پایگاه خبری خانه فوتبال:

چالش جدید در فروش بدون قرعه کشی خودرو.جدیدترین خبر از اعلام جزئیات حساب های وکالتی در بزرگترین فروش بدون قرعه کشی خودرو.فیلتر جدید در قرعه کشی خودرو انجام می شود.در فروش بدون قرعه کشی خودرو همه صاحب ماشین می شوند.جزئیات جدید از فروش بدون قرعه کشی خودرو را بخوانید.

زمان پایان مسدودسازی مبالغ ثبت نام در فروش بدون قرعه کشی خودرو

مسدود شدن مبلغ موجود در حساب‌های وکالتی افراد متقاضی خودرو از صبح امروز در بانک‌ها آغاز شده است و تا پایان وقت امروز این روند ادامه دارد.
به گزارش مشرق، مرحله دوم عرضه خودرو به صورت یکپارچه از روز ۲۳ اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده و تا پایان روز ۲۹ اردیبهشت ماه ادامه داشته است.
بررسی‌ها نشان می دهد هنوز حساب تعدادی از افرادی که در این مرحله متقاضی خودرو بوده‌اند، با وجود اینکه وکالتی شده است، هنوز پول موجود در حساب بلوکه نشده است.
در تماس خبرنگاران خبرگزاری فارس با مدیران بانک‌های عامل، مشخص شد تا ظهر و بعد از ظهر امروز مبلغ موجود در حساب‌های وکالتی شده، مسدود خواهد شد و متقاضیان هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشند.

بنابراین گزارش، مبلغ مسدودی حساب در مرحله دوم ثبت نام خودرو مانند مرحله اول که در اسفندماه سال گذشته برگزار شد، مبلغ یک میلیارد ریال معادل ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان است.

مهلت وکالتی کردن حساب‌ها تا ۲۹ اردیبهشت اعلام شده بود.

اظهارات ضد و نقیض درباره قیمت ها در فروش بدون قرعه کشی خودرو

اکوایران: دومین طرح فروش خودرو با مکانیزم نوبت‌دهی از 20 فروردین 1402 استارت خورد. سه خودروساز خصوصی، مدیران خودرو، کرمان موتور و فردا موتور خودروسازی سایپا را در این دور از عرضه خودرو از مسیر سامانه یکپارچه همراهی می‌کنند. متقاضیان خودروهای مونتاژی در دور جدید پیش‌فروش محصولات شرکت‌های خودروساز با چالش جدیدی روبرو شده‌اند و همین مساله آنها را بلاتکلیف کرده است.

به گزارش اکوایران، دور دوم پیش فروش محصولات خودروسازان با ساز و کار بدون قرعه‌کشی در فاز اول، افتتاح حساب وکالتی، به نیمه رسید. هنوز متقاضیان خودرو به مرحله انتخاب محصول یا همان فاز دوم نرسیده‌اند بلاتکلیفی تعیین قیمت محصولات مونتاژی گریبان آنها را گرفته است. متقاضیان محصولات سه خودروساز خصوصی حاضر در این طرح فروش نمی‌دانند قرار است محصولات مونتاژی عرضه شده در نهایت با چه قیمتی به دست آنها برسد.

همچنان جدال میان شورای رقابت و مدیران خودروساز خصوصی ادامه دارد و اظهارات ضد و نقیض در این ارتباط سبب شده متقاضیان خرید محصولات مونتاژی از مسیر سامانه یکپارچه فروش سردرگم شوند.

سه خودروساز خصوصی یعنی کرمان موتور، مدیران خودرو و فردا موتور در مجموع 12 خودرو را پشت ویترین سامانه یکپارچه فروش صمت در مغرض دید متقاضیان قرار داده‌اند.

مدیران خودرو با عرضه شش محصول خود در جدول عرضه خودروسازان خصوصی در جایگاه اول قرار دارد. این خودروساز کرمانی آریزو 6 پرو اکسلنت، آریزو 5 توربو IE LF، تیگو 8 پرو پریمیوم، X55 پرو IE، X22 پرو توربو IE، X22 پرو با گیربکس اتوماتیک را به طرفداران خود عرضه کرده است.

خودروسازی فردا و کرمان موتور نیز هر یک با سه محصول در طرح فروش صمت به طور مشترک در جایگاه دوم حضور دارند. کرمان‌موتوری‌ها سه محصول خود یعنی جک S3، جک J4 و جک J7 را به طرح پیش فروش جدید با مکانیزم نوبت‌دهی آورده‌اند. فردا موتور نیز SUBA M4 ، T5 و SX5 را در دسترس متقاضیان قرار داده است.

17 اردیبهشت سال جاری شورای رقابت فرمول تعیین قیمت محصولات تولیدی خودروسازان خصوصی را منتشر کرد. براساس این شیوه قیمت‌گذاری شاهد بودیم که قیمت خودروهای مونتاژی نه تنها با افزایش قیمت مواجه نشده که از قیمت آنها نیز کاسته شده است. انتشار لیست قیمتی برخی محصولات حاضر در سبد محصولاتی خودروسازان خصوصی نشان می‌داد قیمت مونتاژی‌ها در مبداء در بازه‌ای 100 میلیون تا 800 میلیون تومانی افت را تجربه کرده است. البته فراموش نکنیم مدیران خودروساز خصوصی اواخر بهمن سال گذشته قیمت محصولات تولیدی خود در کارخانه را افزایش داده بودند.

آنطور که شورای رقابت می‌گوید این افزایش قیمت بدون هماهنگی صورت گرفته بود. بنابراین اعضای شورای رقابت با همین استدلال که قیمت ها خودسرانه از سوی مدیران خودروساز خصوصی افزایش یافته نسبت به محاسبه قیمت محصولات مونتاژی اقدام کردند. خروجی جلسه شورای رقابت برای قیمت‌گذاری مونتاژی‌ها سبب کاهش 100 میلیون تا 800 میلیون تومانی قیمت این خودروها در مبداء شد. البته اعضای شورای رقابت اعلام کردند قیمت های جدید با توجه به سود 17 درصدی برای شرکت های خودروساز خصوصی تعیین شده است.

این قیمت‌ها به مذاق خودروسازان خصوصی خوش نیامد و آنها بلافاصله رایزنی‌های خود را برای بازگرداندن قیمت‌ها آغاز کردند. روز گذشته مصاحبه ای از مدیرعامل کرمان موتور منتشر و در آن ادعا شد که شورای رقابت به نوعی با خودروسازان خصوصی راه آمده است.

مدیرعامل شرکت کرمان‌موتور گفت: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در این جلسه اعلام کرد که نرخ ارز مبنا در محاسبه قیمت های اعلامی شورای رقابت ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است و برای اعمال نرخ ۴۳ هزار تومان حال حاضر، باید محاسبات جدید انجام شود و افزایش دستمزد و سایر موارد در محاسبات جدید نیز مدنظر قرار گیرد.

سامان فیروزی افزود: همچنین مقرر شد در صورت اختلاف میان قیمت محاسباتی جدید شورای رقابت و قیمت بهمن ماه ۱۴۰۱ خودروسازان خصوصی، شرکت‌های خودروسازی یکسال برای نزدیک کردن قیمت خود به نظر شورا فرصت داشته باشند.

این مدیر خودروساز خصوصی تاکید کرد در صورت پافشاری شورا بر مواضع غیرکارشناسی خود باید، مسئولیت کاهش تولید و تعطیلی خودروسازان بخش خصوصی را هم بپذیرد.

با این اظهارات فیروزی به نظر می‌رسید که شورای رقابت از موضع خود عقب‌نشینی کرده است، اما سخنگوی شورای رقابت اظهارات مدیرعامل کرمان موتور را تکذیب کرد. اسماعیل شجاعی گفت اینکه یک خودروساز اعلام کرده بر اساس توافق با شورا مقرر شده بر اساس قیمت‌های بهمن ۱۴۰۱ خودروهایشان را بفروشند، برداشت خودشان از دستورالعمل شوراست. شورای رقابت از تصمیم خود عقب‌نشینی نکرده است.

متقاضیانی که قصد دارند هفته آینده در فاز دوم فروش خودرویی صمت با مکانیزم قرعه کشی خودرو انتخاب کنند بلاتکلیف هستند و نمی‌دانند قرار است محصولات مونتاژی با چه قیمتی عرضه شود آیا خودروهای مونتاژی با قیمت‌های پیشین عرضه خواهند شد یا اینکه مدیران خودروساز خصوصی به رغم میل باطنی خودرو را با قیمت های شورای رقابت عرضه می‌کنند.

لیست خودروهای دومین طرح یکپارچه بدون قرعه کشی خودرو

خودروهایی که قرار است در مرحله جدید (مرحله دوم) از سوی خودروسازان در سامانه یکپارچه عرضه شوند، مشخص شدند.

دومین طرح یکپارچه عرضه برمبنای فرآیند نوبت‌دهی برای محصولات خودروسازان داخلی از امروز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ آغاز شده است و متقاضیان تا پایان روز جمعه ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ فرصت دارند نسبت به ایجاد حساب وکالتی در بانک‌های اعلامی در سامانه، اقدام نمایند. شایان ذکر است محصولات ارائه‌شده توسط شرکت‌های خودروساز از تاریخ ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ در سامانه قابل مشاهده می‌باشند.

صرفاً متقاضیان واجد شرایط که اطلاعات آن‌ها ازسوی بانک ارسال شده است، می‌توانند از روز سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ تا جمعه ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ نسبت به ثبت‌نام اولیه به‌منظور تشکیل لیست نوبت‌دهی (لیست انتظار) برای خودروی مدنظر، در سامانه https://www.esalecar.ir اقدام نمایند.

 در این طرح خودروهای جدید اطلس  کی هفت و آریزو نیوفیس هم فروخته می شوند

لیست خودروها به‌شرح ذیل است:

شرکت سایپا

کوییک مدل GX

کوییک اتوماتیک

ساینا S اتوماتیک

کوییک R مدل GX

شاهین

شاهین اتوماتیک

ساینا مدل GX

ساینا S

اطلس

شرکت مدیران‌خودرو

آریزو ۶ پرو

آریزو ۸ پرو

X۵۵ پرو

X۲۲ پرو اتوماتیک

X۲۲ پرو دنده‌ای

آریزو ۵ توربو

شرکت فرداموتورز

فردا SX۵

فردا T۵

سوبا M۴

شرکت کرمان‌موتور

جک S۳

جک J۴

جک J۷.

امکان ثبت‌نام هرمتقاضی که پیش از این در لیست نوبت‌دهی طرح اول سامانه یکپارچه و خودروهای وارداتی قرار گرفته است، وجود ندارد مگر آنکه انصراف خود را تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ در سامانه‌های مربوطه ثبت نماید.

سایپا خودروی جدید اطلس را نیز در این مرحله عرضه کرده است، اما ایران‌خودرو هیچ محصولی در این مرحله عرضه نکرده است.

جزئیات ثبت نام خودرو فرسوده در مرحله دوم فروش بدون قرعه کشی خودرو

مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو گفت: تنها تفاوت مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو با مرحله نخست، اضافه شدن طرح جایگزینی خودروهای فرسوده و انتخاب پنج اولویت از همان ابتدای ثبت‌نام است.
به گزارش همشهری آنلاین، مهدی تقدسی، ضمن تایید زمانبندی اعلام شده برای فرآیند مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها اظهار کرد: از ۲۰ تا ۲۹ اردیبهشت ماه متقاضیان می‌توانند برای تعریف حساب وکالتی "به نام سازمان حمایت"، واریز وجه ۱۰۰ میلیون تومان و مسدود کردن آن در حساب مذکور اقدام کنند؛ پس از پایش اطلاعات و ارسال اطلاعات متقاضیان از بانک‌ها به سامانه، از سوم خرداد ماه تا ۱۰ خرداد، ثبت‌نام آغاز خواهد شد.

مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو افزود: تنها تفاوت این مرحله از فروش خودرو با مرحله نخست، این است که طرح جایگزینی خودروهای فرسوده هم اضافه شده است و همچنین متقاضیان از همان ابتدا می‌توانند پنج اولویت خودرویی خود را تعیین کنند.

وی تاکید کرد: متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده بایستی توجه داشته باشند که همچون دو طرح دیگر (عادی و طرح حمایت از قانون جوانی جمعیت ویژ مادران) بایستی برای تعریف حساب وکالتی به‌ نام سازمان حمایت و مسدود کردن وجه ۱۰۰ میلیون تومان اقدام کنند.

تقدسی با بیان اینکه فروش یکپارچه خودروها حتما روندی ادامه‌دار خواهد بود، گفت: طرح فروش یکپارچه خودروها ادامه‌دار خواهد بود و ختم به این دو مرحله نخواهد شد، اما اینکه  فرآیند مرحله سوم دقیقا چه زمانی باشد، هنوز مشخص نیست و قطعا پس از اتمام مرحله دوم، برای مرحله سوم و اجرای آن برنامه‌ریزی صورت خواهد گرفت.

محدودیت‌های ثبت‌نام در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده در سامانه یکپارچه عبارتند از داشتن گواهینامه رانندگی دارای اعتبار، عدم خرید یا تحویل خودرو از خودروسازان داخلی در ۴۸ ماه گذشته، خودروی فرسوده باید مدل ۱۳۸۵ و یا قبل از آن باشد، پلاک و سند خودرو نیز به نام متقاضی ثبت‌نام باشد.

در این طرح داشتن پلاک فعال جزو محدودیت‌ها نیست اما درصورت ثبت‌نام، متقاضی در محاسبه زمان تحویل خودروی خریداری‌شده باید به اولویت تخصیص‌یافته، مدت زمانی بالغ بر ۲ ماه را نیز به‌عنوان حداقل زمان فرآیند اسقاط در نظر بگیرد.

شرایط ثبت‌نام برای طرح اسقاط خودرو در سامانه یکپارچه به‌شرح زیر است:

۱ ـ داشتن گواهی‌نامه دارای اعتبار

۲ ـ گذشت ۴۸ ماه از خرید آخرین خودرو از شرکت‌های خودروسازی

۳ ـ داشتن ۱۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی

۴ ـ خودروی فرسوده حداقل مدل ۱۳۸۵ یا به قبل باشد

۵ ـ پلاک و سند خودرو باید به نام متقاضی باشد وکالت‌نامه مورد قبول نیست

۶ ـ داشتن پلاک فعال محدودیت نیست

۷ ـ به فرایند ثبت‌نام خودروهای فرسوده ۲ ماه اضافه می‌شود یعنی اگر تحویل خودرو برای زمستان ۱۴۰۲ باشد علاوه بر آن ۲ ماه هم برای فرایند اسقاط باید زمان در نظر گرفت.

قرعه کشی خودرو

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: