پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت طلا در سال 1400 متغیر بوده است. سال گذشته قیمت طلا تا گرمی 1 میلیون و 250 هزارتومان هم رسیده بود. قیمت طلا بعد از انتخابات آمریکا نزولی شد. قیمت طلا در هفته گذشته نوسانی بود. آخرین خبرها از قیمت طلا را اینجا بخوانید .

سقوط مجدد قیمت طلا

قیمت طلا

طلای جهانی معاملات روز پنج‌شنبه را با قیمت حوالی ۱۸۲۳ دلار آغاز کرد و در همان ساعات ابتدایی تا ۱۸۰۶ دلار پایین آمد. 

قیمت طلا از اواسط ماه می (اواسط اردیبهشت) این سطوح قیمتی را تجربه نکرده بود. قیمت طلا همین چند روز پیش (۲۱ خرداد ماه) رقم‌هایی در حوالی ۱۹۰۰ دلار را ثبت کرده بود. قیمت ۱۸۰۶ دلاری از بیشترین نرخ یک هفته اخیر حدود ۵ درصد پایین‌تر است. افت قیمت طلا همراه با اظهارات اخیر جرم پائول اتفاق افتاد. 

بر اساس اظهارات وی احتمالا تا سال ۲۰۲۳ تورم بالا مربوط به اشتغال زیاد است. وی گفت که اگر تورم بیش از سناریوی پایه فدرال رزرو افزایش یابد برای پایین آوردن آن اقدام می‌شود. پائول بر قدرت ابزارهای فدرال رزرو برای کنترل تورم تاکید و تکرار کرد که در صورت لزوم برای کاهش تورم از این ابزارها استفاده می‌شود. اظهارات پائول نسبت به بهبود اقتصادی و وضعیت اشتغال امیدوارکننده بود و نشانه‌ای از نگرانی و ضعف فدرال رزرو برای کنترل تورم در صورت لزوم در آن دیده نمی‌شد.

کاهش قیمت طلا و بازگشت بیت کوین به زیر ۴۰ هزار دلار

قیمت طلا

از سوی دیگر قیمت بیت کوین به زیر ۴۰ هزار دلار بازگشت. تغییرات قیمتی این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته منفی بود. بیشترین قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۴۰ هزار و ۲۴۰ دلار و کمترین قیمت آن ۳۸ هزار و ۱۷۶ دلار ثبت شده است. در ساعت ۱۲ ظهر به وقت ایران قیمت بیت کوین ۳۹ هزار و ۳۷۸ دلار و سرمایه بازار این ارز دیجیتال ۷۳۵ میلیارد دلار ثبت شده بود.

منبع: اقتصاد نیوز

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: