۶ هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان ارزان شد و با قیمت دو میلیون و ۴۹۵ هزار تومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۴۹۵ هزار تومان معامله شد.

روز گذشته حباب تمام قطعات سکه کاهش قیمت داشت؛ حباب سکه امامی ۲۴۸ هزار تومان کوچکتر شد و حباب سکه بهار نیز ۱۸۰ هزار تومان ارزان شد.

قیمت جهانی طلا امروز 1402/02/25

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۲۰۱۴ دلار و ۱۴ سنت رسید.

به نقل از رویترز، ترس از کند شدن رشد اقتصاد آمریکا و بالا رفتن نرخ بهره باعث شده سرمایه‌گذاران به دلار به‌عنوان یک پشتوانه ایمن روی بیاورند که مانع افزایش قابل‌توجه قیمت طلا می‌شود.

 تمرکز سرمایه‌گذاران در این هفته بر سخنان جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در روز جمعه است.

 قیمت هر اونس طلا امروز با 0.17 درصد افزایش به 2014 دلار و 14 سنت رسید.

تقاضا زیاد و عرضه کاهشی است

برخی معامله‌گران بازار افزایش تقاضا در بازار را عامل اصلی افزایش قیمت‌ها می‌دانند و معتقدند مردم از ترس از دست رفتن ارزش دارایی‌هایشان سرمایه‌ ریالی خود را تبدیل به طلا،‌ سکه و دلار می‌کنند.

از سوی دیگر برخی فعالان بازار نیز معتقدند یکی از مهم‌ترین عوامل نوسانات سنگین در بازار سکه، کمبود فیزیکی این فلز گران‌بهاست. کمتر معامله‌گری در روزهای ابتدایی هفته جاری حاضر بوده در موقعیت فروش قرار بگیرد.

در همین راستا اکوایران در گزارشی نوشته که این کمبود عرضه به اندازه‌ای بود که دیروز سکه در بازار نقدی بالای سطح 18 میلیون و 500 هزار تومان قرار داشت ولی در بازار فردایی، معامله‌گران حاضر به خرید سکه بالای محدوده 18 میلیون تومان نبودند.

بر اساس این گزارش، احتمال می‌رود که تقاضای احتیاطی تازه‌ای وارد بازار نقدی شده باشد، ولی معامله‌گران بزرگ همچنان سعی می‌کنند بااحتیاط گام‌های خرید خود را تنظیم کنند.

نه می‌خریم، نه می‌فروشیم

این در حالی است که با نگاه به فراز و فرودهای قیمت طلا و سکه در سال‌های گذشته؛ برخی خریداران از ترس سیاست بازارساز و بانک مرکزی برای جمع‌آوری نقدینگی از بازار و کاهش یکباره قیمت طلا و سکه در بازار ، فعلا دست نگه داشته‌اند؛ نه می‌خرند و نه می‌فروشن

 ۲۱ آذر ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی در پله‌ ۸ کانال ۱۷ میلیون تومان باز شد اما در ادامه معاملات، روند افزایشی قیمت این قطعه از سکه افزایشی بود به طوری که در محدوده ۱۸ میلیون و ۵۹۳ هزار تومانی معامله شد یعنی بیش از ۸۰۰ هزار تومان رشد قیمت در چند ساعت و همچنان نوسان دارد.

سکه بهار آزادی هم دیروز همین مقدار نوسان داشت. در لحظه  نگارش این گزارش،سکه بهار در حدود ۴۰۰ هزار تومان رشد قیمت داشت و با سکه امامی در یک کانال معامله شد. قیمت سکه بهار ۱۸ میلیون و ۲۰۶ هزار تومان در بازار معامله شد.

طلای نو بخریم یا دست دوم؟

خرید طلا هم جزو گزینه‌های سرمایه‌گذاران است. خرید طلا در مقایسه با سکه به خصوص طلای نو، هزینه بالایی برای مشتریان دارد. چراکه افراد هنگام خرید باید علاوه بر پرداخت قیمت هر گرم طلای 18 عیار، مالیات، سود و اجرت ساخت هم پرداخت کنند. اجرت ساختی که گاهی ممکن است بین 10 تا 30 درصد در نوسان باشد. همین عوامل سبب می‌شود خرید طلا به خصوص برای سرمایه‌گذاری مقرون به صرفه نباشد.

در مرحله بعد خریداران دنبال خرید طلای کارکرده هستند که اگرچه از طلای نو بهتر است اما هم خرید آن غیرقانونی تلقی می‌‌شود و هم اینکه خرید آن هم حدود 7 درصد هزینه اضافه روی دست خریدار می‌گذارد. چراکه خریدار باید علاوه بر پرداخت قیمت هر گرم طلای 18 گرم، 7 درصد مالیات هم به فروشنده پرداخت کند.

زمان فروش طلا هم مجددا همین مبلغ از طلا کم می‌شود. برای همین خرید طلای دست دوم هم برای سرمایه‌گذاری‌های میان مدت و بلندمدت خوب است و برای سرمایه‌گذاری‌های کوتاه مدت و یکی دو ماهه چندان مقرون به صرفه نیست.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: