پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت خودرو باورنکردنی تر می شود. این تغییرات در محصولات داخلی عجیب خواهد بود.قیمت خودرو سوال برانگیز است.قیمت خودرو مصرف گنندگان را گیج کرده است. قیمت خودرو دوباره بی ثبات شده.قیمت خودرو مردم را به خودرو دارشدن ناامید کرده است.

سقوط یکباره قیمت خودرو|جدول

قیمت دنا پلاس شش دنده امروز سه‌شنبه ۱۳ دی ۴۵ میلیون کاهش داشته است و پژو پارس ۲۵ میلیون کمتر از دیروز معامله می‌شود.
قیمت محصولات ایران خودرو امروز سه‌شنبه ۱۳ دی بعد از چند هفته افزایش پی‌در‌پی، در مسیر مخالفی حرکت کرد و شاهد ریزش قیمت قابل توجه برخی از محصولات این کارخانه در معاملات بازار آزاد هستیم. دنا پلاس اتوماتیک شش دنده که امروز بیشترین افت قیمت را تجربه می‌کند، با رقم ۷۰۵ میلیون تومان پا به بازار گذاشته و نسبت به دیروز ۴۵ میلیون کمتر معامله می‌شود.

از این حیث رتبه دوم به شکل مشترک به دنا پلاس شش دنده و پژو پارس معمولی تعلق دارد که هر دو نسبت به دیروز ۲۵ میلیون ارزان شدند و به ترتیب ۶۷۵ و ۴۵۰ میلیون تومان فروخته می‌شوند. همچنین قیمت تندر ۹۰ معمولی نسبت به دیروز ۱۵ میلیون کاهش داشته و فروشنده‌های این خودرو رقم ۵۹۵ میلیون تومان را به خریداران پیشنهاد می‌دهند و تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک که با رقم ۸۳۰ میلیون عنوان گران‌ترین خودرو داخلی را یدک می‌کشد، ۱۰ میلیون کمتر از دیروز ارزش دارد.

قیمت روز محصولات ایران‌خودرو در بازار آزاد

قیمت خودرو

قیمت محصولات سایپا امروز سه‌شنبه ۱۳ دی تفاوتی با معاملات دیروز ندارد و فروشنده‌ها همان ارقام دوشنبه را به خریداران پیشنهاد می‌دهند. به عنوان مثال ساینا دنده‌ای که حالا روی مرز ۳۰۰ میلیون دست به دست می‌شود، دیروز با همین قیمت معامله می‌شد و قیمت ۳۰۵ میلیونی کوییک دنده‌ای تفاوتی با خرید و فروش های دیروز ندارد.

قیمت تیبا صندوقدار به ۲۹۵ میلیون تومان رسیده، خرید تیبا ۲ الان ۳۰۵ میلیون تومان هزینه دارد و پراید هاچ‌بک مدل ۹۹ که دو سال از تولید آن می‌گذرد، معادل ۲۷۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.

شاهین به عنوان گران‌ترین سواری داخلی سایپا به جمع خودرو‌های نیم‌میلیاردی اضافه شده و پراید صندوقدار مدل ۹۹ به‌عنوان ارزان‌ترین سواری صفرکیلومتر سایپا ۲۷۰ میلیون تومان ارزش دارد.

پیش بینی از آینده قیمت خودرو

قیمت خودرو پس از یک موج گرانی دو ماهه، در چند روز اخیر به مدار نزولی بازگشته است. طوری که برخی فروشندگان پژو 207، این محصول را حدودد 100 میلیون پایین‌تر از هفته گذشته قیمت‌گذاری کرده‌اند. اما آیا این روند ادامه خواهد داشت؟ کارشناسان چه می‌گویند؟
به گزارش تجارت‌نیوز، روند افزایش قیمت خودرو در هفته‌های گذشته به اوج خود رسید و اغلب محصولات موجود در بازار رکورد جدیدی را ثبت کردند. طوری که پراید وارد کانال قیمتی 300 میلیون تومان شد. اما از روز گذشته ورق در بازار بازگشت ترمز جهش نرخ خودرو کشیده شد.
امروز نیز روند کاهش قیمت خودرو ادامه یافت و برخی محصولات مانند پژو 207 به گفته کارشناسان تا 100 میلیون تومان افت قیمت را تجربه کردند.

در میان هیاهوی نوسانات موجود در بازار خودرو، این مساله مطرح می‌شود که بازار و قیمت‌ها در هفته‌های آینده به چه سمت و سویی می‌روند؟ چنانکه بسیاری از شهروندان منتظر ادامه کاهش قیمت خودرو هستند.

قیمت خودرو

نکته جالب توجه در این بین حرکت موازی بازار خودرو با بازار ارز است. بررسی‌های انجام‌شده حاکی از آن است که پس از افت قیمت دلار در روزهای گذشته، مسیر خودرو هم تغییر پیدا کرد.

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران، در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: نوسانات قیمتی در بازارهای مختلف، از جمله بازار خودرو متاثر از نداشتن ثبات ریالی در کشور است.

او افزود: اگر ثبات ریالی در کشور وجود داشت و نرخ دلار نوسان زیادی نداشت، قیمت خودرو نیز با ثبات همراه می‌شد. در حال حاضر نیز تنها عامل کاهش قیمت خودرو در بازار کاهش نرخ دلار است و اگر دلار با ریزش بیشتری همراه شود، قیمت خودرو در بازار نیز با کاهش همراه می‌شود.

افت ۱۰۰ میلیون تومانی قیمت خودرو طی یک روز

فیروز نادری، نمایشگاه‌دار و کارشناس صنعت خودرو، در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: از صبح روز گذشته قیمت خودرو با کاهش شدیدی مواجه شد. این کاهش قیمت به‌گونه‌ای بود که برخی از خودروها مثل پژو ۲۰۷ طی یک روز ۱۰۰ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرد.

او افزود: یکی از دلایل این ریزش ناگهانی قیمت‌ها، روی کار آمدن مدیر جدید بانک مرکزی است که در اولین صحبت‌های خود وعده کاهش نرخ ارز را داد. البته در همان روز قیمت دلار ریزشی نیز شد و این عامل بسیار تاثیرگذاری در بازار خودرو است.

این کارشناس صنعت خودرو توضیح داد: با ریزش قیمت‌ها، تعداد فروشنده‌ها در بازار دوچندان شده است. این درحالیست که خریداری در بازار یافت نمی‌شود. خریداران منتظر کاهش بیشتر قیمت‌ها هستند. به نظر می‌رسد اگر نرخ دلار در همین کانال‌های فعلی کنترل یا کاهشی شود، در بازار خودرو تاثیر می‌گذارد و روند کاهش قیمت‌ها ادامه می‌یابد.

از طرف دیگر، بابک صدرایی، کارشناس صنعت خودرو، به تجارت‌نیوز گفت: قیمت خودرو مطابق با رشد نرخ ارز افزایش پیدا می‌کند. رشد قیمت در روزهای اخیر به صورت ساعتی اتفاق می‌افتد و نرخ خودروها نسبت به ساعت گذشته خود متفاوت است که این پدیده‌ای نادر در بازار خودرو است.

او افزود: در شرایطی که ارزش پول ملی در حال تضعیف است، مردم برای حفظ سرمایه‌های خود به سوی بازارها می‌روند. همین هجوم ناگهانی به سوی بازار خودرو، در کنار افزایش دلار، قیمت خودرو نیز افزایش می‌یابد. در این شرایط همه چیز به نفع دارنده کالا است و نه خریدار آن.

درحالی که بازار خودرو حدود دو ماه با افزایش قیمت همراه بود و قیمت خودرو در بازار رکوردهای جدیدی را ثبت کرد، اما در روز گذشته ناگهان ورق برگشت و ریزش قیمت‌ها شروع شد. به‌طوری که فعالان بازار می‌گویند قیمت‌ خودرو طی یک روز با ۱۰۰ میلیون کاهش نیز مواجه شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت خودرو صفر داخلی روز یکشنبه، 11 دی ۱۴۰۱، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو در سایت‌های آگهی و خرید و فروش خودرو همچنان افزایشی است. اما به نظر می‌رسد قیمت‌ها در بازار آزاد روند دیگری را طی می‌کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت خودرو از صبح روز گذشته با ریزش عجیب و ناگهانی همراه شده است. درحالی که این روند هنوز به سایت‌های خرید و فروش و آگهی خودرو نرسیده است.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

فیروز نادری، نمایشگاه‌دار و کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: از صبح روز گذشته قیمت خودرو با کاهش شدیدی مواجه شد. این کاهش قیمت به‌گونه‌ای بود که برخی از خودروها، مثل پژو ۲۰۷ طی یک روز ۱۰۰ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرد.

او افزود: یکی از دلایل این ریزش ناگهانی قیمت‌ها، روی کار آمدن مدیر جدید بانک مرکزی است که در اولین صحبت‌های خود وعده کاهش نرخ ارز را داد. البته در همان روز قیمت دلار ریزشی نیز شد و این عامل بسیار تاثیرگذاری در بازار خودرو است.

این کارشناس صنعت خودرو توضیح داد: با ریزش قیمت‌ها، تعداد فروشنده‌ها در بازار دوچندان شده است. این درحالیست که خریداری در بازار یافت نمی‌شود. خریداران منتظر کاهش بیشتر قیمت‌ها هستند. به نظر می‌رسد اگر نرخ دلار در همین کانال‌های فعلی کنترل یا کاهشی شود، در بازار خودرو تاثیر می‌گذارد و روند کاهش قیمت‌ها ادامه می‌یابد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: