پایگاه خبری خانه فوتبال:

قرعه کشی خودرو با تغییر همراه شد.جدیدترین خبر از حذف قرعه کشی خودرو یک شرکت را بخوانید. قرعه کشی خودرو فقط برخی خودرو سازها انجام می شود. قرعه کشی خودرو شاید به طور کامل حذف شود. جزئیات جدید از فروش نقدی و اقساطی بدون قرعه کشی خودرو را بخوانید.

خرید نقدی و اقساطی کرمان موتور با قیمت جدید

شرایط طرح فروش نقدی و اقساطی محصولات کرمان‌موتور با قیمت جدید اعلام شد.

جی پلاس، بخشنامه فروش T۸ کرمان‌موتور با قیمت قطعی به صورت نقدی و اقساطی با قیمت جدید منتشر شد.

طرح فروش نقدی و اقساطی T۸ کرمان‌موتور با قیمت جدید؛

قرعه کشی خودرو

طرح فروش S۵ کرمان‌موتور به صورت نقدی و اقساطی با قیمت جدید

قرعه کشی خودرو

جریان تجمع در نمایندگی‌های کرمان موتور چه بود؟

دیروز طرح فروش محصولات کرمان موتور برگزار شد. هم‌زمان با برگزاری این طرح فروش صف‌های طویلی جلوی درب نمایندگی‌های این شرکت خودروسازی شکل گرفت. اما ماجرا چه بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، طرح فروش نقدی و اقساطی محصولات کرمان موتور از امروز، شنبه 10 دی، برگزار شد. با توجه به تفاوت قیمتی حدود 100 میلیون تومانی خودروهای عرضه‌شده در این طرح با بازار، این انتظار می‌رفت که متقاضیان و افرادی که دید سرمایه‌ای به بازار خودرو دارند استقبال ویژه‌ای از طرح فروش نشان دهند.

متقاضیان برای ثبت‌نام در این طرح ابتدا باید حضوراً به نمایندگی مراجعه و پس از ثبت‌نام اینترنتی در سایت نمایندگی، هزینه خرید خودرو را بلافاصله پرداخت می‌کردند. نمایندگی‌های این گروه خودروسازی ساعت هفت صبح امروز را برای مراجعه مشتریان و پرداخت هزینه‌‌ها مقرر کرده بودند.

ساعاتی پس از آغاز ثبت‌نام‌ و مراجعه مردم، فرآیند ثبت‌نام با مشکلاتی همراه شد. تداوم این مشکلات باعث شد که صف‌های طولانی برای خرید خودرو از نمایندگی‌های کرمان‌ موتور شکل بگیرد.

ویدئوهای منتشرشده از وضعیت امروز نمایندگی‌های کرمان موتور نشان‌ می‌داد جمعیت قابل توجهی از مشتریان از مشکلات به‌وجودآمده گلایه‌مند بودند.

جریان صف‌های طویل در درب نمایندگی‌های کرمان موتور چه بود؟ بررسی‌های میدانی خبرنگار تجارت‌نیوز از نمایندگی شعبه سیدخندان این شرکت نشان می‌دهد که این صف‌ها تنها به دلیل مشکلات سایت شرکت رخ داده است.

کارکنان حاضر در این نمایندگی اعلام کردند که به دلیل حجم زیاد مراجعه به سایت نمایندگی، این مشکل رخ داده است. اما پس از آن شرکت کرمان موتور در بخشنامه‌ای اعلام کرد که ادامه فرآیند ثبت‌نام در سایت اصلی کرمان موتور صورت بگیرد و پس از آن فرآیند ثبت‌نام در سایت آغاز می‌شود.

این افراد همچینین اظهار کردند که متقاضیان می‌توانند به صورت غیرحضوری یا با مراجعه به نمایندگی‌ها اقدام به ثبت‌نام و واریز وجه کنند.

در این میان، روایت‌های دیگری نیز در رابطه با صف‌های طولانی که جلوی درب نمایندگی‌های کرمان‌ موتور شکل گرفت نیز به گوش می‌رسد.

برخی از رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که ‌برخی از نمایندگی‌های این شرکت خودروسازی ادعا دارند که به دلیل مسدود کردن سایت، آن هم به دلیل نوسانات دلار، این مشکل پیش آمده است و از آنجایی که تعداد خودروهای به فروش گذاشته شده محدود است، مردم به نمایندگی‌ها هجوم برده‌اند تا بتوانند در این بین خودرویی بخرند.

حذف تدریجی 4 روش فروش خودروسازان در بازار خودرو  

بررسی ها نشان می دهد در سال 96، مردم علاوه بر خرید با تحویل فوری می توانستند از دو مسیر پیش خرید قطعی (با سود مشارکت و قیمت قطعی) و پیش خرید عادی (با قیمت غیرقطعی و سود مشارکت)، به صورت مدت دار خرید کنند. همچنین مشارکت در تولید وجود داشت که بیشتر مطلوب آن هایی بود که قصد سرمایه گذاری داشتند و نیاز زیادی به خودرو نداشتند. این افراد در روش مشارکت در تولید می توانستند در مدت زمان طولانی تری (حدود سه سال) ضمن مشارکت در تولید خودروسازان کسب سود کنند و در نهایت خودرو بخرند.

اما در کنار همه موارد فوق، باید به روش لیزینگی خرید خودرو هم اشاره کرد که تا سال های گذشته علاوه بر خودروسازان، توسط لیزینگ های بانکی و نیز شرکت های آزاد لیزینگ انجام می شد، اما پس از کاهش تولید، از سوی خودروسازان محدود و عملاً کنار گذاشته شد. هر چند اکنون توسط برخی شرکت های آزاد (و نه خودروسازان) همچنان ادامه دارد.

معایب و مزایای لیزینگ خودرو

در این مدل فروش خودرو، فروشندگان عمدتاً به صورت اجاره به شرط تملیک، خودرو را به متقاضیان واگذار می کردند. مزیت این نوع فروش خودرو، این بود که خریداران در مدت زمان اندکی در حدود یک هفته یا 10 روز بدون بوروکراسی های اضافی می توانستند از خودروسازان به طور مستقیم خودرو تهیه کنند و هزینه آن را اقساطی بپردازند. منتها، عمدتاً سند خودرو تا اتمام دوره بازپرداخت اقساط نزد خودروساز یا شرکت لیزینگ باقی می ماند، اما طبق دستورالعمل بانک مرکزی، لیزینگ ها مجاز بودند در فرایند فروش اقساطی خود، نرخ سودی تا 3 واحد درصد بالاتر از نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار (یعنی با فرض نرخ های کنونی تا 21 درصد) را لحاظ کنند. همین موضوع موجب می شد تا هزینه تمام شده خودرو با لحاظ پرداخت بلندمدت، افزایش یابد. همچنین هزینه های اجباری نظیر بیمه بدنه نیز به هزینه های خریدار اضافه می شد. در هر حال، روش لیزینگ برای خریدارانی که نیاز سریع تر به خودرو داشتند و در عین حال، پول نقد کمتری در اختیار داشتند یا خریداران خودروهای گران تر، طرفداران خاص خود را داشت.با وخیم تر شدن اوضاع تولید خودرو، کار به جایی رسید که تا سال گذشته تنها روش فروش خودرو به قرعه کشی محدود شد که انتقادات زیادی را برانگیخت. یکی از شاخص ترین انتقادات در این زمینه محاسباتی بود که نشان می داد در فرایند قرعه کشی خودرو، رانتی بیش از 100 هزار میلیارد تومان به برندگان این فرایند تخصیص یافته است.

منبع: گجت نیوز

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: