پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت خودرو دوباره صعودی شد.قیمت خودرو سوال برانگیز است.قیمت خودرو مصرف گنندگان را گیج کرده است. قیمت خودرو با یک تنش منفجر می شود.قیمت خودرو مردم را به خودرو دارشدن ناامید کرده است.

قیمت خودرو امروز یکشنبه 31 اردیبهشت 1402 در بازار

بررسی‌ها از بازار خودرو حاکی از کاهش شدید قیمت‌ها است، به طوری که قیمت خودروهای مونتاژی با افت شدید ۳۰ تا ۹۰ میلیون تومانی در روز گذشته مواجه شد.

به گزارش ایرنا، قیمت خودروها در روزهای گذشته روند نزولی را تجربه کرد. این افت قیمت دیروز هم تداوم داشت و به‌طور نمونه خودروی کی‌ام‌سی K۷ کرمان موتور با افت ۹۰ میلیون تومانی به دو میلیارد و ۳۱۰ میلیون تومان در بازار رسید.

خودروی کی‌ام‌سی J۷ دیگر محصول این خودروساز نیز با افت مشابه ۹۰ میلیون تومانی، یک میلیارد و ۹۲۰ میلیون تومان قیمت خورده است. در روز جاری همچنین کی‌ام‌سی T۸ با کاهش ۸۰ میلیون تومانی، جک S۵ و جک S۳ هر دو با افت ۳۵ میلیون تومانی و جک J۴ با کاهش ۳۲ میلیون تومانی همراه شدند.

در گروه مدیران خودرو نیز فونیکس (FX پرمیوم) با کاهش ۵۰ میلیون تومانی به دو میلیارد و ۲۹۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. فونیکس (FX اکسلنت) افت ۳۰ میلیون تومانی داشت و دو میلیارد و ۷۰ میلیون تومان قیمت خورد. فونیکس تیگو ۸ پرومکس با کاهش ۳۰ میلیون تومانی به سه میلیارد و ۳۱۵ میلیون تومان رسید. فونیکس تیگو ۸ پرو با افت ۳۰ میلیون تومانی دو میلیارد و ۹۱۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد فونیکس تیگو ۷ پرو با کاهش ۳۰ میلیون تومانی به دو میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان رسید و چری آریزو ۶ توربو پرو با افت ۴۵ میلیون تومانی، یک میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان ارزش‌گذاری شد.

در گروه بهمن، خودروی ریسپکت با ثبت افت ۳۰ میلیون تومان، یک میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. همچنین امروز خودروی لاماری ایما ۶۰ میلیون تومان دیگر ریزش قیمت داشت و به دو میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان رسید.

گفتنی است، علاوه‌بر عوامل یاد شده، قیمت‌گذاری محصولات و کنترل قیمت‌ها در بازار سبب شده که این بازار جذابیت خود را برای دلال‌های وابسته به خودروسازان هم از دست دهد. به همین دلیل کارشناسان معتقدند رکود و ریزش قیمت‌ها در بازار تا پایان سال تداوم خواهد داشت. با توجه به ریزش متقاضیان خودرو، شنیده‌ها حاکی است استقبال کمی از دومین دوره طرح سامانه یکپارچه عرضه خودرو شده و دیگر صف میلیونی برای خرید خودروهای داخلی وجود ندارد.

افت ۳ تا ۵۰ تومانی قیمت خودروهای داخلی

برپایه این گزارش، بررسی بازار خودرو در روز گذشته حاکی است در گروه ایران‌خودرو سورن پلاس (تیپ ۱) با افت ۱۵ میلیون تومانی به ۵۹۲ میلیون تومان، سورن پلاس دوگانه‌سوز (تیپ۱) با کاهش ۲۹ میلیون تومانی به ۶۲۸ میلیون تومان، دنا پلاس توربو (۶ سرعته) با کاهش ۳۰ میلیون تومانی به ۸۰۰ میلیون تومان، دنا پلاس توربو اتوماتیک با کاهش ۲۳ میلیون تومانی به ۹۲۴ میلیون تومان، پژو پارس TU۵ سفارشی ELX با کاهش ۲۰ میلیون تومانی به ۷۷۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با افت ۲۱ میلیون تومانی به ۵۴۸ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دنده‌ای (فرمان برقی) با کاهش ۲۵ میلیون تومانی به ۷۰۰ میلیون تومان، تارا دستی با کاهش ۱۶ میلیون تومانی به ۷۳۲ میلیون تومان رسید.

در این گروه،‌ هایما اس ۷ پلاس با کاهش ۴۰ میلیون تومانی به یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان،‌ هایما اس ۷ پلاس سفارشی با کاهش ۴۵ میلیون تومانی به یک میلیارد و ۶۶۵ میلیون تومان و‌هایما اس ۸ با افت ۵۰ میلیون تومانی به ۲ میلیارد و ۲۱۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

در گروه سایپا نیز، ساینا با افت ۱۰ میلیون تومانی، ساینا S با کاهش ۹ میلیون تومانی، کوئیک با کاهش پنج میلیون تومانی، کوئیک R با کاهش هفت میلیون تومانی، شاهین با افت ۱۷ میلیون تومانی (۶۱۹ میلیون تومان) و وانت زامیاد گازسوز آپشنال با افت ۱۷ میلیون تومانی مواجه شدند./ کیهان

ممنوعیت درج قیمت خودرو در آگهی‌های فروش 

سازمان حمایت در نامه‌ای به سایت‌های اینترنتی معاملات خودرو (خرید و فروش خودرو در بازار آزاد) دستور داد به منظور ساماندهی بازار خودرو تا اطلاع ثانوی از درج قیمت‌ خودرو اعم از صفر و کارکرده، خوددداری شود؛ ضمن اینکه از سقف قیمت اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تجاوز نکند، برای خودروهایی که قیمت توسط اتحادیه بارگذاری نشده به صورت توافقی و بدون درج در آگهی فروش باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز،  حسین فرهیدزاده، رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خودرو، در اطلاعیه‌ای به مدیران وب‌سایت‌های خرید و فروش خودروها، ابلاغ کرده است که با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده با اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، تا اطلاع ثانوی و به منظور ساماندهی بازار خودرو، قیمت فروش نقدی در اگهی‌های فروش درج نشود و از قیمت اعلامی اتحادیه هم بالاتر نرود؛ برای خودروهایی هم که قیمت در اتحادیه مشخص نشده، بصورت توافقی صورت گیرد.

در متن ابلاغیه سازمان حمایت درباره قیمت خودرو آمده است:

 با عنایت به نوسانات اخیر در بازار خودرو و افزایش قیمت حاشیه بازار نسبت به قیمت درب کارخانه و اقدامات برخی افراد سودجو در قیمت‌سازی با هدف ایجاد بازارهای کاذب در خرید و فروش خودرو و بهره‌برداری سوء از التهابات ایجاد شده و با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده با اتحادیه صنف دارندگان نمایشگاه و فروشندگان اتومبیل تهران مبنی بر بارگذاری و درج روزانه قیمت متعارف بازار خودروهای صفر کیلومتر معامله شده تولید داخل در سایت اتحادیه مذکور به نشانی www.uead.ir، مقتضی است تا اطلاع ثانوی و به منظور ساماندهی بازار خودرو ترتیبی اتخاذ کنید تا اعلام و درج قیمت فروش نقدی خودروهای صفر کیلومتر تولید داخل از سقف آخرین قیمت بارگذاری شده در سایت اتحادیه صنف دارندگان نمایشگاه و فروشندگان اتومبیل تهران تجاوز نکند.

در ضمن آگهی فروش سایر خودروها اعم از کار کرده و صفر کیلومتر که قیمت آن‌ها در سایت اتحادیه بارگذاری نشده به صورت توافقی و بدون نمایشِ قیمت منتشر شود. ”

حذف قیمت خودرو از آگهی‌های فروش، دقیقا سه سال پیش (۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹) هم تکرار و پس از هشت ماه مجوز برگشت مجدد آن صادر شد.

قیمت خودرو / خودروسازان در صورت مقصر بودن در تصادفات باید خسارت بپردازند

فرمانده کل انتظامی گفت: در حوزه تصادفات و در زمان رسیدگی و بررسی علل آن مشخص می شود که چه کسانی و یا چه دستگاه هایی در بروز آن حادثه مقصر هستند.

سردار رادان افزود: اگر ما در رسیدگی به یک سانحه تصادف به این نتیجه برسیم که موضوع عدم ایمنی و یا کمبود ایمنی باعث آن تصادف شده سهم و تقصیر و اندازه تقصیر را متوجه خودروساز کرده و وی باید خسارت پرداخت کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: