پایگاه خبری خانه فوتبال:

 

تیم ملی فوتبال ایران که در گروه سوم رقابتهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قرار دارد و در پایان مرحله رفت این مسابقات بعد از عراق و بحرین در رده سوم جدول قرار گرفت، از روز ۱۳ خرداد دور جدید رقابتهای خود را با دیدار مقابل کامبوج آغاز می‌کند، به این امید که بعد از ۴ بازی موفق به صعود از این گره شود.

رحمان رضایی مدافع سابق تیم ملی ایران در این خصوص گفت: با اینکه ما باید هر چهار بازی باقی مانده را پیروز شویم تا موفق به صعود از گروه شویم، اما می‌توان به رخ دادن این اتفاق امیدوار بود.

این پیشکسوت فوتبال ادامه داد: اگر تاریخ را ورق بزنید در تاریخ فوتبال ما کم دیده نشده کارهای بزرگی که ابتدا نشدنی به نظر می رسیده، اما با همت و غیرت ایرانی این کارهای نشدنی صورت گرفته که شاید یکی از شاخص ترین این اتفاقات، حماسه ملبورن بود.

 

ملی پوش سابق کشورمان بیان داشت: واقع‌بینانه باید گفت کار صعود سخت است، اما باید برویم برای عملی کردن این کار سخت. شکست دادن چهار تیمی که با ما همگروه هستند خارج از عهده ما نیست و با کمی همت می‌توان این کار بزرگ را انجام داد.

رضایی تصریح کرد: متاسفانه در زمان ویلموتس نتایج به گونه‌ای رقم خورد که راه امروز تیم ملی بسیار سخت و صعب‌العبور باشد، اما به اعتقاد من نباید از الان برای تیم ملی آیه یاس خواند و باید به صعود آنها به جام جهانی امیدوار بود.

وی اضافه کرد: ۸ سال پیش هم تیم ملی چنین شرایطی پیدا کرده بود و باید برای صعود حتماً در ۳ بازی پیاپی پیروز می‌شد که تیم ملی ایران این کار دشوار را انجام داد و از سد لبنان، قطر و کره جنوبی با پیروزی عبور کردیم و راهی جام جهانی شدیم. باید این اتفاق را چراغ راهی کنیم برای بازی‌هایی که در پیش داریم و با الگو قرار دادن تاریخ خودمان، یک بار دیگر دست به کاری بزرگ و دشوار بزنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: