پایگاه خبری خانه فوتبال:
قیمت بیت کوین امروز افزایشی شد. قیمت بیت کوین از ابتدای سال جاری با نوسان همراه بود. قیمت بیت کوین با حمایت ایلان ماسک افزایشی می شود. قیمت بیت کوین طی سال های گذشته با افزایش معناداری مواجه  شده است. قیمت بیت کوین این روزها به دلیل افزایش سرمایه گذاری مردم بسیار حائز اهمیت شده است.
قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین امروز

بیت کوین باردیگر در مدار صعودی قرار گرفت. امروز ۵ مهرماه قیمت بیت کوین با ثبت افزایش ۴.۵۹ درصد به ۴۴۱۳۷ دلار معادل ۱,۲۴۶,۸۲۱,۶۹۷ تومان رسید.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ معادل ۶۴۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۳۲.۰۴ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحد‌های در گردش بیت کوین ۱۸.۸۳ میلیون و تعداد کل واحد‌های آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

به جرات می‌توان گفت که بیت کوین طی چند روز گذشته اوقات خوشی را سپری نکرده است. این دارایی تا روز جمعه عملکرد خوبی داشت، ولی از آن زمان، ممنوعیت‌های تازه ابلاغ شده توسط دولت چین آن را به سمت پایین سوق داد. بیت کوین در عرض چند دقیقه از بالای ۴۵۰۰۰ دلار به زیر ۴۱۰۰۰ دلار سقوط کرد.

روز شنبه بیت کوین توانست با اندکی بهبود، ارزش خود را به بالای ۴۳۰۰۰ دلار برساند.

برخی تحلیلگران معتقدند دلیل ریزش بیت کوین این بود که چین در اقدامی ناگهانی سرکوب ارز‌های دیجیتال را تشدید کرد. پیش از این، چین استخراج ارز دیجیتال را در برخی استان‌ها ممنوع کرده بود.

رگولاتور‌ها دلیل نگرانی خود در مورد استخراج ارز‌های دیجیتال را تأثیرات زیست محیطی آن اعلام کردند. همچنین اظهار داشتند، فرایند استخراج یک فعالیت پر مصرف است که به انرژی زیادی که مصرف می‌کند آسیب‌های زیادی به محیط زیست وارد خواهد کرد.

آژانس‌های دولتی چین، بار‌ها نگرانی‌هایی را در این مورد مطرح کرده اند، اما این گمانه زنی‌ها می‌تواند نظم اقتصادی و مالی کشور را که یکی از اولویت‌های اصلی پکن است، بر هم زند. این که چین ارز‌های دیجیتال را تهدیدی برای یوان دیجیتال مستقل خود که در مرحله آزمایشی پیشرفته‌ای قرار دارد می‌داند، کاملاً روشن است. بانک مرکزی چین اعلام نمود که ارز‌های دیجیتال نباید گردش پیدا کنند.

صرافی‌های کریپتو خارج از چین از ارائه خدمات به ساکنان این کشور منع شده اند. همچنین، مؤسسات مالی، شرکت‌های پرداختی و اینترنتی را از تسهیل معاملات ملی کریپتوکارنسی منع کرده اند.

قیمت بیت کوین پیش از جبران این خسارت ۹ درصد دیگر کاهش پیدا کرد. قیمت آن پس از اعلام این خبر تا کمترین سطح ۴۱۹۳۷ دلار سقوط کرد. آلتکوین‌ها نیز به دنبال بیت کوین سقوط قابل توجهی را شاهد بودند. سرکوب ارز‌های دیجیتال در چین بر قیمت کریپتوکارنسی‌ها و سهام شرکت‌های بلاکچینی تأثیر گذاشت. اگرچه، معاملات صبح در آمریکا این ضرر را تا حدودی جبران نمود.

این کارشناس فکر می‌کند این افت‌ها فرصتی برای خرید‌های جدید است. بر اساس داده‌های کوین‌مارکت‌کپ بیت‌کوین حدود ۱۰ درصد در یک هفته گذشته ریزش کرده است.


ریزش بیت‌کوین باعث شد که حدود ۲۰۰ میلیون دلار از ارزش بازار رمزارز‌ها کاسته شود. برخی از کارشناسان عقیده دارند بر اساس سیر تاریخی بیت‌کوین شرایطی مشابه سالب ۲۰۱۴ دارد و احتمال ریزش این ارز تا محدوده ۲۰ هزار دلار کم نیست.

این معامله‌گر با نام مستعار dave the wave به ۷۷ هزار دنبال‌کننده خود گفت: روند قیمتی فعلی بیت‌کوین مشابه سال ۲۰۱۴ است. زمانی بیت‌کوین از ۹۸۸ دلار تا ۱۶۰ دلار ریزش کرد. البته این معامله‌گر گفته این بدترین سناریو برای بازار است.

از طرفی الگوی صلیب تشکیل شده توسط میانگین متحرک ۲۰۰ روزه و ۵۰ روزه نشان‌دهنده یک سیگنال صعودی است و احتمالا خریداران در آینده تجمع می‌کنند.

نباید از این نکته غافل شد که قیمت بیت کوین پس از اعلام فدرال کمی تغییر کرد و در حدود ۴۳ هزار و ۲۰۰ دلار معامله شد. احتمالاً این نشان می‌دهد که معامله گران هنوز متقاعد نشده اند که فدرال رزرو به این زودی‌ها سخت گیری خواهد کرد.

بسیاری از سرمایه گذاران ارز‌های رمزنگاری شده حدس می‌زنند که «کاهش کمی» یا QE می‌تواند دلار را تضعیف کرده و ارزش بیت کوین را افزایش دهد. بیت کوین همچنان در وال استریت به عنوان یک دارایی سوداگرانه تلقی می‌شود و شرط این است که سرمایه گذاران بیشتری مجبور شوند به دنبال سرمایه گذاری‌هایی مانند QE - شیوه چاپ پول برای تحریک بازار - بازده بازار‌های اوراق قرضه سنتی را سرکوب کند.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار آمریکا روز دوشنبه گفت بیت‌کوین هیچ تفاوتی با سایر دارایی‌ها ندارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: