پایگاه خبری خانه فوتبال:

خبر تعطیلی مدارس همیشه برای خانواده ها از جمله خبرهای مهم محسوب میشود.تعطیلی مدارس اغلب بخاطر آلودگی هوا در فصل سرما رقم میخورد. امروز هم دولت خبر مهمی درخصوص تعطیلی مدارس داد. جزئیات کامل خبر تعطیلی مدارس را در خانه فوتبال با هم می خوانیم.

تعطیلی مدارس تهران در این مقطع تحصیلی

میر محمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران اظهار داشت: با توجه به تشدید و استمرار آلودگی و پایداری هوا و در معرض خطر قرار گرفتن شهروندان، بر اساس مصوبه کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوا مهدهای کودک،کودکستان‌ها و مدارس استثنایی در کلیه مقاطع فردا چهار‌شنبه ۱۳ دی ماه تعطیل و مدارس ابتدایی استان تهران به استثنای شهرستان فیروزکوه در دو نوبت صبح و عصر به صورت غیر حضوری برگزار میشود.
وی با اعلام این‌خبر که مجوز روزانه طرح ترافیک توسط شهرداری در روز چهار‌شنبه ۱۳ دی ماه صادر نمیشود افزود: طرح‌زوج‌و فرد خودروها در محدوده طرح کاهش آلودگی هوا نیز در این روز(چهار‌شنبه ۱۳ دی ماه )اجرا میگردد.
معاون استاندار تهران با بیان اینکه مقرر گردید کلیه فعالیت های کارخانجات تولید سیمان با 50 درصد ظرفیت صورت پذیرد،گفت: پایگاه های سیار فوریت های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در مناطق پرتردد شهر، جانمایی گردند و شهرداری ها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، نسبت به جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس ها و مینی بوس ها در پایانه های مسافربری، اقدام نماید.
غراوی ادامه داد: پلیس راهور تهران بزرگ و پلیس راهور شرق و پلیس راهور غرب تهران، از تردد شبانه خودروهای گازوئیلی سنگین که آلایندگی قابل روئت دارند، جلوگیری نمایند.
وی از مردم خواست تا از فعالیت های ورزشی اعم از انفرادی و همگانی در محیط های باز خودداری نمایند.
معاون استاندار تهران ضمن اعلام ممنوعیت فعالیت  ورزشی مدارس در کلیه مقاطع در محیط های باز از مردم خواست تا از انجام فعالیت های ورزشی اعم از انفرادی و همگانی در محیط های باز خودداری نمایند غراوی در ادامه گفت : مقرر گردید جلوگیری از تردد وسایل حمل و نقل عمومی که آلایندگی قابل رویت دارند اعم از مینی بوس ، اتوبوس ، ون و تاکسی از محل توقف گاه اتوبوس های شرکت واحد و پایانه های مسافربری توسط شهرداری و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای صورت پذیرد.

وی عنوان کرد: سازمان صدا و سیما، رسانه ها و روابط عمومی کلیه دستگاه های اجرایی، نسبت به اطلاع رسانی لازم، توصیه ها و جلب همکاری و مشارکت عمومی در خصوص پرهیز از اقدامات منجر به آلودگی هوا ، رعایت نکات بهداشتی ویژه شرایط اضطرار آلودگی هوا و کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و پرهیز از سفرهای غیر ضروری و نظایر آن ، اقدام نماید.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران تصریح کرد:استفاده از ماسک های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی(N95 )توسط آحاد مردم و به ویژه  گروه های حساس ( کودکان، افراد سالمند، بیماران قلب و تنفسی، زنان باردار و ...)، شاغلین پلیس راهور و شهرداری ها و ... که بیشترین مواجهه با آلودگی هوا و حضور در فضای باز دارند، ضرورت دارد.
غراوی اظهار داشت: پلیس راهور تهران بزرگ، نسبت به جلوگیری از تردد کلیه موتور سیکلت‌ها، خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی و همچنین وسایل نقلیه دودزا دارای معاینه فنی، اقدامات لازم را به عمل آورد.

وی افزود: ممنوعیت مصرف نفت کوره و مازوت در کلیه واحدهای نیروگاهی، صنعتی، تولیدی، معدنی و خدماتی استان، کماکان ادامه یابد و شرکت گاز استان، نسبت به تداوم تامین سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه ها و سایر واحدهای متصل به شبکه گاز رسانی که فعالیت آنها در این شرایط ضروری است، اقدام نماید.

غراوی همچنین گفت: شهرداری ها، بخشداری ها و دهیاری های استان، جهت جلوگیری از پسماند سوزی و سوزاندن شاخ و برگ درختان، نظارت ویژه اعمال نمایند؛ همچنین اداره کل حفاظت محیط زیست استان، نسبت به تشدید نظارت بر فعالیت واحدهای آلاینده و همچنین سوخت مصرفی نیروگاه ها و واحدهای تولیدی و صنعتی، اقدام نماید.وی در پایان از اداره کل حفاظت محیط زیست استان ، نسبت به تشدید نظارت بر فعالیت واحدهای آلاینده و همچنین سوخت مصرفی نیروگاه ها و واحدهای تولیدی و صنعتی، اقدام نماید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: