پایگاه خبری خانه فوتبال:

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: قهرمانی استقلال روز دربی از دست رفت و ربطی به مسائل دیگر ندارد.
شاهین بیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد شرایط استقلال و فاصله گرفتن این تیم از مسیر قهرمانی در چند هفته اخیر لیگ برتر، اظهار داشت: گفته بودم که نتیجه دربی تا حدودی می‌توانست قهرمان این فصل را مشخص کند. برنده این بازی می‌توانست به قهرمانی امیدوارتر باشد که این اتفاق افتاد. الان هم درصد قهرمانی پرسپولیس بیشتر و نتایج دیگر برایش مهم نیست. با اینحال استقلال با برد دیشب نشان داد برای قهرمانی در جام حذفی مصمم است. باید به این مهم دست پیدا کند تا مرهمی برای ناکامی در لیگ باشد.

قهرمانی استقلال روز دربی از دست رفت

وی با اشاره به روند استقلال پیش از بازی دربی، گفت: امتیازاتی که امسال 3 تیم مدعی (استقلال، سپاهان و پرسپولیس) گرفتند نشان می‌دهد از نظر فنی شرایط خیلی خوبی داشتند. امتیازات لیگ امسال را با سال‌های قبل مقایسه کنید، نشان می‌دهد هر 3 تیم از نظر فنی در شرایط خیلی خوبی بودند. استقلال هم تا قبل از دربی روند خیلی خوبی داشت. 

کاپیتان اسبق استقلال تصریح کرد: نتیجه آن بازی در قهرمانی خیلی نقش داشت که متاسفانه استقلال نتوانست آن بازی را ببرد. با اینحال استقلال می‌تواند در جام حذفی شرایط خوبی داشته باشد. استقلال الان قهرمانی را از دست نداده، روز دربی قهرمانی را از دست داد ولی کادرفنی و بازیکنان باید تمام تمرکزشان را برای جام حذفی بگذارند که دل هواداران شاد شوند. واقعا این هوادار حقش است یک قهرمانی را ببیند.

بیانی در خصوص اینکه چه دلیلی باعث شد استقلال شانس خوب قهرمانی را از دست بدهد، عنوان کرد: اصلا مدیریت، تعویض مدیرعامل و... هیچ نقشی نداشت. وقتی همه این مشکلات بود توانستند 9-8 هفته نتیجه خوب بگیرند و پیروز شوند. آن موقع هم مشکلات بوده، فقط بازی دربی ما را از جام دور کرد. با اینکه مشکلات هنوز هم هست نباید بگوییم به خاطر مدیریت و این موارد، نباید ذهن هوادار را درگیر کنیم. آن‌ها را اذیت نکنیم. الان این اتفاق افتاده، باید برای جام حذفی دست به دست هم بدهیم. باید تمرکزشان را حفظ کنند. 2 بازی مانده که می‌تواند یک جام به استقلال بدهد و امیدوارم این اتفاق بیفتد.

زمان ما بدون یک ریال و به خاطر هواداران بازی می‌کردند

وی در مورد گلایه‌ها و انتقادات از وضعیت مالی، اظهار داشت: اصلا به این مسائل ربطی ندارد. زمان ما بچه‌ها مجانی بدون ریالی به خاطر هوادارا بازی می‌کردند. نمی‌خواهم این زمان را با آن زمان مقایسه کنم ولی اصلا این حرف‌ها نیست که می‌گویند قسط خانه عقب افتاده یا ماشین را فروخته، اصلا این‌ها را نمی‌پذیرم. مگر می‌شود بازیکنی که قراردادش 10 میلیارد است برای 3 میلیارد ماشین خودش را بفروشد؟

بیانی افزود: من این حرف‌ها را اصلا قبول ندارم. رسانه‌ها نباید به این مسائل بپردازند. باید باید حقایق را بگویید تا هوادار از شما قبول کند. ما از نظر فنی مشکل داشتیم. نیمه دوم تمرکز نداشتیم و نتیجه را واگذار کردیم. اینکه بگوییم حقوقشان عقب افتاد و پول نگرفتند، ربطی به این مسائل ندارد.

امیدوار بودم تمدید قرارداد ساپینتو بعد از پایان فصل مطرح شود

وی در خصوص آماده سازی تیم برای فصل آینده و موضوع تمدید قرارداد ساپینتو، گفت: الان برای این مسائل زود است. باید صبر کنیم جام حذفی تمام شود. استقلال بزرگان و پیشکسوتان زیادی دارد. بهتر است از آن‌ها استفاده کنند. به عنوان کمیته فنی نظرخواهی کنند، به جمع بندی برسند و سپس تصمیمی بگیرند که به نفع تیم باشد. امیدوارم بعد از جام حذفی، حتما یک کمیته فنی عملکرد ساپینتو در طول فصل را ارزیابی کند و به نتیجه برسد.

پیشکسوت استقلال افزود: اصلا نمی‌دانم در مورد مربی که 2 هفته مانده به پایان مسابقات این صحبت‌ها را مطرح می‌کند، چه بگویم. امیدوار بودم این حرف‌ها بعد از جام حذفی مطرح می‌شد. الان مهم این است که جام حذفی را برای هواداران بگیریم و بعد از آن می‌توان در مورد رفتن یا ماندن او تصمیم گیری کرد.  به هرحال باید آیتم‌های مختلفی را در نظر بگیرند. کار درست این است که بعد از پایان فصل در این مورد تصمیم گیری شود. استقلال از نظر فنی استقلال روند رو به رشدی داشت اما حاشیه این مربی از مسائل فنی‌اش بیشتر بود. اگر قرار است در استقلال بماند در مورد این مسائل باید با او بیشتر صحبت شود. مربی که 8-7 بازی لیگ را نتواند روی نیمکت بنشیند، به تیمش لطمه می‌زند. باید همه این مسائل در نظر گرفته شوند و بعد تصمیم گیری شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: